Προς το περιεχόμενο

ΕΝΑΣ ΣΤΟΥΣ ΠΕΝΤΕ ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΣΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ !!


gesso

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, gesso είπε

"Καλησπερα ενδιαφερομαι για το μηχανημα, ειμαι Θεσσαλονικη το τηλεφωνο μου ειναι 69χχχχχχχχ"

αυτο ειναι το μηνμα που στελνω παντα οταν στελνω στις πωλιτες τι πιο ξεκαθαρο ουτι παζαρι και ουτε ασχετες ερωτησεις , και ομως παιδια 4 στισ 5 φορες δεν εχω καν απαντηση ! σημερα 18 /12 εστειλα ακριβως το ιδιο μηνημα σε ενα πωλητη για να δουμε θα με απαντησει η θα με γραψει !!!

 

Δεν πρόκειται να σου απαντήσει γιατί αυτό ακριβώς το μήνυμα στέλνουν οι διάφοροι κυνηγοί της "τρελής ευκαιρίας" σε διάφορους πωλητές, με το σκεπτικό πως όποιος πάρει την πρωτοβουλία να τηλεφωνήσει ...έχει μεγάλη ανάγκη να πουλήσει.

Και όσοι έχουν ξαναπουλήσει μέσα από αγγελίες (δηλαδή ...αρκετοί) είναι ήδη "παθόντες" και υποψιασμένοι.

 

Γιατί ΕΣΥ δεν τηλεφωνείς απ'ευθείας στον πωλητή και τον βάζεις να σου τηλεφωνήσει αυτός ;

 

Ενδιαφέρεσαι πράγματι για το αντικείμενο της αγοραπωλησίας στην τιμή που το δίνει ο πωλητής ;   

 

Καταλαβαίνεις πως με αυτή την τακτική βάζεις τον εαυτό σου σε πλεονεκτική θέση έναντι του πωλητή, ο οποίος θα σου τηλεφωνήσει για να σε ...παρακαλέσει να αγοράσεις το όργανο που πουλάει ;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, gesso είπε

"Καλησπερα ενδιαφερομαι για το μηχανημα, ειμαι Θεσσαλονικη το τηλεφωνο μου ειναι 69χχχχχχχχ"

αυτο ειναι το μηνμα που στελνω παντα οταν στελνω στις πωλιτες τι πιο ξεκαθαρο ουτι παζαρι και ουτε ασχετες ερωτησεις , και ομως παιδια 4 στισ 5 φορες δεν εχω καν απαντηση ! σημερα 18 /12 εστειλα ακριβως το ιδιο μηνημα σε ενα πωλητη για να δουμε θα με απαντησει η θα με γραψει !!!

Το λες και λίγο spam mail..

Αλλά και εσύ ρε παιδάκι μου δεν σκέφτηκες ότι και ο αλλος μπορεί να μην έχει κάρτα να σε καλέσει;

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παντως καποιες φορες που εχω λαβει τετοιο μηνυμα απο την αλλη πλευρα ελαβα παζαρια και μια φορα ενας προσπαθησε να μου πουλησει ενα στουντιο(!)

 

Θα απανταγα ισως με μηνυμα. αλλα δν θα επαιρνα τηλ σιγουρα πια. 

  • Like 1

Warwick Corvette $$ 5-str ||  Powered by EBS Reidmar || Tο συγκρότημά μου : https://115db.bandcamp.com/releases ||  https://www.facebook.com/115db.band/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, gesso said:

"Καλησπερα ενδιαφερομαι για το μηχανημα, ειμαι Θεσσαλονικη το τηλεφωνο μου ειναι 69χχχχχχχχ"

αυτο ειναι το μηνμα που στελνω παντα οταν στελνω στις πωλιτες τι πιο ξεκαθαρο ουτι παζαρι και ουτε ασχετες ερωτησεις , και ομως παιδια 4 στισ 5 φορες δεν εχω καν απαντηση ! σημερα 18 /12 εστειλα ακριβως το ιδιο μηνημα σε ενα πωλητη για να δουμε θα με απαντησει η θα με γραψει !!!

 

σε πωλήσεις μουσικών οργάνων και σχετικών, και σε μιά χώρα που η μισή είναι αττική και το άλλο 1/3 υπόλοιπη εκτός Θεσσαλονικης, εσύ λες εξ αρχής είμαι Θεσσαλονίκη, εκτός των άλλων κανονίστε πως θα μου το στείλετε.

Ό,τι πρέπει για να σου βάλουν Χ.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ βαλε με χ  απλα απαντησε μου να ξερω τουλαχιστον απο ευγενια.

σε μια χωρα  που αποστολες για τα περισσοτερα αγαθα παραδινονται την επομενη μερα ειδικα αθηνα θεσσαλονικη (ισως και με ενα τηλεφωνημα).

και το πως θα το στειλεις απλα παιρνεις τηλεφωνο και συζητας με τον αγοραστη, στο κατω κατω εσυ  βαινεις στα μεσα διαφημησης και λες το πουλαω

2 hours ago, dimsonic said:

 

σε πωλήσεις μουσικών οργάνων και σχετικών, και σε μιά χώρα που η μισή είναι αττική και το άλλο 1/3 υπόλοιπη εκτός Θεσσαλονικης, εσύ λες εξ αρχής είμαι Θεσσαλονίκη, εκτός των άλλων κανονίστε πως θα μου το στείλετε.

Ό,τι πρέπει για να σου βάλουν Χ.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, estpany said:

Γιατί ΕΣΥ δεν τηλεφωνείς απ'ευθείας στον πωλητή και τον βάζεις να σου τηλεφωνήσει αυτός ;

 

Γιατι απλα δεν εχω το τηελφωνο του !

 

10 hours ago, estpany said:

Ενδιαφέρεσαι πράγματι για το αντικείμενο της αγοραπωλησίας στην τιμή που το δίνει ο πωλητής ;   

 

ακριβως και δεν εχω κανει παζαρια ποτε γιατι ουτε εμενα δεν μου αρεσουν και τι πιο σοβαρη προθεση αγορας  οταν στελνω το τηλεφωνο μου σε "αγνωστο"  και ζητω αμεση επικοινωνια !

3 minutes ago, dimsonic said:

 

γιατι μονο οι κιθαρες ειναι ρισκο ? οταν ο αλλος γραφει για καποιο αντικειμενο "δουλευει αψογα" και οταν το παιρνεις στα χερια σου  βρισκεις πολλα προβληματα που δεν τα αναφερει στη αγγελια, για την ακριβια παραλαβα την προηγουμενη εβδομαδα ενα συνθι "σε αψογη κατασταση" και το ενα πληκτρο δεν δουλευει οκ μεατχεριμενο παιρνεις ολα να τα περιμενεις ουτς η αλλως ειναι ρισκο που παιρνεις για αγορα μεταχειριμενα απο αποσταση, αυτο ειναι αλλο θεμα.   

14 minutes ago, dimsonic said:

αν ψωνίζεις μτχ κιθάρες από απόσταση πάω πάσο.

γιατι μονο οι κιθαρες ειναι ρισκο ? οταν ο αλλος γραφει για καποιο αντικειμενο "δουλευει αψογα" και οταν το παιρνεις στα χερια σου  βρισκεις πολλα προβληματα που δεν τα αναφερει στη αγγελια, για την ακριβια παραλαβα την προηγουμενη εβδομαδα ενα συνθι "σε αψογη κατασταση" και το ενα πληκτρο δεν δουλευει οκ μεατχεριμενο παιρνεις ολα να τα περιμενεις ουτς η αλλως ειναι ρισκο που παιρνεις για αγορα μεταχειριμενα απο αποσταση, αυτο ειναι αλλο θεμα.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, gesso said:

γιατι μονο οι κιθαρες ειναι ρισκο ? οταν ο αλλος γραφει για καποιο αντικειμενο "δουλευει αψογα" και οταν το παιρνεις στα χερια σου  βρισκεις πολλα προβληματα που δεν τα αναφερει στη αγγελια, για την ακριβια παραλαβα την προηγουμενη εβδομαδα ενα συνθι "σε αψογη κατασταση" και το ενα πληκτρο δεν δουλευει οκ μεατχεριμενο παιρνεις ολα να τα περιμενεις ουτς η αλλως ειναι ρισκο που παιρνεις για αγορα μεταχειριμενα απο αποσταση, αυτο ειναι αλλο θεμα.   

 

οι κιθάρες δεν είναι απλώς ρίσκο.

Είναι να σου αρέσουν. Εγώ συνήθως από 5 καινούργιες που δοκιμάζω ίσως καταλήξω σε μία. Με τις μτχ οι παράμετροι προς εξέταση είναι περισσότερες.

Γενικά αποφεύγω αγορές από μακρυά. Και προτιμώ τουλάχιστον να μην πουλάω εξ αποστάσεως. Να αγοράζω το συζητώ.

Ο καθένας όπως βολεύεται, η απόσταση πάντως είναι ένα αρνητικό εξ αρχής, να το ξέρεις αυτό. Για πολύ κόσμο. Προδιαθέτει αρνητικά.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, Miltos23 said:

Το λες και λίγο spam mail..

 

εχεις απολυτο δικιο 1

Την επομενη φορα θα το το γραψω αλλιως "Γεια σου αδερφε ! θα μου κανεις καλυτερη τιμη γιa το μαραφετι να ουμε !" καμια σχεση μςε spam .

 

 

παντως για την αγγελια που εστειλα χθες ακομα δεν μου απαντησε !!  

Επεξεργασμένο από gesso
duplicated
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπαμαι που το λεω αλλα αυτο που βλεπω στις αγγελιες δεν εχει καμμια διαφορα απο αυτο που αντιμετωπιζω στην καθημερινοτητα μου απο την πλειοψηφια των συμπολιτων με τους οποιους αναγκαστικα πρεπει να ζησω.

 

Κουτοπονηρια, βλακεια, αγενεια, ασταρχιδισμο.....to name a few.

 

Μερικα συντομα παραδειγματα. Πωλητης ο οποιος υποτιθεται θελει να εισπραξει δεν ασχολειται αν δεν πας εσυ (που καλεισαι να πληρωσεις) σε μερος της αρεσκειας του (αντι να μποραστει η αποσταση).

 

Η κλασσικη ερωτηση: γιατι το πουλας. Γιατι ετσι μου γουσταρει ρε φιλως.

 

Λαμβανω μνμα απο ενδιαφερομενο το οποιο πανω κατω λεει τα εξης. Θελω να αγορασω αυτο που πουλας. Το πουλας; Απανταω : Ναι (για να το εχω στος αγγελιες ρε φιλως το πουλαω......) Οκ, θα σου ξαναστειλω μνμα οταν θα θελησω να το αγορασω.( Σοβαρα πειτε μας τι πινετε κ δε μας δινετε).

 

Λαμβανω μνμα απο συνφορουμιτη: μηπως ενδιαφερεσαι μα αγορασεις το Χ; Ναι του απανταω το θελω πες μου ενα τηλεφωνο σου να σε καλεσω εγω. Απο εκει και περα ουτε φωνη ουτε ακροαση.

 

 

Για να μην αναφερω τους τσιπιδες που κανουν αναπαντητες για να μη χαλασουν μιση μοναδα και πεσει εξω το κερδος απο την πωληση, τους γυφτους που προτεινουν για ανταλλαγες κατοικιδια, κωλοχαρτα, η τα βρωμικα εσωρουχα τους, τους ηλιθιους που οταν πουλανε νομιζουν οτι κατεχουν ραβδους χρυσου, αλλα οταν αγοραζουν νομιζουν οτι ψωνιζουν απο flea market.

 

ΚΡΥΟΣ εμετος.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου