Προς το περιεχόμενο

Χρήση Native Access σε δεύτερο υπολογιστή


killbill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Για να δεις αν έχεις 2 licences θα πρέπει σε άλλον υπολογιστή να κάνεις register με άλλο account.

Άμα κάνει άλλο account δεν θα τον αφήσει στο νέο account να παίξει το μπουζούκι.

 Θα του πει  Τhe bouzouki library is registered in another account από το native access.😄

 

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
4 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Άμα κάνει άλλο account δεν θα τον αφήσει στο νέο account να παίξει το μπουζούκι.

Οπότε έχει 1 licence, σωστά;

Επεξεργασμένο από Μανώλης Χναράκης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Οπότε έχει 1 licence, σωστά;

δεν το βλέπουν έτσι.

 Είναι θέμα να παίξει με το kontakt και οι libraries γίνονται registered στο native access account και στο kontakt.

 

 To account δίνει τη δυνατότητα χρήσης των προϊοντων, native και 3rd party σε 2 υπολογιστές.

 

 Aν έχεις το komplete όπως εγώ ή το maschine που είναι πακέτα με control software τότε σου επιτρέπουν σε 3 υπολογιστές.

 

 Τα LIBRARIES από τρίτους κατασκευαστές προφανώς είναι licensed απο τη NI γιατί θα χρησιμοποιηθούν αναγκαστικά από προϊον της (στην προκειμένη περίπτωση το KONTAKT) και έτσι ακολουθούν έμμεσα αλλά και άμεσα αυτόν τον κανόνα.

 

 LIBRARIES μπορώ να φτιάξω κι εγώ και οποιοσδήποτε μέσω του KONTAKT.

 Για να γίνουν LICENSED προφανώς συνεννοείται ο κατασκευαστής με την NI.

 Θα τους στέλνει ένα mail, θα τα βρίσκουν στην τιμή και θα τους περιλαμβάνουν στο licence και θα τους αναγνωρίζει και το native access.

 

 Γιατί δεν με προσλαμβάνει  η Native Instruments να είμαι εκπρόσωπός της στην Ελλάδα με 2500 ευρώ το μήνα και να λύνω τεχνικές απορίες και να προωθώ τα προϊοντα της?

 Είμαι πολύ καλός πωλητής, θα κάνω και ντέμο.

 Ουρές θα κάνουν να τα πάρουν.

 χαχαχχααχχχαχαχαχααχχαχ

 

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα? 

Cos_dr στον 2ο υπολογιστή με το ίδιο account όπου βλέπω ήδη το μπουζούκι στη λίστα των not installed products πιστεύεις θα παίξει εφόσον έχω 2 licenses? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, killbill είπε

Δηλαδή μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα? 

Cos_dr στον 2ο υπολογιστή με το ίδιο account όπου βλέπω ήδη το μπουζούκι στη λίστα των not installed products πιστεύεις θα παίξει εφόσον έχω 2 licenses? 

Είπαμε ναι.

 Ρίξε το μπουζούκι όπως το έριξες στον πρώτο υπολογιστή και απο το native access βαλε το path που θα το βάλεις όπως δείχνουν οι οδηγίες.

 Μπορείς και με άλλον τρόπο αλλά τώρα βαριέμαι να ανοιξω το kontakt και να σε καθοδηγήσω γιατί δεν τα δουλεύω αυτό το καιρό, τα έχω παρατήσει.

 Κάνε αυτό που δείχνει το link φίλε μου.

 Τσάμπα αγχώνεσαι😄

  • Ευχαριστώ 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παιδιά, όλα καλά!

Εγκατέστησα επιτυχώς το μπουζούκι και σε δεύτερο μηχάνημα. Όλα μια χαρά.

(άργησα λίγο να απαντήσω γιατί λόγω Covid δεν μπορούσα να μετακινηθώ στο μέρος όπου θα έχω τον δεύτερο υπολογιστή)

 

Να αναφέρω ότι μίλησα σε chat με τεχνικό της ΝΙ, και μου επιβεβαίωσε τα όσα ανέφερε και ο cos_dr, δηλαδή πρέπει να στήσεις NA στο δεύτερο μηχάνημα και να κάνεις Login με τον υπάρχοντα λογαριασμό σου αυτόν μέσω του οποίου το έστησες και στο 1ο μηχάνημα, εκεί θα το δει στα uninstalled products όπου στη συνέχεια απλά κάνεις Add Library, έχοντας φυσικά κάνει τοπική εγκατάσταση πρώτα του προιόντος από το DVD. Επίσης μου επιβεβαίωσε ότι ένα νέος λογαριασμός στο ΝΑ δεν θα δεχτεί το Add serial αν αυτό έχει ήδη εισαχθεί από άλλον λογαριασμό.

 

Ευχαριστώ όλους για την υποστήριξή σας στο θέμα αυτό!

Επεξεργασμένο από killbill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, killbill είπε

 

 

Να αναφέρω ότι μίλησα σε chat με τεχνικό της ΝΙ, και μου επιβεβαίωσε τα όσα ανέφερε και ο cos_dr, δηλαδή πρέπει να στήσεις 

Δώσε χαιρετίσματα στον συνάδελφο 😂

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου