Προς το περιεχόμενο

κατασκευή control room


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα !!! θέλω μια βοήθεια για μια κατασκευή που γίνεται σε ένα στούντιο και φτιάχνεται το control room!!

έχει γίνει μια κατασκευή από καδρόνια  και έχω πρόβλημα με το ύφασμα και δεν ξέρω τι μπορώ να βάλω 

δοκίμασα Γάζα για ύφασμα αλλά δεν μου κάνει πλ καλή δουλειά στο θέμα εμφάνισης!!γνωρίζεται τι ύφασμα μπορεί να μπει?

IMG_2762.JPG

IMG_2767.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Κάμποτο ή καραβόπανο. Θα βρεις (οταν είναι ανοιχτά)σε μαγαζιά γύρω απο την Παναγίτσα στην Ερμού αν είσαι Αθήνα, μέχρι και τον Χυτήρογλου και τα συναφή.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου προτεινα λινάτσα, πολυ πιο ηχοδιαπερατό ύφασμα, το ζήτημα με αυτα τα υφάσματα είναι όταν τα φυσάς να προβάλουν οσο δυνατόν λιγότερη αντίσταση.

 

Η λινάτσα λόγω της ανοιχτης πλέξης που έχει είναι ότι πρεπει και πολύ χαμηλά σε τιμή, απλά θα πρέπει να την τεντώσεις για να φαίνεται όμορφη.

 

Για καραβόπανο δεν έχω ακούσει ξανά. οτιδίποτε και αν επιλέξεις πάντως σκοπός είναι να περνάει ο αέρας ελεύθερα.

 

μπορείς να βρείς λινάτσα εδώ αλλά προφανώς και σε άλλα καταστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Τα περισσότερα ραδιοφωνικά στούντιο της Αττικής που χτίστηκαν απο το 90, είναι επενδεδυμένα με καραβόπανο, κάμποτο ή λινάτσα - τσουβάλι. Τα ζητούμενα μεταξύ άλλων είναι η μεγάλη αντοχή σε μηχανικές καταπονήσεις και το εύκολο ταπετσάρισμα. 

Αν θέλεις πιο ειδικά υπάρχει και αυτή η πρόταση:

https://alphacoustic.com/wp-content/uploads/2018/01/ALPHAcoustic-CL-AirMesh-έντυπο-2017.pdf

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου