Προς το περιεχόμενο

ΕΝΑΣ ΣΤΟΥΣ ΠΕΝΤΕ ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΣΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ !!


gesso

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βαζεισ μια αγγελια στο νοιζ, σε κανουν μπαζαρια η θελουν ανταλλαγες γενικα σε πριζουν με διαφορες ασχτες ερωτησεις ειναι λογικο να τους αγνοησεις και δεν απαντας και καλα κανεις!

οταν ομως ενδιαφερεται καποιος σοβαρα για την αγγελεια σου ζητα να αγορασει το αντικειμενο γιατι δεν τον απαντας ? και να το εχεις πουλησει απαντησε με μια λεξη "πουληθηκε".

δοκιμαστε να στειλετε 5 σοβαρες προτασεις (οχι παζαρια) το πειθανοτερο ειναι να παρετε μια μονο απαντηση !

τεταια εμπειρια εχω το τελευταιο καιρο  και ηθελα να τη μοιραστω μαζι σας μηπως το βιωνει καποιο  αλλο μελος !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά βλέπω συχνά αγένεια. Ούτε καλησπέρα, μια φράση σε greeklish, μαγκιά, παζάρια δικιάς τους επινόησης, ή στην λένε για την τιμή κιόλας, όταν πουλάς κάτι που έχεις αναβαθμίσει και δεν έχουν μπει καν στη διαδικασία να διαβάσουν τι γράφεις. Σε άλλους απαντάς και τίποτα. Και μετά σου ξαναστέλνουν για άλλο αντικείμενο. Γιατί θέλουν να αγοράσουν κάτι που κάνει 200 ευρώ, 10. Γιατί αυτοί είναι έξυπνοι, μάγκες, ωραίοι. Περαστικά μας...

Επεξεργασμένο από Ledge
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τι να πω, εγώ 20 στις 20 τελευταίες φορές και  πήρα απάντηση και συνεννοήθηκα. Άλλοτε με πιο ένθερμους και άλλοτε με πιο ψυχρούς πωλητές. Ίσως η στατιστική σου να είναι ατυχής, ίσως η δική μου να είναι τυχαία αισιόδοξη.

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15 φορες που εχω προσπαθησει να επικοινωνησω, οι 14 προσπαθειες ηταν επιτυχεις. Αλλοτε λιγοτεροι ευγενεις, αλλοτε περισσοτερο, δεν ειχα ιδιαιτερα προβληματα.

 

Μια περιπτωση ειχα που δεν ξηγηθηκε καλα ο πωλητης. Βρηκα ενα ενισχυτη, μπιμπελο, που εψαχνα καιρο. "Βρε να σου βαλω τα λεφτα" εγω, "οχι, θελω μονο αντικαταβολη" αυτος. "Οκ, στειλε τον αντικαταβολη", εγω. Εν τελει, τον εδωσε σε καποιον αλλον χερι με χερι, ενω ειχαμε συμφωνησει. 

Και ευτυχως, διοτι την επομενη μερα βρηκα μια σουπερ προσφορα απο thomann, και την χτυπησα.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι τοσα χρόνια εδω μεσα μονο ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ εμπειριες ειχα (και εχω) με οτι εχω πουλησει ή αγορασει...τοσο πολυ που μερικες φορες νομιζω οτι ΟΛΟΙ οι ανθρωποι με τους οποιους...." συναλλαχθηκα"  ΔΕΝ ηταν ΕΛΛΗΝΕΣ :classic_biggrin: και το ΝΟΙΖ κατοικοεδρεύει σε καποια πολιτισμενη δυτικη ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ χωρα και οχι στην εσχατια των Βαλκανιων... 

 

Μιλαμε για ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΑ ευγένειας και σωστης συμπεριφοράς.

 

Τελικα εδω μεσα εχουμε τα καλυτερα παιδια :classic_smile:  

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έλεγα μόνο θετικές εμπειρίες έχω από αγγελίες εδώ μέσα.

Μιά φορά μόνο υπήρχε καθυστέρηση στα mail αλλά μετά κατάλαβα ότι ο άνθρωπος ήταν επαγγελματίας και δούλευε νύχτα. Κάποια στιγμή βρεθήκαμε. 

Κατα τα άλλα όλα άψογα.

 

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω οταν μου στέλνουν σοβαρά παντα απαντάω. Γιατι οτι εχω αγγελια μου πιανει χωρο και θελω να φευγει. Και για ανταλλαγές και παζάρι απανταω οταν ειναι λογικοι. Τωρα οταν πουλαω κιθαρα και μου ζητας ανταλλαγη με σαζι , εκτυπωτη η στολη δυτη. (Το τελευταίο το έχουν στειλει σε φιλο) ε δεν θα σου απαντήσω. Επίσης δεν απαντάω οταν μου στέλνουν για μείωση τιμης αλλα μιλανε με ασχημο τροπο η οταν μου λενε πχ 50% κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε όλες τις περιπτώσεις αγόρασα, δεν έκανα παζάρι, ζήτησα αντικαταβολή ή χέρι χέρι.

Ό,τι ψώνισα ήταν τζιτζί

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν ισορροπημένοι και ανισόρροποι. 50/50 μπορεί οι λάκες να ήταν λιγο περισσότεροι 60/40, καναδυό ατομάρες και καναδυό για πολλά χαστούκια, ποτέ δεν κορόϊδεψα και οι τιμές ήταν πραγματικά φοβερές για μερικά πράγματα που πούλησα, εκεί συνάντησα τους πιο καχύποπτους. Παζάρια δεν έκανα, μου έκαναν αρκετοί ή άλλος να έρθει με λιγότερα χρήματα για τσεκάρισμα στο χώρο μου και να ψαχουλεύει μισή ώρα. Τουπέ ή καχυποψία, είναι για κλωτσιές μερικοί. Αλλά συννενοήθηκα και με κόσμο άψογο. 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα όλοι ήταν άψογοι και μια χαρά συνενόηση είχαμε και απο email και απο τηλεφωνο, υπήρξαν κάποια παζάρια αλλά όχι μεγάλα μέσα σε λογικά πλαίσια....

 

μήπως ανάλογα τον εξοπλισμό πουλάς πέφτεις συνέχεια σε πιτσιρικάδες? γιατί οι άνω 30 είναι πιο σοβαροί....

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου