Προς το περιεχόμενο

M-Audio M-Track Hub VS M-Audio AIR Hub


chkontog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

η AIR Hub επικοινωνεί μέσω USB-C και προσφέρεται με την αγορά της κι ένα πακέτο συνοδευτικού software που περιλαμβάνει μια ειδική για την Μ-Audio έκδοση των Pro Tools, τα Eleven Lite, Xpand!2, μια σειρά 20 effect plugins της AVID και 2 GB με samples... επίσης αναφέρει στα specs της ξεκάθαρα ότι είναι 24bit/96kHz ενώ για την M-Track αναφέρεται απλά ότι είναι 24bit... τώρα στα πόσα πρέπει να χεις κληρονομικό χάρισμα για να μαντέψεις...😉

  • Like 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, npap είπε

η AIR Hub επικοινωνεί μέσω USB-C και προσφέρεται με την αγορά της κι ένα πακέτο συνοδευτικού software που περιλαμβάνει μια ειδική για την Μ-Audio έκδοση των Pro Tools, τα Eleven Lite, Xpand!2, μια σειρά 20 effect plugins της AVID και 2 GB με samples... επίσης αναφέρει στα specs της ξεκάθαρα ότι είναι 24bit/96kHz ενώ για την M-Track αναφέρεται απλά ότι είναι 24bit... τώρα στα πόσα πρέπει να χεις κληρονομικό χάρισμα για να μαντέψεις...😉

Αξίζει για αγορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

 

 

1 ώρα πριν, chkontog είπε

Αξίζει για αγορά;

 

η απάντηση εξαρτάται άμεσα από την χρήση για την οποία την προορίζεις και φυσικά από το τι περιμένεις από αυτήν (εργονομικά και ποιοτικά)...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, npap είπε

 

 

 

η απάντηση εξαρτάται άμεσα από την χρήση για την οποία την προορίζεις και φυσικά από το τι περιμένεις από αυτήν (εργονομικά και ποιοτικά)...

Έχω πάρει αυτά τα ηχεία https://www.skroutz.gr/s/6855203/M-Audio-Studiophile-AV42.html και θέλω την κάρτα μόνο και μόνο για την βέλτιστοποίηση του ήχου, γιατί είμαι με onboard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Μικρη διαφορα στον ηχο με καρτα. Θα ειχες μεγαλη διαφορα με 2 ηχεια λιγο πιο ακριβα.

Ποιά ηχεία θα μου πρότεινες σε χαμηλή τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωσε γυρω στα 230, ωστε να αλλαξεις κατηγορια. Jbl 305p

 

Εναλλακτικα στα 135 παιρνεις τα alesis elevate 5 mk2.

 

Ο,τι πληρωνεις παιρνεις στον ηχο. Το θεμα ειναι πως θα καταφερεις τα λεφτα που θα δωσεις να πιασουν τοπο. Εαν θες καρτα για καλυτερο ηχο, με μετρια ηχεια, θα εχεις μετριο ηχο. Με καλα ηχεια θα εχεις καλο ηχο και με την on board.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου