Προς το περιεχόμενο

win7 τελος - τι κανουμε?


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 minutes ago, dimsonic said:

να τονε πω να με τις δώκει πίσω?

νο προ υποθέτω...

 

 

Όχι κύριος.

Προτιμήσατε άλλον, τέλος.

Δηλαδή εμείς άμα παίρναμε διαζύγιο σε άλλον δικηγόρο, τι έπρεπε να κάμνωμεν?

Να πούμε στην πρώην σύζυγο, "φέρε μου πίσω το διαζύγιο να μας το δώκει ο LK"?

 

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ενας από τους υπολογιστές στη δουλειά έχει ακόμα win7 και έχει μείνει έτσι για συγκεκριμένες εφαρμογές. Τελευταία έχει αρχίσει να κάνει στάσεις εργασίας και λοιπούς ακτιβισμούς (τώρα "χάνει" κάποιες εξωτερικές συσκευές). Ο υπολογιστής δεν μπαίνει internet, μόνο στο dropbox είναι συνδεδεμένος για να ανεβάζει δεδομένα σε shared folders.

Συμφωνώ με τη λογική "ας μείνει έτσι αφού δουλεύει" (και την τράβηξα για 3 χρόνια με αυτό το μηχάνημα) αλλά πιστεύω ότι κάποια στιγμή αναπόφευκτα φτάνει η ημερομηνία λήξης. (Τελικά θα τον αντικαταστήσουμε, σήμερα έπαιρνα προσφορές). 

Σε σχέση με την ερώτηση του OP, θα πήγαινα σε win10 κάποια στιγμή που θα είχα λίγο χρόνο να αφιερώσω στο στήσιμο. 

 

Παρατήρησις: Για προσωπική χρήση έχω mac. Είμαι ΠΟΛΥ σνομπ, όταν χρειάζεται να χρησιμοποιήσω τα PC φοράω γάντια και μάσκα σαν τους Γιαπωνέζους 😀

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
7 minutes ago, harilatron said:

Ενας από τους υπολογιστές στη δουλειά έχει ακόμα win7 και έχει μείνει έτσι για συγκεκριμένες εφαρμογές. Τελευταία έχει αρχίσει να κάνει στάσεις εργασίας και λοιπούς ακτιβισμούς (τώρα "χάνει" κάποιες εξωτερικές συσκευές). Ο υπολογιστής δεν μπαίνει internet, μόνο στο dropbox είναι συνδεδεμένος για να ανεβάζει δεδομένα σε shared folders.

Συμφωνώ με τη λογική "ας μείνει έτσι αφού δουλεύει" (και την τράβηξα για 3 χρόνια με αυτό το μηχάνημα) αλλά πιστεύω ότι κάποια στιγμή αναπόφευκτα φτάνει η ημερομηνία λήξης. (Τελικά θα τον αντικαταστήσουμε, σήμερα έπαιρνα προσφορές). 

Σε σχέση με την ερώτηση του OP, θα πήγαινα σε win10 κάποια στιγμή που θα είχα λίγο χρόνο να αφιερώσω στο στήσιμο. 

 

Παρατήρησις: Για προσωπική χρήση έχω mac. Είμαι ΠΟΛΥ σνομπ, όταν χρειάζεται να χρησιμοποιήσω τα PC φοράω γάντια και μάσκα σαν τους Γιαπωνέζους 😀

ΔΕΝ ξερω τι λες, αλλά σε XP και με Netscape Μια χαρα σε βλέπω 😛 .

Αυριο θα σε δοκιμάσω σε 98SE και μεθαύριο σε 95Plus 😛

snap.jpg

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, LK said:

 

Αυριο θα σε δοκιμάσω σε 98SE και μεθαύριο σε 95Plus 😛

 

 

Μετά θα έρθει η ώρα για DOS.

Get ready!

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Υπάρχει καλλιτερο πραγμα από το ντερνετ σε κώδικα;

Σημερινές ψλωριές....

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
23 minutes ago, LK said:

ΔΕΝ ξερω τι λες, αλλά σε XP και με Netscape Μια χαρα σε βλέπω 😛 .

Αυριο θα σε δοκιμάσω σε 98SE και μεθαύριο σε 95Plus 😛

snap.jpg

Ήμαρτον, στα XP με βγάζει με avatar έναν καράφλα. Μπες από MAC να δεις τη ΧΑΙΤΗ.

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, harilatron said:

Ήμαρτον, στα XP με βγάζει με avatar έναν καράφλα. Μπες από MAC να δεις τη ΧΑΙΤΗ.

 

Χαχαχαχα, ευτυχώς που ο LK σου άνοιξε τα μάτια.

Μήνυση αμέσως στην microsoft.

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θυμάμαι την εποχή που καθόμουν και αντέγραφα από τα περιοδικά κατι κωδικες σε assembly, python, C++ ούτε τα θυμάμαι τι ήντανε για να παιξω adventures.

 

 Δεν θυμάμαι τιποτα.

 Που έγραφα μουσική σε Atari ST και Amiga αλλά πάλι δεν θυμάμαι τιποτα.

 Μονο το octamed θυμαμαι, ήταν κόλλημα.

 

 Εχθές έπαιζα Outrun και Shinobi από το κινητό.

 insert coin to continue

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

 Πλάκα πλάκα να παίξω κανα Wonderboy in monsterland να το τελείωσω αλλά πάλι δεν θυμάμαι τιποτα.

 Το τερμάτιζα στα ουφάδικα με ενα δεκάρικο. 

  • Like 2

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
23 minutes ago, cos_dr said:

εγώ θυμάμαι την εποχή που καθόμουν και αντέγραφα από τα περιοδικά κατι κωδικες σε assembly, python, C++ ούτε τα θυμάμαι τι ήντανε για να παιξω adventures.

 

 Δεν θυμάμαι τιποτα.

 Που έγραφα μουσική σε Atari ST και Amiga αλλά πάλι δεν θυμάμαι τιποτα.

 Μονο το octamed θυμαμαι, ήταν κόλλημα.

 

 Εχθές έπαιζα Outrun και Shinobi από το κινητό.

 insert coin to continue

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

 Πλάκα πλάκα να παίξω κανα Wonderboy in monsterland να το τελείωσω αλλά πάλι δεν θυμάμαι τιποτα.

 Το τερμάτιζα στα ουφάδικα με ενα δεκάρικο. 

Στις ανασκαφες που εκανα σπιτι μπας και βρω sdram.......βρηκα την sound blaster live  1024 που είχα....φυσικα μαζι με το installation cd της. Θα ψαξω να βρω και το  Digital Orchestrator  tor απο voyetra....να θυμηθω το 1998. Φυσικα αυτα θελουν να σεταρω μηχανημα με 98αρια...για full απόλαυση...(θα το κανω μολις βρω χρόνο. Στοιχίζει λιγότερο από ψυχοθεραπεία.). 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

τελικά μόνο εγώ δουλεύω ακόμα αγόγγυστα στα 7?... και μάλιστα σε pro επίπεδο σε μουσικά, γραφιστικά και publishing... και μόνιμα στο νετ και χωρίς να είμαι καλό παιδί όσον αφορά την χρήση του πηγαίνοντας μόνο από το πεζοδρόμιο και τις διαβάσεις...😉

δεν ξέρω βέβαια μπορεί να μιλάω εκ του ασφαλούς μια και δεν μου έτυχε κάτι μέχρι στιγμής που να μην αντιμετώπισα σχετικά εύκολα...

 

κι αυτό παρότι από την εποχή των 3.1 ακόμα, ΠΑΝΤΑ υπήρξα πιονέρος (με μεγάλο κόστος ψυχικό και οικονομικό) σε ότι έχει να κάνει με το λειτουργικό... δεν δίσταζα να πουλάω, χαρίζω, παροπλίζω μηχανάκια συνεχώς για να υπηρετήσω το παντεσπάνι των παιδιών του Bill... έως τον ερχομό των 7 όμως... ήταν σαν τα περίμενα τόσα χρόνια σαν την αδερφή ψυχή... και από την εποχή που κυκλοφόρησαν είμαι πιστός και μονοwindowς7ικός... τι να πω ίσως σε μερικά χρόνια που θα ναι κι αυτά vintage, να ανέβω στην εκτίμηση του Λάκη και να με δεχθεί στο κλαμπ...

 

ΥΓ με τα 10 απέκτησα μεν στενή σχέση λύνοντας συχνά προβλήματα σε pc φίλων, αλλά σε καμία φάση δεν με έπεισαν ότι αξίζει να μπω στον κόπο να τα βάλω στο pc που δουλεύω... προς το παρόν βέβαια... μη λέω μεγάλα λόγια...

  • Like 2

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου