Προς το περιεχόμενο

Bluetooth audio & versions compatibility


anaks

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το aptx με το aptx κάνει παρέα.

Αλλιώς υποβιβάζεται στον κοινό παρονομαστή δηλαδή ποιότητα bluetooth.

Για να πάρεις τα μέγιστα και οι δυό πρέπει να φοράνε το ίδιο "ακριβό" πρωτόκολλο.

Προς τα πίσω είναι συμβατά.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι ακόμα; Ψάχνοντας βρήκα ότι υπάρχει και η λύση του Audiocast WiFi. Να κάνω stream τη μουσική μου μέσω wifi σε διάφορες συσκευές.

Έχει κάνει κανείς κάτι τέτοιο;

Τι προτείνετε γενικώς για να στέλνω μουσική από διάφορες πηγές σε διάφορους δέκτες ασύρματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Εγω πάντως μια χαρά ακούω μεσω blue tooth μουσικούλα.

Οχι βέβαια για δουλειά αλλά για casual χρήση. Ραδιόφωνο, Spotify κλπ.

 

Δεν χρειάζεται να είναι απόλυτο κάτι για να κάνεις απλά πράγματα στην καθημερινότητα σου λέω 'γω και το εφαρμόζω σαν αρχή για να κάνω την ζωή πιο εύκολη.

  • Like 2
  • Ευχαριστώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, yameth said:

Δεν χρειάζεται να είναι απόλυτο κάτι για να κάνεις απλά πράγματα στην καθημερινότητα 

 

όσο περνάει ο καιρός θα βλέπεις πόσο σημαντικό είναι αυτό

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
21 ώρες πριν, yameth είπε

Δεν χρειάζεται να είναι απόλυτο κάτι για να κάνεις απλά πράγματα στην καθημερινότητα σου λέω 'γω και το εφαρμόζω σαν αρχή για να κάνω την ζωή πιο εύκολη.

 

θα συμφωνήσω απόλυτα...

για να μην παρανοηθώ εγώ απλά απάντησα στο αν θεωρητικά είναι το "ίδιο", γιατί νοιώθω "υποχρεωμένος" (κι όχι για να το παίξω έξυπνος) όποτε δω κάτι "αμφισβητήσιμο" να συζητείται και εχω χρόνο, να θέτω την τεχνική του σταθερά ως reference (εφόσον την γνωρίζω)...

 

από την θεωρεία στην πράξη όμως όντως τα πράγματα έχουν  μια απόσταση.... ο "στόχος" της τέρψης μέσω της ακρόασης μουσικής έχει πολλούς τρόπους να προσεγγισθεί,  αλλά καλώς ή κακώς η σύγχρονη καθημερινότητα "απαιτεί" ως προτεραιότητα τον σεβασμό στην ευκολία, για να μην δαιμονοποιείται μέσω του "ταξιδιού" μια ιδεατή κάθε φορά "Ιθάκη" μας...

 

Στις 22/11/2019 στις 12:23 ΜΜ, anaks είπε

Τι προτείνετε γενικώς για να στέλνω μουσική από διάφορες πηγές σε διάφορους δέκτες ασύρματα;

 

φίλε anaks, η γνώμη μου είναι αν θες να ασχοληθείς "σοβαρά" με συστήματα ασύρματης μετάδοσης audio σημάτων, να ξεκινήσεις εξετάζοντας αρχικά ολοκληρωμένες λύσεις που προσφέρουν διάφορες διαχρονικά καταξιωμένες εταιρείες στον χώρο του ποιοτικού ήχου όπως π.χ.:

 

το MusicCast της Yamaha: https://europe.yamaha.com/en/products/contents/audio_visual/musiccast/index.html

 

και το Heos της Denon: https://www.denon.co.uk/uk/heos-wireless-speakers

 

.

 

 

  • Like 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου