Προς το περιεχόμενο

Kαλωδια balanced ή unbalanced;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εννοείται ότι έκανα χιούμορ αν δεν υπήρχαν και αυτά τα ποστ γιατί θα ήμασταν εδώ μέσα από αυτά μαθαίνουμε

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά παιδιά...

 

Δεν χρειάζονται ευχαριστίες... Το θεωρώ υποχρέωσή μου να μοιράζομαι όσα τυχαίνει να γνωρίζω καλά με όλους εσάς. Την ίδια ανταπόκριση περιμένω και στα δικά μου προβλήματα... Γι'αυτό είμαστε εδώ.

 

Thanx anyway!

 

Λευτέρης Ξένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Γεια σας και απο μενα...σκεπτομουνα να αγορασω καποια μονιτορ σαν τα tascam ή καποια φτηνοτερα της m-audio για το pc με καρτα emu 0404.Αν μπορουσε να με κατατοπισει κανεις διοτι ειμαι λιγο ασχετος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

lxenos:  :o Άψογος, περιεκτικός και επι της ουσίας.  :o

 

Κάποιοι από μας θα... εκλιπαρούσαν αν έχεις καποια σχετικά links που να κάνουν κάποια πράγματα λίγο πιο λιανά (έτσι για να μη γράφεις και συ την ιστορία της ζωής σου δηλ.) και να μπορέσουμε και εμείς οι ημιμαθείς να... ξεστραβωθούμε ολίγον!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που το σκαλίσατε πάλι αυτό σχεδόν 1 χρόνο πρίν.

 

Costas_SD πλέον τα VL-X5 δεν υπάρχουν αλλά ο θωμάς έβγαλε τα καινούρια tascam και μόλις το είδα.Προφανώς κανείς δεν τα χει δοκιμάσει ακόμα απο δώ μέσα.Φαντάζομαι δηλαδή.Προσεχώς όλο και κάποιος θα εμφανιστεί για αυτή τη δουλειά οπότε μη βιάζεσαι να πάρεις κάτι άλλο γιατί ίσως και αυτά να είναι την ίδιας ποιότητας.Απο τιμή πάντως καλά πάνε για αρχή(282 ευρω τα αντίστοιχα με τα παλιά).Σε λίγο καιρό ίσως γίνει και το κράαα και πέσουν.

 

jimmydimo αν υπάρχει ακόμα ο lxenos ίσως πάρεις απάντηση.Αλλιώς δές εδώ και ίσως λυθεί η απορία σχετικά με το τι είναι το balanced-unbalanced

 

www.dplay.com/dv/balance/balance.html

http://www.mediacollege.com/audio/connection/connectors.html

http://www.blitzfamily.eclipse.co.uk/tech_tips/techtip/art6.htm

http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?t=8279

 

Ότι βρήκα πρόχειρο.Ελπίζω να σε βοηθάω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά τα καινούρια TASCAM VL-A5 έχουν 282 ευρώ το ένα.Αρα σε σχέση με τα αντίστοιχα VL-X5,μιλάμε για τριπλή τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TASCAM VL-5, 5.25-inch Studio Monitors, Two-ways, Frequency Response: 38 - 23kHz, 1-inch Dome Tweeter, 90 Watt be-amped, Magnetic Shielding, Low cut filter for use with optional LF-S8 subwoofer, XLR/TRS 1/4" Combo Input, Dimension (W x H x D): 3.9" x 11.4" x 11.8", Weight: 16.3 lb, [move][glow=red,2,300]Pair[/glow][/move]

 

 

;D

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Pair νομίζω πως απευθυνεται στο βαρος τους.

 

thomann.de sales rank: 33577

sales rank in Active Nearfield Monitors: 112

sales unit: 1 piece(s)

 

και add to shopping card 1 piece γράφει

Μακάρι να κάνω λάθος.Δες και τα άλλα ηχεία.Τα έχει διαφορετικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά τα καινούρια TASCAM VL-A5 έχουν 282 ευρώ το ένα.Αρα σε σχέση με τα αντίστοιχα VL-X5,μιλάμε για τριπλή τιμή

 

αν είναι όντως το 1 και όχι το ζεύγος και δεν έχει γίνει κάποιο λάθος (συνήθως όταν πρόκειται περί 1 μονάδος δείχνει μόνο 1 η φοτο στο thomann) τότε ξεκινάνε περίπου με την τιμή που είχαν τα προηγούμενα όταν πρωτοβγήκαν στην αγορά

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Slew Rate featured και unfeatured this θέμα
  • πριν Slew Rate ξεκλείδωσε το θέμα

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου