Προς το περιεχόμενο

Stratocaster με Nitro finish?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλη χρονια!

Υπαρχουν  stratocaster usa  mexico η japan (εκτος της roadworn) που να εχουν nitro βερνικι στο σωμα?

Ψάχνομαι για ένα project απαραιτητη προυποθεση να ειναι nitro η βαφη

 

Επεξεργασμένο από doubletrouble
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100% nitro finish η Fender δεν είχε ποτεΣ και ούτε έχει ΣΕ ΚΑΜΜΙΆ κιθάρα της.

 

Ακόμα και οι vintage έχουν παχύ στρώμα πλαστικού primer (fullerplast) και ανάλογα με το χρώμα νίτρο η ακρυλικό χρώμα και nitro top clear coat.

 

Όλες οι τωρινές που διαφημίζονται ως nitro ,με εξαίρεση ίσως κάποιες CS, είναι πολυεστερας χρώμα με nitro top clear coat.

 

Η μεξικάνικη σειρά 50s + 60s classic laquer είχε τέτοιο finish.

 

 

 

Οι μόνες ιαπωνικες Fender με nitro finish ήταν οι πανσπανιες και πανάκριβες export των 90s

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 3

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Superfunk said:

100% nitro finish η Fender δεν είχε ποτεΣ και ούτε έχει ΣΕ ΚΑΜΜΙΆ κιθάρα της.

 

Ακόμα και οι vintage έχουν παχύ στρώμα πλαστικού primer (fullerplast) και ανάλογα με το χρώμα νίτρο η ακρυλικό χρώμα και nitro top clear coat.

 

Όλες οι τωρινές που διαφημίζονται ως nitro ,με εξαίρεση ίσως κάποιες CS, είναι πολυεστερας χρώμα με nitro top clear coat.

 

Η μεξικάνικη σειρά 50s + 60s classic laquer είχε τέτοιο finish.

 

 

 

Οι μόνες ιαπωνικες Fender με nitro finish ήταν οι πανσπανιες και πανάκριβες export των 90s

 

Ψάχνοντας βρήκα αυτό

 https://www.ebay.co.uk/itm/FENDER-CLASSIC-SERIES-60S-STRATOCASTER-SSS-ALDER-BODY-VINTAGE-BRIDGE-4lbs-7-oz/332872869644?epid=2256173849&hash=item4d80c4e70c:g:3TcAAOSwlrxbayW6

πολυεστέρας γράφει είναι λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, doubletrouble είπε

 

Ναι πολυεστερας είναι.

Η σειρά classic LAQUER είναι ψευτονιτρο

 

Σε αυτά τα λεφτά παίρνεις άνετα Mark Jenny πούπουλο ,όχι σαράντα κομμάτια σαν τα ΜΙΜ και ΜΙJ και full nitro.

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γενικά άμα ξέρεις τι θέλεις/κάνεις, προτείνω να πάρεις ξεχωριστά τα πάντα, part προς part. Η καλύτερη Tele που έχω παίξει είναι με parts (Fender μεν και high end μάλιστα), αλλά από διαφορετικές μεταξύ τους κιθάρες.

 

Μπορεί να μη σου κάτσει με τη μία, αλλά με λίγο ψάξιμο σου μένει οργανάρα όπως ακριβώς τη θες.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

11 minutes ago, BillTrantos said:

Γενικά άμα ξέρεις τι θέλεις/κάνεις, προτείνω να πάρεις ξεχωριστά τα πάντα, part προς part. Η καλύτερη Tele που έχω παίξει είναι με parts (Fender μεν και high end μάλιστα), αλλά από διαφορετικές μεταξύ τους κιθάρες.

 

Μπορεί να μη σου κάτσει με τη μία, αλλά με λίγο ψάξιμο σου μένει οργανάρα όπως ακριβώς τη θες.

Αυτό ακριβως θέλω να κάνω,ναι ξέρω τι θέλω και πιστεύω πως μονόδρομος για ελαφρύ νίτρο σώμα είναι μόνο ο mjt,μαγνητες 57/62 και απο μπρατσο εχω καταληξει σ αυτο της roadworn 50s 

Επεξεργασμένο από doubletrouble
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου