Προς το περιεχόμενο

Από αναλογική σε ψηφιακή κονσόλα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Εγω αναφέρομαι στην Soundcraft όπου το controller είναι άλλος σταθμός/οί και όχι όπως στης Behringer που με μια οθόνη αντικατέστησε το hardware fader. Να μου πεις... είναι έξτρα η οθόνη, αφου είναι σχεδόν στην ίδια τιμή με την Soundcraft.

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η behringer σου παρέχει οθόνη? Δεν συνδέεται σε 10 συσκευές κινητά κτλ όπως η soundcraft? 

6 λεπτά πριν, yameth είπε

Εγω αναφέρομαι στην Soundcraft όπου το controller είναι άλλος σταθμός/οί και όχι όπως στης Behringer που με μια οθόνη αντικατέστησε το hardware fader. Να μου πεις... είναι έξτρα η οθόνη, αφου είναι σχεδόν στην ίδια τιμή με την Soundcraft.

Η behringer σου παρέχει οθόνη? Δεν συνδέεται σε 10 συσκευές κινητά κτλ όπως η soundcraft?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ωπα λάθος μου! Είδα τη φωτογραφία και παρανόησα. Δεν περιλαμβάνεται touchscreen με την Behringer!

  • Ευχαριστώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Να θεσω κι αλλη μια σκέψη μου;

Γενικα προσεχω τα πραγματα μου...υπερβολικά. 

Δεν τα χαλαω.

Το tablet μου, το εχω απο το 2014....αλλα πλεον .....δεν.

Και η μπαταρια δεν....και το βασικοτερο ειναι λιγο... ακομα και για απλα apps.

Αν ορισουμε οτι ο μεσος χρόνος ζωής ενος tablet-κινητου ειναι τα πεντε -εξι χρονια θα μπαίνατε σε μια τετοια υβριδικη αγορα με κινδυνο να χρειαστειτε για να το δουλεψετε την

 αγορα νεου tabket?

Σε πεντε χρονια το tablets θα ειναι συμβατά με το παρον software?

Θα συνεχισει η soundcraft να υποστηρίζει σε βαθος πενταετίας με αναβαθμισεις software το προϊόν ;

Σε βαθος δεκαετιας;

Για τους παλαιοτερους εδω ειναι γνωστες οι ψυχώσεις μου .....με τη διατρκεια 

Εκτος αν πει καποιος...δινω 4 κατοσταρικα για πεντε ετη και θεωρω πως εκανα αποσβεση..  Οποτε οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, LK said:

Να θεσω κι αλλη μια σκέψη μου;

Γενικα προσεχω τα πραγματα μου...υπερβολικά. 

Δεν τα χαλαω.

Το tablet μου, το εχω απο το 2014....αλλα πλεον .....δεν.

Και η μπαταρια δεν....και το βασικοτερο ειναι λιγο... ακομα και για απλα apps.

Αν ορισουμε οτι ο μεσος χρόνος ζωής ενος tablet-κινητου ειναι τα πεντε -εξι χρονια θα μπαίνατε σε μια τετοια υβριδικη αγορα με κινδυνο να χρειαστειτε για να το δουλεψετε την

 αγορα νεου tabket?

Σε πεντε χρονια το tablets θα ειναι συμβατά με το παρον software?

Θα συνεχισει η soundcraft να υποστηρίζει σε βαθος πενταετίας με αβαβαθμισεις software το προϊόν ;

Σε βαθος δεκαετιας;

Για τους παλαιοτερους εδω ειναι γνωστες οι ψυχώσεις μου .....με τη διατρκεια 

Εκτος αν πει καποιος...δινω 400 κατοσταρικα για πεντε ετη και θεωρω πως εκανα αποσβεση..  Οποτε οκ.

σοφές κουβέντες

 

βινύλιο και πάλι βινύλιο!

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LK είπε

Να θεσω κι αλλη μια σκέψη μου;

Γενικα προσεχω τα πραγματα μου...υπερβολικά. 

Δεν τα χαλαω.

Το tablet μου, το εχω απο το 2014....αλλα πλεον .....δεν.

Και η μπαταρια δεν....και το βασικοτερο ειναι λιγο... ακομα και για απλα apps.

Αν ορισουμε οτι ο μεσος χρόνος ζωής ενος tablet-κινητου ειναι τα πεντε -εξι χρονια θα μπαίνατε σε μια τετοια υβριδικη αγορα με κινδυνο να χρειαστειτε για να το δουλεψετε την

 αγορα νεου tabket?

Σε πεντε χρονια το tablets θα ειναι συμβατά με το παρον software?

Θα συνεχισει η soundcraft να υποστηρίζει σε βαθος πενταετίας με αναβαθμισεις software το προϊόν ;

Σε βαθος δεκαετιας;

Για τους παλαιοτερους εδω ειναι γνωστες οι ψυχώσεις μου .....με τη διατρκεια 

Εκτος αν πει καποιος...δινω 4 κατοσταρικα για πεντε ετη και θεωρω πως εκανα αποσβεση..  Οποτε οκ.

Έκανα λίγη εξάσκηση στα demo(με το software της κονσόλας) που δίνει το site της soundcraft και διαπίστωσα ότι η έκδοση για κινητό (κινητό αλλάζουμε πιο συχνά) ήταν αντάξια αυτής του ταμπλετ και προφανώς και μπορεί κάποιος να δουλέψει μέσω κινητού στην εν λόγω κονσόλα 

Επεξεργασμένο από akis5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, dimsonic είπε

σοφές κουβέντες

 

βινύλιο και πάλι βινύλιο!

Dynacord και να χεις φαει σουβλακια και να πιανουν λίγδα τα ποτενσιόμετρα... ενώ με το tablet δεν πιάνει η λίγδα🤣😄😃

  • Χαχα 1

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/11/2019 στις 6:25 ΜΜ, stavros_d80 είπε

 

δεν θέλω να φανταστώ τι θα γίνει αν πέσει η μπαταρία και έχω ξεχάσει φορτιστή από το τάμπλετ ....

 

Συνδέεται με 10 συσκευές ταυτόχρονα. Το κινητό σου είναι η πιο εύκολη λύση (η soundcraft διαθέτει αλλη εφαρμογή για κινητά για να κανει τη ζωή μας ευκολότερη ως προς τη μικρότερη οθόνη) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, akis5 είπε

Συνδέεται με 10 συσκευές ταυτόχρονα. Το κινητό σου είναι η πιο εύκολη λύση (η soundcraft διαθέτει αλλη εφαρμογή για κινητά για να κανει τη ζωή μας ευκολότερη ως προς τη μικρότερη οθόνη) 

οκ αν νομίζεις ότι θα σε βολέψει αυτό σε λάιβ με πραγματικές συνθήκες χωρίς ηχολήπτη από κάτω προχώρα... 

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ετσι κι αλλιώς στα περισσότερα μικρά live που δεν γίνονται σε live σκηνές δεν υπάρχει ηχολήπτης απο κάτω, οπότε η μπάντα είναι αποκλειστικά υπεύθυνη για τον ήχο της.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου