Προς το περιεχόμενο

Αγορά Macbook για Djing


djsoundwave

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Το τίμιο hp laptop αν και με ταλαιπώρησε λιγότερο απ' ότι φανταζομουν τα έφτυσε οπότε πάω για καινούριο. Έχω αποφασίσει να κάνω την μετάβαση σε mac. Δυστυχώς το budget είναι περιορισμένο οπότε έχω 2 επιλογές, η αυτό

https://www.skroutz.gr/s/12180039/Apple-Macbook-Air-13-1-8Ghz-i5-8GB-128GB-2017.html

Η κάποιο μεταχειρισμένο.

Να πω την αλήθεια θα πήγαινα προς την πρώτη επιλογή λόγω εγγύησης. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν με καλύπτουν τα specs του.

Το hp είχε έναν i5 2520m, 8gb ram και έναν ssd. Ιδιαίτερα προβλήματα δεν είχα πέρα από τα windows αλλά ο cpu δεν ήταν και πολύ γρήγορος.

Θα είμαι καλυμμένος με το air?

Μόνο με το serato παίζω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ο επεξεργαστής του air είναι παρόμοιας ισχύος με αυτόν που είχες. Συνεπώς όποια βελτίωση περιμένεις, την περιμένεις λόγω λειτουργικού.

 

 Με μια τέτοια επιλογή για παράδειγμα σε παρόμοια λεφτά...

 

https://www.skroutz.gr/s/15586038/Dell-G3-3579-i7-8750H-8GB-256GB-GeForce-GTX-1050-Ti-FHD-W10-Fingerprint.html

 

 

 ... έχεις ένα μηχάνημα 4 φορές γρηγορότερο, αλλά με windows. Βέβαια αν έχεις αποφασίσει τελεσίδικα για mac, τότε δε σε αφορά.

 

  Μεταχειρισμένο πάντως δε θα έπαιρνα, θα προτιμούσα να βάλω παραπάνω για ακριβότερο mac.

Επεξεργασμένο από manosx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manosx είπε

Μεταχειρισμένο πάντως δε θα έπαιρνα, θα προτιμούσα να βάλω παραπάνω για ακριβότερο mac.

+1000 συνήθως τα μεταχειρισμένα έχουν υποστεί βαριά κακομεταχείριση από djs και βαράνε κάρτες γραφικών....

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/11/2019 στις 12:29 ΜΜ, manosx είπε

 Ο επεξεργαστής του air είναι παρόμοιας ισχύος με αυτόν που είχες. Συνεπώς όποια βελτίωση περιμένεις, την περιμένεις λόγω λειτουργικού.

 

 Με μια τέτοια επιλογή για παράδειγμα σε παρόμοια λεφτά...

 

https://www.skroutz.gr/s/15586038/Dell-G3-3579-i7-8750H-8GB-256GB-GeForce-GTX-1050-Ti-FHD-W10-Fingerprint.html

 

 

 ... έχεις ένα μηχάνημα 4 φορές γρηγορότερο, αλλά με windows. Βέβαια αν έχεις αποφασίσει τελεσίδικα για mac, τότε δε σε αφορά.

 

  Μεταχειρισμένο πάντως δε θα έπαιρνα, θα προτιμούσα να βάλω παραπάνω για ακριβότερο mac.

Καλησπέρα. Επειδη με ενδιαφέρει και μενα, το air του 17 δηλαδή δεν καλύπτει κάποιον που θέλει απλά να παίζει μουσική με ενα προγράμμα όπως το σερατο? Θα έχει θέμα με την επεξεργαστική ισχύ? Με θερμοκρασίες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε άφοβα σε MacBook, για τη συγκεκριμένη δουλειά θα σου βγάζει πολλά χρόνια. Αν το κάνεις επαγγελματικά, δώσε και κάτι παραπάνω και πήγαινε σε Pro μοντέλο. Δεν θα το μετανιώσεις. Αν δεν κάνεις πολύ βαριά προγράμματα τα 8GB λογικά σου φτάνουν. Απλά έχε υπόψιν ότι δεν μπορείς να το αναβαθμίσεις.

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίξω καινούριο θέμα αν ξέρει κάποιος.

Χρησιμοποιώ ενα macbook pro του 15 αλλά ειμαι σε φάση αναβάθμισης και μάλλον θα πάω για το pro 2019.

πάιζω με το σερατο και η βιβλιοθήκη μου είναι στον δίσκο του mac, σχεδόν σε ολα τα τραγουδια έχω προσθέσει markers. υπάρχει τρόπος όταν μεταφέρω την βιβλιοθήκη στο καινούριο macbook να μην χαθούν αυτά τα mark?

Επεξεργασμένο από amerithanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο... Δεν ξέρω εάν θα παίξει εδώ και εάν σε προλαβαίνω... Σας μιλάει ένας macbook pro 15 2018 user.... Dell επίσημη έχει στην Ελλάδα... Επίσης μην ψαρώνεις πλέον με τα mac... από τότε που έφυγε ο jobs.. Κατά διαόλου πάει η apple..... macbook pro user από το 2005.... Δες λίγο....

 

https://www.techradar.com/black-friday/dell-xps-13-gets-a-dollar800-price-cut-the-best-deal-yet-on-the-worlds-best-laptop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου