Προς το περιεχόμενο

αλλη μια λιστα με τους 50 καλυτερους κιθαριστες


yannisp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

H πιο γνωστή που κυκλοφορεί είναι, από την οποία ξεπατικώθηκαν οι 50 της λίστας του OP.

Δεν καταλαβαίνω κι εγώ γιατί πρέπει να το βλέπει ο καθένας από τη σκοπιά της αυθεντίας. Εγώ τέτοιες λίστες τις διαβάζω για να μαθαίνω και όχι για να κρίνω. Η σειρά δεν εξυπηρετεί άλλο σκοπό από το να σκρολάρει κανείς μέχρι το τέρμα. Πραγματικά σκηνές ζηλοτυπίας σε αντρόγυνα μου θυμίζουν αυτά με τις λίστες των "καλύτερων"

κάτσε τώρα...

απ αυτήνα τι έμαθες δηλαδής?

την αδερφή ροζέτα θαρπ?

δεν την ήξερες?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το θέμα μου δεν είμαι ΕΓΩ. Τη λίστα τη διαβάζω μήπως αποκομίσω κάτι νέο. Κάτι που μου είχε διαφύγει. Κάποιο στοιχείο που αγνοούσα ως προς τη σημαντικότητα ή μη, ενός καλλιτέχνη. 

Εσύ δηλ. τι θα αποκόμιζες από μια λίστα στην οποία θα συμφωνούσες 50 στα 50?

 

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Nestoras said:

Ο Peter Green που αρέσει σε μένα, που είναι;

ποιός είναι αυτός παλι?

 

Just now, Πνοή και Νύξη said:

Το θέμα μου δεν είμαι ΕΓΩ. Τη λίστα τη διαβάζω μήπως αποκομίσω κάτι νέο. Κάτι που μου είχε διαφύγει. Κάποιο στοιχείο που αγνοούσα ως προς τη σημαντικότητα ή μη, ενός καλλιτέχνη. 

Εσύ δηλ. τι θα αποκόμιζες από μια λίστα στην οποία θα συμφωνούσες 50 στα 50?

 

θα εκτιμούσα απεριόριστα τον συντάκτη

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

https://en.wikipedia.org/wiki/Sister_Rosetta_Tharpe

Διάβασε λοιπόν τις δύο πρώτες παραγράφους για τη Rosetta Tharpe, της οποίας την παρουσία στη λίστα χλεύασες, και πες μου αν είναι είναι δεν είναι δικαιωματικά στη λίστα-και σε κάθε λίστα. 

Αν όχι, τότε κάνεις ανάγνωση αναζητώντας επιβεβαίωση και όχι χάριν γνώσης ή έστω αναψυχής. Ή καταλαβαίνω εγώ λάθος.
 

Επεξεργασμένο από Πνοή και Νύξη

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

https://en.wikipedia.org/wiki/Sister_Rosetta_Tharpe

Διάβασε λοιπόν τις δύο πρώτες παραγράφους για τη Rosetta Tharpe, της οποίας την παρουσία στη λίστα χλεύασες, και πες μου αν είναι είναι δεν είναι δικαιωματικά στη λίστα-και σε κάθε λίστα. 

Αν όχι, τότε κάνεις ανάγνωση αναζητώντας επιβεβαίωση και όχι χάριν γνώσης ή έστω αναψυχής. Ή καταλαβαίνω εγώ λάθος.
 

έλα ρε τώρα....

την άκουσα για πρώτη φορά πριν 10 χρόνια και ψιλοέπαθα....

Αλλά είπαμε: στους 50 όχι... Δεν την χλεύασα..

γουιθ νάθινγκ

 

Κιθαρίστες λέει....

πού είναι πχ ο Πακο, που είναι ο Σεγκόβια,...

όπως επίσης δεν χλεύασα τον Τσακ.

εγώ με τον Τσακ μεγάλωσα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Αλλά είπαμε: στους 50 όχι... Δεν την χλεύασα..

γουιθ νάθινγκ

Λάθος μου τότες. Apologies

Για το διαζύγιο θα το ξανασκεφτώ

Επίσης με χαρά θα έκανα ανάγνωση των 50 καλύτερων/σημαντικότερων/σπουδαιότερων/επιδραστικότερων κιθαριστών οποιουδήποτε μέλους του φόρουμ. Είμαι σίγουρος ότι θα μάθαινα τουλάχιστον 20 ονόματα τα οποία αγνοούσα ή προσπερνούσα.

  • Like 2

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από το σουσουρο - clicks - "κουβέντα να γινεται" που προκαλούν, δε βλέπω άλλη χρησιμότητα σε αυτές οι λίστες. Πόσο μάλλον όταν η σειρά των ονομάτων δεν είναι τυχαία αλλά είναι με σειρά "καλυτεροτητας" 😄. Ειδικά αυτό με ξεπερνάει.

 

Που να δημοσιευτεί και η λίστα με "Τα 50 καλύτερα μελη του Noiz". Εκεί θα είχε ενδιαφέρον! 

 

Επεξεργασμένο από mpamps
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

Επίσης με χαρά θα έκανα ανάγνωση των 50 καλύτερων/σημαντικότερων/σπουδαιότερων/επιδραστικότερων κιθαριστών οποιουδήποτε μέλους του φόρουμ. Είμαι σίγουρος ότι θα μάθαινα τουλάχιστον 20 ονόματα τα οποία αγνοούσα ή προσπερνούσα.

 

αυτό σίγουρα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου