Προς το περιεχόμενο

1η φορά REAMPING. Γνώμες για την ηχογράφηση??


BGkakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1η μου φορά και μένα που κάνω re-amping και αφήνω, στις κιθάρες έστω, κατά μεγάλο ποσοστό έξω τις εξομοιώσεις πραγματικών οργάνων.
Το παρακάτω κομμάτι αποτελεί μέρος μιας σειράς βίντεο που έχω αρχίσει, που συνδιάζει γρίφους με πρωτότυπη, δική μου μουσική.
Όσον αφορά τις κιθάρες, οι 2 βασικές ρυθμικές κιθάρες (ο πυρήνας του ήχου δηλαδή) αποτελούν τις re-amped κιθάρες και υπάρχουν και άλλες 2 με amplitube οι οποίες απλά δίνουν κάτι εξτρα στον ήχο (πάντα στο μεταλ μ'αρέσει να ηχογραφώ 4 ρυθμικές με διαφορετικά settings όλες μεταξύ τους).

Αναμένω γνώμες, πρωτίστως για τον ήχο στις κιθάρες και, γιατί όχι, για το κομμάτι σαν κομμάτι και κάποια απάντηση όσον αφορά το γρίφο??..
Καλή ακρόαση-προβολή!!
 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Σίγουρα δεν είμαι σε θέση να ξεχωρίσω τι είναι re-amped και τι απο το amplitube.

Ιδιαίτερα σε τέτοια ηχοχρώματα νομίζω ψάχνεις ψύλλους στ' άχυρα.

Εμένα μου ακούγεται ολοκληρωμένη παραγωγή και αν δεν το έθετες δεν θα αναρωτιόμουν το πως είναι γραμμένες οι κιθάρες. Βέβαια δεν έχω εμπειρία στο είδος και δηλώνω άσχετος αλλά μου λείπει το μπάσο και οι χαμηλές συχνότητες.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου