Προς το περιεχόμενο

My Les Paul DIY


nasokosm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ σας για τα καλά λόγια 

είχαμε την ευκαιρία να την ακούσουμε στο noiz jam 22 όπου πολλοί φίλοι την έπαιξαν και την ευχαριστήθηκαν!

Ήρθε λουστραρισμένη αλλά όχι στην τελική κατάσταση, χρειάζεται το τελικό γυάλισμα- buffing που θα γίνει αφού σκληρύνει καλά το νίτρο συνήθως 3-4 Εβδομάδες μετά τα λούστρα

σεταρισμένη με χορδές 0.009- 0.042 φάλτσαρε εύκολα στα χέρια μου συνηθισμένος στις 0.011-0.052 των 335 που παίζω

το βάρος της περί τα 4250 Kgr κλασικό για les Paul 

το καπάκι του neck είναι ανάποδα η διόρθωση προσεχώς

 

εδώ τα σχετικά βίντεο

 

https://www.noiz.gr/community/forums/topic/61460-noiz-jam-22-the-hangover/page/2/

0D24EDDD-AA8E-4A0A-9C91-017B214760D8.jpeg

  • Like 5

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το βάρος

με δεδομένο ότι η πρώτη δίδυμη στα ίδια specs θα είναι και 300 gr βαρύτερη λόγω του ότι το μαονένιο σώμα ειναι μασίφ μήπως προλαβαίνω εντατική δίαιτα πριν το βάψιμο?

 

Admin κάνε ένα κόπο να μετρήσεις το βάθος της δικιάς σου στο σώμα μου φάνηκε λεπτότερη από την gold top που είναι 50mm συνολικά και 45mm το μαόνι 

και οποίος άλλος μπορεί

Thanks!

 

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, nasokosm είπε

 

 

Admin κάνε ένα κόπο να μετρήσεις το βάθος της δικιάς σου στο σώμα μου φάνηκε λεπτότερη από την gold top που είναι 50mm συνολικά και 45mm το μαόνι 

και οποίος άλλος μπορεί

Thanks!

 

50 mm η δική μου custom goldtop

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι το παιδί που με το κόκκινο τζακετ στο από το jam. Ποτέ δεν υπήρξα μεγάλος φαν των Les Paul αλλά για την συγκεκριμένη ότι και να πω θα ναι πραγματικά λίγο. Μιλάμε για HUGE όργανο και όπως σας ειπα και στο jam. Αυτή η κιθάρα με κάνει να θέλω να παίξω Whitesnake 🙌🏻

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου