Προς το περιεχόμενο

Η κοινωνικη προσφορα του ΑΝΤ1 τωρα και στο νοιζ?!?!?!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, digisilence είπε

Οκ. Ισως τα βλεπω μονο εγω.Message.thumb.png.d70d6a94779ad4e27a45a6607377532a.png

 

Εγώ δεν το βλέπω.

Άρα αύριο θα περάσω ΟΛΑ τα φανάρια με ΚΟΚΚΙΝΟ.

Είμαι επαναστάτης εγώ,όχι Νενέκος.

  • Χαχα 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nikos Aravanis

 

Εσυ εχεις απαντηση τι ακριβως ρολο παιζει? Αν ναι δωστη μου

6 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Το κακό πού είναι σε αυτό το μήνυμα; 

Στο οτι ειναι αυτονοητο, αρα αχρηστο?

Επεξεργασμένο από digisilence

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
5 λεπτά πριν, digisilence είπε

Στο οτι ειναι αυτονοητο, αρα αχρηστο?

 

Αν ήταν αυτονόητο και όχι άχρηστο δε θα βλέπαμε το 1/10ο του πληθυσμού ατόμων με κινητικές δυσκολίες να κυκλοφορούν στο δρόμο, γιατί οι υπόλοιποι είναι κλεισμένοι στα σπίτια τους απογοητευμένοι από την κοινωνία που τους φέρεται λες και είναι πολίτες 2ης κατηγορίας.

 

Όλες οι ράμπες είναι πλέον θέσεις parking για Ελληνάρες, η Αθήνα και η Θεσσαλονίκη είναι από τις χειρότερες πόλεις από πλευράς accessibility παγκοσμίως. 

Επεξεργασμένο από BillTrantos
  • Like 3

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα λέει για προσπέρασμα από δεξιά, το ερώτημα είναι αν τα μαθαίνεις αυτά από το ίντερνετ θα έπρεπε να οδηγείς?
ένα εύστοχο μήνυμα θα ήταν
''άμα είσαι καραγκιόζης καβαλας αυτοκίνητο στο Κόσοβο, στην Ελλάδα πας με τα καινούρια πατίνια του δήμου Αθηναίων''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, digisilence said:

Εσυ εχεις απαντηση τι ακριβως ρολο παιζει? Αν ναι δωστη μου

Θα σου πω,

Πιθανότατα είναι μια ακόμη πλεκτάνη της CIA και των πολυεθνικών,για να μας πείσουν οτι,μιας και μας προτείνουν να συμπεριφερόμαστε σαν άνθρωποι,εμείς οι έξυπνοι να καταλάβουμε το σχέδιο τους και να κάνουμε ακριβώς το αντίθετο και να συμπεριφερόμαστε σαν ούγκανοι για να τους δείξουμε έχουμε καταλάβει πως λειτουργούν πλέον και δεν θα μας κάνουν πλύση εγκεφάλου.

 

Σε μια πιο σοβαρή νότα,δεν βλέπω κάτι κακό σε αυτό που αναφέρεσαι και δεν με ενοχλεί,απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ενοχλεί εσένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εμένα μου έβγαλε πάνω ΔΕΞΙΑ μύνημα "Wer fahrt (με umlaut) trinkt night".

 

Tι παίζει; Γερμανοί?Λέσχη Μπίλντερμπεργκ?

 

Τη μας κροιβουν?

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτα τα αυτονοητα το Α' εξαμηνο του 2019(180 μερες) σκοτωθηκαν σε τροχαια 313 ανθρωποι και τραυματιστηκαν σχεδον 6000.εχουμε την πρωτια σε ολη την ευρωπη!!!η οδηγικη και η οδικη παιδεια των ελληνων δυστυχως ειναι ανυπαρκτη..συμφωνω οτι τα μηνυματα αυτα δεν επρεπε να ειναι εδω..επρεπε να ειναι μαθημα στα σχολεια!!!ο κορυφαιος ελληνας οδηγος (ιαβερης) κανει τεραστιο αγωνα για αυτο αλλα εισπρατει παντα ενα τεραστιο μηδενικο απο τους εκαστοτε αρμοδιους(κανεις δεν ξερει γιατι).μονο καλο μπορουν να κανουν αυτου του ειδους οι πρωτοβουλιες.(ειτε μας αρεσει ειτε οχι).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, digisilence said:

 

Στο οτι ειναι αυτονοητο, αρα αχρηστο?

 

Με αυτο το σκεπτικο, ολα τα κοινωνικα μηνυματα ειναι αυτονοητα, αρα και αχρηστα. 

 

Αλλα ας σταθουμε στη λεξη "αυτονοητο". Σημαινει οτι καθε ατομο, στηριζομενο στην νοηση του, ειναι σε θεση να κατανοησει μια ιδεα. Θεωρεις οτι ολοι εχουν το ιδιο νοητικο επιπεδο και την ιδια αντιληψη? Και ας θεωρησουμε οτι εχουν ολοι την ιδια αντιληψη. Ακολουθουν ολοι το ιδιο συστημα αξιων? Εχουν ολοι την ιδια κουλτουρα? Ειμαστε τελικα ολοι τοσο ευφιεις, ηθικοι και με αρχες?

 

Το κοινωνικο μηνυμα, περα απο το να ενημερωσει για το "αυτονοητο", εχει κυριο στοχο να ευαισθητοποιησει. Ακριβως οπως κανει μια διαφημιση, παιζοντας με το μυαλο σου. Βλεπεις μια διαφημιση της coca cola. Δεν σε ενημερωνει για κατι που δεν ειναι αυτονοητο. Ισως τη θεωρησεις και αυτη αχρηστη, αλλα πιστεψε με, τη δουλεια της την κανει στο ακεραιο.

 

Μακαρι να εβλεπα συχνοτερα τετοια κοινωνικα μηνυματα. Θα ατενιζα με περισσοτερη αισιοδοξια το μελλον.

 

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου