Προς το περιεχόμενο

Windows 10 και focusrite scarlett 2i4


playel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 minutes ago, playel said:

Δεν δοκίμασα να αποσυνδέσω την κάρτα η αλήθεια είναι για να δώ αν κάνει επανεκκίνηση το pc.Αλλά είμαι σίγουρος οτι συμβαίνει λόγω της κάρτας, διότι μετα το αυτόματο restart δεν βλέπει την κάρτα..Και ακόμα κι αν σβήσει το pc το led φωτισμού της κάρτας παραμένει φωτισμένο. 

Θα επικοινωνήσω με το service μπας και βγάλω άκρη..Γνωρίζει κανείς παιδιά που μπορώ να απευθυνθώ εδω στην Ελλάδα?

Το firmware της κάρτας μου πως το βλέπω? Μέσα απ το pc? Με ποιό τρόπο?

Το firmware το γράφει μετά την έκδοση του οδηγού στο help about.

Αν δεν γράφει, ίσως δεν χρειάζεται.

Σου είπα στην προτελευταία αναβάθμιση των 10 μου το έκανε και μένα, δηλ δεν έβρισκε με το ξεκίνημα την φόκους, αλλά έβλεπε αυτή του συστήματος. Μια δυό φορές το επέλεξα μόνος μου. Χωρίς όμως επανεκκινήσεις. Σημειωτέον δεν έχω fast boost και τέτοια.

Ξέχνα το σέρβις στην Ελλάδα. Κατ ευθείαν mail στην Αγγλία.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, dimsonic είπε

Το firmware το γράφει μετά την έκδοση του οδηγού στο help about.

Αν δεν γράφει, ίσως δεν χρειάζεται.

Σου είπα στην προτελευταία αναβάθμιση των 10 μου το έκανε και μένα, δηλ δεν έβρισκε με το ξεκίνημα την φόκους, αλλά έβλεπε αυτή του συστήματος. Μια δυό φορές το επέλεξα μόνος μου. Χωρίς όμως επανεκκινήσεις. Σημειωτέον δεν έχω fast boost και τέτοια.

Ξέχνα το σέρβις στην Ελλάδα. Κατ ευθείαν mail στην Αγγλία.

Το βρήκα τελικά το firmware της κάρτας.Είναι 293 αλλά δεν βρήκα κάποιο άλλο να κατεβάσω.Αν και πιστεύω πως αυτό πάει μαζί με τους drivers λογικά.Τελικά έκανα 2 ενέργειες ακόμη.Απενεργοποίησα το fast boot.(έτσι κι αλλιώς έχω ssd οπότε ούτε και κατάλαβα διαφορά στην εκκίνηση των windows και στις επιλογές ενέργειας απενεργοποίησα μια επιλογή σχετικά με τις usb θύρες..Απο εχθές μέχρι και τώρα δεν αντιμετώπισα ακόμα πρόβλημα.Ελπίζω να έστρωσε! Και πάλι ευχαριστώ όλους τους φίλους για την βοήθεια!

Επεξεργασμένο από playel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου