Προς το περιεχόμενο

HELP με Groove Agent!


Pakos69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, 'έφτιαχνα' τα drums για ένα riff-aki μου στο Nuendo με το Groove Agent 2 της Steinberg και έκανα ένα save και έκλεισα το προγραμμα για να κάνω ένα διάλημμα και να ξεκουράσω τα αυτάκια μου...όταν όμως επέστρεψα και άρχισα να γράφω πάλι είχα την εντήπωση ότι οτι έγραφα στα Drums (Groove agent μην ξεχναμε) ακουγοταν πιο σιγα και όπως είδα στις στήλες του volume(αυτές που είναι κάτω απο το πιανάκι οταν ανήγεις ένα event, για όσους έχουν ασχοληθεί με το πρόγραμμα αυτο) για κάθε μέρος των drums που έχει ήταν όντως πιο σιγά.

 

Παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει να με διαφωτίσει, ευχαριστώ

 

Υ.Γ. κάρτα ήχου έχω την e-mu 1212 αλλά δεν νομίζω να φταίει σε τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ειχες βαλει καποιο EQ ή Compressor που απενεργοποιησες κατα λαθος; Μηπως πειραξες το limiter του Groove Agent? Πρεπει να θυμηθεις ακριβως τι κινησεις εκανες πριν το κλεισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ...όχι δεν είναι κανένα απο αυτά, το μόνο που έκανα πριν το κλείσω ήταν να κάνω copy-paste δυο riffs απο ένα αλλο project του ίδιου tempo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ..ισως αυτο να το "αποδιοργανωσε". Προσπαθησες να επαναφερεις τις σταθμες του ηχου στα επιπεδα που ηθελες; Για δοκιμασε το, και αν μετα απο το κλεισιμο σου ξαναεμφανισει το ιδιο προβλημα, τοτε θα φταιει η εκδοση του Groove Agent που ειχες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκίμασα αυτο...αλλά τίποτα, περίεργο πάντως αυτο που λές για την εκδοση καθώς το χρησιμοποιώ κανα χρονο και ποτε δεν είχα προβλήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι συχνα, αυτο που με ανισυχει όμως ειναι οτι εκανα μονο audio tracks και οχι midi(που τοτε θα ψιλιαζομουν τιποτα μπερδεματα μεταξυ των projects) και επιπλεον ο,τι νεο project ξεκιναω εχει το ιδιο προβλημα...επισης παρατηρισα οτι το volume ειναι το μισο. Ενω πριν ηταν στο 100 τωρα ειναι στο 50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρατήτισα επισης οτι αυτο το προβλημα εμφανίζεται μονο σε αυτον τον folder που εχω αποθυκευμένο το project αυτο(για κάθε project φτιαχνω νεο folder)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου