Προς το περιεχόμενο

Η κοινωνικη προσφορα του ΑΝΤ1 τωρα και στο νοιζ?!?!?!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην γελάσετε, αλλά ούτε και να με παρεξηγήσετε. Τα βλέπω πάντα και τα διαβάζω με ενδιαφέρον και μια δυο μέρες πριν έλεγα να γράψω για να δώσω τα συγχαρητήρια μου στον admin για αυτές τις ´αυτονόητες´ συμβουλές αλλά λέω άσε δεν πειράζει. Πες πως τα δώσες!
Και δυο μέρες μετά έρχεται το πόστ με το ολίγον κράξιμο... ΑΒΥΣΣΟΣ  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, blue monk said:


ένα εύστοχο μήνυμα θα ήταν
''άμα είσαι καραγκιόζης καβαλας αυτοκίνητο στο Κόσοβο, στην Ελλάδα πας με τα καινούρια πατίνια του δήμου Αθηναίων''

 

Πρόσεξε τώρα την αντίδραση σ' αυτό το μήνυμα.

 

''άμα είσαι καραγκιόζης .....''

Ντάξ' δεν λέει για μένα ασούμε, για όλους τους άλλους μιλάει.

 

''άμα είσαι καραγκιόζης καβαλας αυτοκίνητο στο Κόσοβο......''

Σωστός είσαι ρε μάγκα, αφού είναι καραγκιόζηδες όλοι εκεί πάνω, Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ, ακούτε ρε?

Μόνο μΠΑΟΚ.

(Μα λέει Κόσοβο) ...

Όλοι τα ίδια σκατά είναι εκεί πάνω να 'ούμε.

 

''....στην Ελλάδα πας με τα καινούρια πατίνια του δήμου Αθηναίων''

1. Ίσα ρε που θα βάλω πατίνια ν' αδράξω νούφαρα λέμε, σιγά μην βάλω και ψηλοτάκουνα, αυτά είναι για τις ... άλλες.

2. Το παρακράτος των Αθηνών και οι μεγαλομεγιστάνες του νότου δεν αφήνανε την μΠΑΟΚάρα μας τόσα χρόνια να πάρει πρωτάθλημα.

Ήρθε τώρα ο Σαββίδης και τους φόρεσε και πατίνια ασούμε εδώ πέρα.

3. 200 στη στροφή και με ρωτάνε μαμά, όχι δεν είναι μαμά.

 

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω τέτοια μηνύματα στους δρόμους.

 

middle-finger-classic-up-yours.jpg

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 6

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Πρόσεξε τώρα την αντίδραση σ' αυτό το μήνυμα.

 

''άμα είσαι καραγκιόζης .....''

Ντάξ' δεν λέει για μένα ασούμε, για όλους τους άλλους μιλάει.

 

''άμα είσαι καραγκιόζης καβαλας αυτοκίνητο στο Κόσοβο......''

Σωστός είσαι ρε μάγκα, αφού είναι καραγκιόζηδες όλοι εκεί πάνω, Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ, ακούτε ρε?

Μόνο μΠΑΟΚ.

 

''....στην Ελλάδα πας με τα καινούρια πατίνια του δήμου Αθηναίων''

1. Ίσα ρε που θα βάλω πατίνια ν' αδράξω νούφαρα λέμε, σιγά μην βάλω και ψηλοτάκουνα, αυτά είναι για τις ... άλλες.

2. Το παρακράτος των Αθηνών και οι μεγαλομεγιστάνες του νότου δεν αφήνανε την μΠΑΟΚάρα μας να πάρει πρωτάθλημα.

Ήρθε τώρα ο Σαββίδης και τους φόρεσε και πατίνια ασούμε εδώ πέρα.

3. 200 στη στροφή και με ρωτάνε μαμά, όχι δεν είναι μαμά.

 

Ω θεοί Δεν είναι όλοι καραγκιόζηδες στο Κόσοβο (μπορεί και ναναι δεν έχω ιδέα) αυτό που έχω δει με τα μάτια μου είναι ότι τα αυτοκίνητα δεν έχουν πινακίδες... και προφανώς και τίποτα άλλο σε επίσημο έγγραφο στο ντουλαπάκι...
και θέλω να πω ότι κάποιοι θα έπρεπε να μπορούν να οδηγήσουν μόνο εκειπερα, εδώ θα έπρεπε να τους το έχουν απαγορεύσει...

 

για τα πατίνια φίλε προφανώς δεν ξέρεις...
είναι δίτροχα ηλεκτρικά με τιμόνι...
και είναι του δήμου...
και είναι πάρα πολλά...
ποιος δεν πόνεσε όταν το συνειδητοποίησε αυτό? για τα δημοτικά τέλη που ενδεχομενως έχει πληρώσει...
και ποιος κοτάει να βγει στην κοινωνία μ' αυτό......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε δεν έγραψα την δική μου άποψη, έγραψα πιθανές αντιδράσεις στο μήνυμα που έγραψες.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πλέον όλα τα manuals και οι οδηγίες χρήσης μας λένε ......να μην τρώμε τα σακουλάκια με το τζελ σιλικόνης....και να μην πίνουμε τα υγρά από τις μπαταρίες......  😛

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ φοβάμαι ότι δεν υπάρχουν απλά κάποιοι κακοί οδηγοί στην Ελλάδα, είμαστε όλοι καλοί οδηγοί μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου. Έχω κάνει σχεδόν όλα τα λάθη που μπορεί να κάνει ένας οδηγός, άλλες φορές από κούραση, από άγνοια ή από απλή χαζομάρα. Ξέρω πολλούς που έχουν να πουν αντίστοιχες ιστορίες και γενικά δεν τους θεωρείς επικίνδυνους οδηγούς.

Το συμπέρασμά μου είναι ότι είμαστε πολλοί πιθανοί δολοφόνοι που απλά το ξεχνάμε από υπερβολική αυτοπεποίθηση.

Αυτά τα μηνύματα είναι χρήσιμα γιατί μας το θυμίζουν, και ένας να την γλυτώσει το κέρδος είναι τεράστιο.

Μπορεί και να κάνω λάθος και να είμαι μόνο εγώ ο κακός οδηγός.

  

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Προσωπικά φοβάμαι τους δρόμους της Αθήνας μιας και όσα αναφέρω στα μηνύματα είναι καθημερινή πολλαπλή τακτική.

Δεν ισχύει για την επαρχία και τις πιο αραιοκατοικημένες περιοχές. Σίγουρα σε μικρότερο ποσοστό.

Η Αθήνα είναι μια αφιλόξενη και απάνθρωπη πόλη που οι οδηγοί συμπεριφέρονται καχύποπτα κι επιπόλαια γιατί έτσι συμπεριφέρονται και σε κάθε άλλη έκφανση της άτακτης καθημερινότητας τους:

  • να μη του πάρουν τη σειρά,
  • εντάξει ελέγχω πριν περάσω το κόκκινο, δεν είμαι κα'νας ανεύθυνος!
  • Τα σήματα; Τα φλας; 'Νταξ, κοιτάω.
  • ενα μήνυμα στον Άκη έστελνα
  • δυο λεπτά πήγα κι άφησα το "όχημα" εδω
  • έλα μωρέ πως κάνεις έτσι, λες και σου πειράξαμε την αδελφή

κλπ. κλπ.

Να συνεχίσω ή μήπως κάποιος άλλος Αθηναίος βιώνει μια διαφορετική πραγματικότητα;

Και ήρθε το κουτί - αμερικανιά να ταράξει την τάξη στους ήσυχους και ασφαλείς μας δρόμους.

Καθωσπρεπισμός σου λέει.

 

Αφου λοιπόν τα ξέρουμε, γιατί δεν τα τηρούμε;

Γιατί αν τα ξέρουμε και είναι και αυτονόητα, άλλος χαρακτηρισμός απο το ΗΛΙΘΙΟΙ δεν μας ταιριάζει.

  • Like 6

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου