Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για Sustainiac μαγνήτες σε σχέση με Veyz Sustainer.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου είχε φέρει το YouTube σε κάποια φάση προτεινόμενο το ακόλουθο βίντεο και κάπου εκεί στο 1.05 ήταν που ανακάλυψα το πετάλι και που φυσικά μπήκε στο wishlist μου 🙂

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

8 minutes ago, rgxinap said:

@gkourmoul1ήταν που είχες και μόνος σου άπειρο sustain ε??? πουλάκι μου σε έπιασα!

 

Απολυτως φυσικο σαστεην αυτο που σου ειχα στειλει.  Και σε αρκετα χαμηλη ενταση, αφου ακουγοταν και η ομιλια μου παραλληλα.

 

Και να τα πειστηρια...

 

Φωνή_007_sd.mp3

 

 

😀

  • Ευχαριστώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Πνοή και Νύξη είπε

Φαινεται win-win περίπτωση.

 

 

Εχει ηδη μπει στο καλαθι μου 🙂

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, rgxinap said:

Πολυ ωραιος μαν εύγε. αλλα και παλι μερικές πεθαίνουν πρόωρα.

 

Λογικο ειναι. Παιζω με πολυ χαμηλη ενταση. Σε δυνατη ενταση ολα ειναι πιο ευκολα. Και παλι, δεν ειναι το ιδιο ολες οι νοτες. Με το πεταλι αυτο, παει ακομα παραπερα η δουλεια.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

@gkourmoul1 δε νομίζω αυτό να μπορείς να το κάνεις α) σε ηχογραφηση direct με ακουστικά, τουλαχιστον χωρίς να αναγκαστείς να παιξεις με πολυ περισσοτερο distortion απ' ό,τι χρειαζεσαι β) σε live κατάσταση. Στη β' περιπτωση το κάνεις αλλά είναι απρόβλεπτο, ποτέ δεν έχεις πλήρη έλεγχο. Αν πας να βιμπράρεις πχ. στην ανάπτυξη του feedback (δεν ειναι sustain αυτό) τότε θα σου πνιγεί. Σε άλλες περιπτώσεις θα υπαρξουν αλληλοεξουδετερώσεις λογω χώρου, κατεύθυνσης ή squeals -ανάλογα το όργανο και τον μαγνήτη. Αυτoύς τους περιορισμούς ηρθαν να καλύψουν τα sustainer και ebow.

Επεξεργασμένο από Πνοή και Νύξη

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

@gkourmoul1 δε νομίζω αυτό να μπορείς να το κάνεις α) σε ηχογραφηση direct με ακουστικά, τουλαχιστον χωρίς να αναγκαστείς να παιξεις με πολυ περισσοτερο distortion απ' ό,τι χρειαζεσαι β) σε live κατάσταση. Στη β' περιπτωση το κάνεις αλλά είναι απρόβλεπτο, ποτέ δεν έχεις πλήρη έλεγχο. Αυτoύς τους περιορισμούς ηρθαν να καλύψουν τα sustainer και ebow.

 

Σαφως και συμφωνω. Πολυ δυσκολο να πετυχεις τοσο τον σωστο ηχο, οσο και να υπαρχει ακριβεια και ελεγχος στο εφε αυτο.

Εαν ηταν απλο και ευκολο, οι κιθαριστες θα ηταν μονιμα πανω στο sweet spot του stage, για να εχουν παντα και παντου αιωνιο feedback. Αντ' αυτου, τους βλεπουμε να το επισκεπτονται σε συγκεκριμενα μερη ενος σολο, και για συγκριμενες νοτες αυτου.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεγαργαλιζα τους ηχους του origin, μαζι με πεταλια, και βρηκα μια καλη θεση στον καναπε με μπολικο sustain σε σχεδον ολες τις νοτες. Και με αρκετα καλο violin like ηχο.

 

 

Σαστεην.mp3

 

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, rgxinap said:

βαλε σημαδι να βρισκεις το σημείο!

 

Δεν το χανω με τιποτα. Εχει κανει ηδη λακουβα ο καναπες...

 

 

3 minutes ago, rgxinap said:

neck ακούω? χμμμ ο νεκ σαστεινιάζει καλυτερα.

 

Και neck, και bridge, και μεσαια θεση, και με tone κλειστο σε πολλά σημεια.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου