Προς το περιεχόμενο

Larry Carlton Guitars


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Σήμερα έπεσα πάνω σε μια κιθάρα που λεγόταν Larry Carlton S7FM και αναρωτήθηκα αν διάβαζα καλά.

Είναι μια Strat type που πουλιέται στα εξακόσια κάτι ευρώ όπως είδα στον Thomann.

 

Απ' ότι φαίνεται σε συνέχεια της αγαστής συνεργασίας με τον Marcus Miller στα μπάσα, η Κορεάτικη Sire επέλεξε άλλο ένα μεγάλο όνομα, γνωστό για τον ήχο του, για να παρουσιάσει μια σειρά απο κιθάρες. Τα 3 μοντέλα που είναι για pre-order σήμερα, είναι μια Strat, μια Les Paul και αναπόφευκτα μια 335. Φαίνονται εκ πρώτης όψεως κιθάρες με καλές προδιαγραφές και αισθητικά όμορφες και αν λάβουμε υπ' όψη την ποιότητα των μπάσων θα πρέπει να είναι όργανα για μια ζωή.

Larry Carlton Strat

Larry Carlton LP

Larry Carlton 335

 

 

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρησα και εγω οτι ολες αυτες τις ημερες του εγκλεισμου, μια πολυ καλη διεξοδος ειναι συνεχης ερευνα για ικανοποιηση των καταναλωτικων μας αναγκων 🙂 🙂 

 

Oντως φαινονται αξιολογες.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
12 λεπτά πριν, fenderiarhs είπε

Παρατηρησα και εγω οτι ολες αυτες τις ημερες του εγκλεισμου, μια πολυ καλη διεξοδος ειναι συνεχης ερευνα για ικανοποιηση των καταναλωτικων μας αναγκων 🙂 🙂 

 

Oντως φαινονται αξιολογες.

Δεν ξέρω αν αφορά τον καταναλωτισμό μου και δεν το νομίζω, καθως έρχονται δύσκολες μερες αλλά δεν θα πάψω να είμαι μουσικός και να ενδιαφέρομαι για τα εργαλεία και το πάθος μου για την μουσική. Ας μην αυτοενοχοποιούμαστε.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Money makers.

Ο ιδιος παιζει τις παλιες του.

Κανεις δεν θα πει οχι σε προσφορες.

Και δεν ειναι ολοι σκληροι επιχειρηματίες να απαγορευουν τον μουσικο πχ prs να μην εμφανιζονται με αλλα όργανα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Είχα την εντύπωση πως δεν τις φτιάχνουν για να τις πουλήσουν στον Carlton.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, yameth said:

Είχα την εντύπωση πως δεν τις φτιάχνουν για να τις πουλήσουν στον Carlton.

δεν είπα προφανώς κάτι τέτοιο.

Είπα ότι είναι endorsement. Συνεπώς ο Carlton πληρώνεται. Αν τις παίζει κι όλας παραπάνω και αν τις παίζει αποκλειστικά ακόμα παραπάνω.

Και ο αγοραστής βλεπει και κρίνει.

Πολλές εταιρείες βγάζουν signature ελάχιστοι όμως τις παίζουν.

Συνεπώς είναι money making business και σίγουρα οι επιχειρηματίες (και κατα δεύτερο λόγο οι μουσικοί) είναι money makers

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Money makers.

Ο ιδιος παιζει τις παλιες του.

Κανεις δεν θα πει οχι σε προσφορες.

Και δεν ειναι ολοι σκληροι επιχειρηματίες να απαγορευουν τον μουσικο πχ prs να μην εμφανιζονται με αλλα όργανα

 

4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

δεν είπα προφανώς κάτι τέτοιο.

Είπα ότι είναι endorsement. Συνεπώς ο Carlton πληρώνεται. Αν τις παίζει κι όλας παραπάνω και αν τις παίζει αποκλειστικά ακόμα παραπάνω.

Και ο αγοραστής βλεπει και κρίνει.

Πολλές εταιρείες βγάζουν signature ελάχιστοι όμως τις παίζουν.

Συνεπώς είναι money making business και σίγουρα οι επιχειρηματίες (και κατα δεύτερο λόγο οι μουσικοί) είναι money makers

 

Ενω?

Ειχαν πει οτι θα διαθεσουν χρηματα στην ερευνα για την καταπολέμηση του AIDS και τα κανανε κιθαρες?

Κανε και λιγο κρατει ανθρωπε μου στα ποστς... ασε και τιποτα να περασει

  • Χαχα 1

The astounding eyes of Rita

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπτικά φαίνονται πολύ όμορφες 

 

Edit : είδα και τα specs . Ωραιότατες και καλές τιμές

Επεξεργασμένο από Rebel_Of_South
  • Like 1

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου