Προς το περιεχόμενο

Χρήση Native Access σε δεύτερο υπολογιστή


killbill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω αγοράσει VST (συγκεκριμένα το Virtual bouzouki της Akki plugins) το οποίο παίζει σε kontakt player και το έχω κάνει registration και activation μέσω Native access της Native Instruments (ελπίζω να τo διατύπωσα σωστά).

Όλα μια χαρά.

Μπορώ να το χρησιμοποιήσω και σε δεύτερο υπολογιστή χρησιμοποιώντας το activation που έκανα, χρησιμοποιώντας δηλαδή το ίδιο account που έχω στην Native access;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, killbill είπε

Έχω αγοράσει VST (συγκεκριμένα το Virtual bouzouki της Akki plugins) το οποίο παίζει σε kontakt player και το έχω κάνει registration και activation μέσω Native access της Native Instruments (ελπίζω να τo διατύπωσα σωστά).

Όλα μια χαρά.

Μπορώ να το χρησιμοποιήσω και σε δεύτερο υπολογιστή χρησιμοποιώντας το activation που έκανα, χρησιμοποιώντας δηλαδή το ίδιο account που έχω στην Native access;

Μπορείς να το έχεις σε δύο διαφορετικούς υπολογιστές με το ίδιο φυσικά account.

 Δεν μπορείς να χρησιμοποιείς τους δυο υπολογιστές ταυτόχρονα.

 

 

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

Μπορείς να το έχεις σε δύο διαφορετικούς υπολογιστές με το ίδιο φυσικά account.

 Δεν μπορείς να χρησιμοποιείς τους δυο υπολογιστές ταυτόχρονα.

 

 

 

Εννοείς, όχι την ίδια χρονική στιγμή, αλλά μπορώ σε διαφορετικές ώρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, killbill είπε

 

Εννοείς, όχι την ίδια χρονική στιγμή, αλλά μπορώ σε διαφορετικές ώρες;

να μην είσαι συνδεδεμένος στο native access από δυο υπολογιστές ταυτόχρονα.

 

 

  • Ευχαριστώ 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία ευχαριστώ!

Δηλαδή, όταν το φορτώνω το όργανο στο kontakt στο DAW μου, γίνεται εκείνη τη στιγμή επικοινωνία μέσω ίντερνετ και τσεκάρει δηλαδή κάνει validation?

Άρα για να το χρησιμοποιήσω  δηλαδή στο DAW μου πρέπει να υπάρχει πάντα σύνδεση στο ίντερνετ? έτσι λειτουργεί? (συγνώμη αλλά τώρα τα μαθαίνω)

Επεξεργασμένο από killbill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, killbill είπε

Ωραία ευχαριστώ!

Δηλαδή, όταν το φορτώνω το όργανο στο kontakt στο DAW μου, γίνεται εκείνη τη στιγμή επικοινωνία μέσω ίντερνετ και τσεκάρει δηλαδή κάνει validation?

Άρα για να το χρησιμοποιήσω  δηλαδή στο DAW μου πρέπει να υπάρχει πάντα σύνδεση στο ίντερνετ? έτσι λειτουργεί? (συγνώμη αλλά τώρα τα μαθαίνω)

δοκίμασε να το εγκαταστήσεις και στον δεύτερο υπολογιστή και άνοιξε τα  ταυτόχρονα να δεις τι θα γίνει.

 Το πιο πιθανό είναι να αποσυνδεθεί το native access client του πρώτου υπολογιστή  όταν ανοίξεις τον δεύτερο και ο δεύτερος να συνδεθεί.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν υπάρχει περίπτωση να θέλω να τα χρησιμοποιήσω ταυτόχρονα. Απλά το θέλω να το έχω και στο λαπτοπ για όταν δουλεύω και πάω κάπου μακριά και είμαι εκτός σπιτιού

Οπότε αυτά λειτουργούν μόνο με σύνδεση στο ίντερνετ, σωστά κατάλαβα? Αν δεν έχεις σύνδεση δεν μπορείς να δουλέψεις? ναι?

Επεξεργασμένο από killbill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, killbill είπε

Εντάξει δεν υπάρχει περίπτωση να θέλω να τα χρησιμοποιήσω ταυτόχρονα. Απλά το θέλω να το έχω και στο λαπτοπ για όταν δουλεύω και πάω κάπου μακριά. 

Οπότε αυτά λειτουργούν μόνο με σύνδεση στο ίντερνετ, σωστά κατάλαβα? Αν δεν έχεις σύνδεση δεν μπορείς να δουλέψεις? ναι?

για την εγκατάσταση μόνο και για updates.

 Για να παίζεις μπορείς χωρίς το native access.

 

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, cos_dr είπε

για την εγκατάσταση μόνο και για updates.

 Για να παίζεις μπορείς χωρίς το native access.

 

 

Τότε που το πρόβλημα να το χρησιμοποιούν δυο την ίδια χρονική στιγμή; αφού θα δουλεύουν offline. Κάτι δεν κατάλαβα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου