Προς το περιεχόμενο

Νέα ιστοσελίδα των εκδόσεων Musica Ferrum


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

www.musica-ferrum.com

 

Ο λόγος που αναφέρω την καινούρια ιστοσελίδα δεν είναι μόνο γιατί είμαι περήφανος, αλλά επίσης γιατί την έφτιαξε με πολύ μεράκι και γνώση, ο Ηλίας Αυδίκος, αλλιώς γνωστός ως elavd, εδώ στο noiz!

 

Ειμαστε γνωστοί από τα Γιάννενα, και όταν είδα ότι κάνει τόσο καλή δουλειά, φυσικά του ζήτησα να φτιάξει την καινούρια σελίδα, και πέτυχε ΔΙΑΝΑ!

Καινούρια έργα, συνεργασία με τον μεγαλύτερο διανομέα μουσικών βιβλίων, κλπ...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφο το όλο site, μοντέρνο, γρήγορο και αρκετά καλοσχεδιασμένο! Μου αρέσει που υπάρχουν φίλτρα όλων των ειδών και που εξαφανίζονται όταν δεν υπάρχει κάτι αφού κάνεις μια επιλογή. Ωραίο και ευκολοδιάβαστο font, και γενικά όλα είναι σε αρμονία.

Λίγο Nitpicking από μένα, με αγάπη πάντα!
- Θα ήταν καλό να υπήρχε και αριθμός αποτελεσμάτων προτού πατήσεις ένα φίλτρο.
Παράδειγμα από το skroutz: image.png.833bb47d3faf3a56af74e12e365e29bd.png

- Στο menu bar, εγώ το Catalog θα το έβαζα να είναι πρώτο (τέρμα αριστερά) και το About δίπλα από το Contact Us (δεξιά).
- Αφού κλικάρεις ένα βιβλίο, νομίζω όλα είναι πολύ μεγάλα σε διαστάσεις, με αποτέλεσμα να πρέπει να scrollάρεις πολύ για να φτάσεις στο τέλος της σελίδας. Θα το προτιμούσα να έχει λιγότερο spacing και να ήταν όλα λίγο πιο μικρά.
- Δε μου αρέσει η εικόνα-banner στο Contact Us. Είναι κάπως χαμηλής ανάλυσης και φαίνεται το upscaling.

- Το instagram icon φαίνεται να μη κάνει σωστό redirect σε κάποιο instagram profile, αλλά φαντάζομαι ότι μάλλον επειδή δεν έχει δημιουργηθεί ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αλέξανδρε,

 

Να είσαι καλά.

 

Τα στέλνω όλα στον Ηλία για σχολιασμό και περαιτέρω δουλειά ίσως! :) Το παιχνίδι, περιμένω το νέο build με τα καινούρια γραφικά! ^_^

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου