Προς το περιεχόμενο

ΜΙΘΡΙΔΑΤΗΣ - ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΧΡΩΣΤΑΩ [A Short Music Film]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Νομιζω οτι αυτο το θεμα δεν επρεπε να εξελιχθει ετσι. Θα επρεπε η διαχειριση να βαλει μια ταξη, με το να δωσει την δικη της ερμηνεια του κανονισμου. Την επισημη ερμηνεια, δηλαδη, αφου εκεινη βαζει τους κανονες και εκεινη ειναι υπευθυνη για την εφαρμογη τους. Και σε οποιον αρεσει η ερμηνεια. Εκεινη εχει την πιτα, εκεινη και το μαχαιρι. Πιθανοτατα θα επρεπε να κλειδωσει το θεμα, καθως εχει εξαντληθει προ πολλου.

Αυτο θα εκανα εγω, τουλαχιστον. Δεν υπαρχει κανενα κερδος για το φορουμ απο την εικονα αυτη. Μονο ξενερα και μελλοντικες τασεις εσωστρεφειας βλεπω...

 

Χαλαρωστε λιγο...

 

 

Διαφωνώ!!!  Καλά πάει!!

  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Superfunk είπε

 

Συνεχίζεις την πορεία προς το 0,02% (τόσο είχε πάρει ο μοναδικός ειλικρινής πολιτικός στην Ελλάδα στις εκλογές).

 

Δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ που να ΜΗΝ μπορείς να  κάνεις, ενδεικτικά:

 

Σκίζεις μνημόνια, καταργείς το χρέος με ένα άρθρο και ένα νόμο, βυθίζεις την τουρκική αρμάδα, παίρνεις την Πόλη, μια και έχεις πάρει φόρα παίρνεις και Αλβανία και Σκόπια, νικάς τον κορονοΓιο με ματζουνια και τσίπουρο, πετάς τις μάσκες, ανατινάζεις το ΚουΝγκι και ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ δίνεις ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ...ΠΟΛΛΈΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ...

 

Αντε εγώ θα στα λέω όλα?

λοιπόν, ούτε αυτό γίνεται να το πω και ούτε πως ο λαός πρέπει να πάρει στα χέρια του τον πλούτο.

 Το δεύτερο ιδιαίτερα είναι μη ρεαλιστικό. 🤣

 

 Εγώ λέω αυτά που πιστεύω, τα σοσιαλιστικά, το κοινωνικό κράτος, το κοινωνικό συμβόλαιο, σαν πολιτικός δεν λέω πότε "δεν φοβάμαι το πολιτικό κόστος" Φυσικά και το φοβάμαι γιατί αν έχω πολιτικό κόστος αυτό σημαίνει πως απέτυχα και ο λαός θα έχει συνέπειες ενώ θα έπρεπε να έχει οφέλη. Αν ακούτε πολιτικό που λέει πως δεν φοβάται το πολιτικό κόστος ...... για εμένα μακριά 🤣

 

 Ο πραγματικός πολιτικός, ο ηγέτης, δεν νιώθει υπεύθυνος για τα λάθη του λαού αλλά αναλαμβάνει πάντα την ευθύνη.

 

 Αν πει ποτέ πολιτικός πως φταίει ο λαός......... επίσης μακριά🤣

 

 Και αν ένας λέει αυτά που λέει για τον λαό, δηλαδή ελέγχεις το χρέος και το διαπραγματεύεσαι σκληρά για να μπορεί ο λαός όχι απλά να επιβιώνει, αλλά να ζει με ευημερία και προοπτική, πως θα βυθίσει ή θα καταρρίψει ότι μπει στον θαλάσσιο και τον εναέριο χώρο και αγνοήσει την προειδοποίηση......... εεε τον κορονοϊο δεν μπορείς να το πεις αυτό, αυτό είναι μια περίπτωση που μιλούν οι ειδικοί και επηρεάζουν τις αποφάσεις.... για το κούγκι συμφωνώ. Άμα περάσουν οι κόκκινες γραμμές στην κοινωνία, την οικονομια κλπ από τους εταίρους εκεί πρέπει να κηρύξεις πόλεμο, μην περιμένετε από εμένα να το γυρίσω άμα το επικυρώσει ο λαός με δημοψήφισμα🤣...........

 

 Με λίγα λόγια δεν μπορώ να πω αυτά που λες.

 

 Εγώ θα είμαι ειλικρινής, προσπαθώ να πείσω τον κόσμο να ακολουθήσει το πλάνο μου με επιχειρήματα, με την άδολη πειθώ και μπορώ να πω σε αυτό το σημείο κάτι που λέω πάντα.

 

 Σαν πολιτικός, έχω κάνει και λάθη. Έχω κάνει λάθη.

 Αλλά θέλω να ξέρετε, πως τα λάθη αυτά δεν γίνανε από δόλο.

 

 Αν γι αυτά που λέω ο λαός μου δίνει 0,02% γιατί θέλει να ακούσει άλλα τότε κι εγώ λέω καλά κάνει.

 

 Να ΞΑΝΑΨΗΦΙΣΕΙ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ🤣

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος ρε παιδιά αυτές οι αντιπαραθέσεις δεν οδηγούν πουθενά μάλλον ήρθε η ώρα να κλειδωθεί

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • πριν nasokosm κλείδωσε το θέμα
  • Administrator
7 ώρες πριν, yameth είπε

 

Μουσικοί είμαστε και γράφουμε μουσική για θέματα που μας απασχολούν. Βλέπε τον απο πάνω π.χ.

 

Κάποιοι μπορεί να είναι και στρατευμένοι κομματικά. Ζητάμε να μην κουβαλάνε την ατζέντα τους εδω σε διάλογο και προσωπικά αν με ρωτάς, επειδή έβαλε γραβάτα ο Μιθριδάτης δεν σημαίνει πως αυτό που λέει τώρα απέκτησε σοβαρότητα. Ας το κρίνει ο κάθε ακροατής.

Αλλά είναι ένα ραπ κομμάτι με διαφορετική απο την πεπατημένη ενορχήστρωση. Και αυτό μου έκανε κι εμένα ευχάριστη εντύπωση. Σε αυτό αναφέρθηκε αρχικά ο Σπύρος αλλά φαίνεται πως του άρεσαν και οι στίχοι και τους αντέγραψε σε κάποια φάση. Και αν δεν είχες μπει λαύρος να διαμαρτυρηθείς η κουβέντα θα είχε λήξει πριν 3 σελίδες. Σε ευχαριστώ που αναπτύσσεις τον διάλογο αλλά ας το κάνουμε επι το ουσιαστικότερο.

 

Επίσης

  

5 ώρες πριν, yameth είπε

Ενα Κομματικό σεντόνι που προβάλει τις θέσεις μιας ομάδας, δεν έχει κανένα μουσικό ενδιαφέρον.

 

Ενα τραγούδι όμως είναι είδος τέχνης. Καλό ή ΚΑΚΟ.

 

Σε παρακαλώ μην γίνεσαι θεματοφύλακας των κανονισμών, βασιλικότερα του βασιλέως, επειδή κάποιο δικό σου σεντόνι έτυχε να υποστεί τις συνέπειες τους στο παρελθόν.

 

Αν θες να επιμείνεις στους κανονισμούς διάβασε και παρακάτω που λέει:

 

 

και οι κανονισμοί δεν σταματάνε στην πρώτη πρόταση που μπήκα στη διαδικασία να σου εξηγήσω στα παραπάνω και δεν εννόησες αλλά έχουν και συνέχεια και δεν ισχύουν επιλεκτικά. 

Απο τα 150τόσα τα 50 είναι δικά σου ποστ κι αναρωτιέμαι ποιός έχει ατζέντα..

Κι αν δεν καταλαβαίνει ο κόσμος τι γράφεις στα τελευταία είναι γιατί πετας σπόντες απο πμ που ανταλλάξαμε στο παρελθόν μεταξύ μας. 

Θέλεις να αποκλείσω τραγούδια όπως κάνουν οι χούντες για να έχεις να λες.

Σου είπα. Άλλο μουσική και άλλο πολιτικός διάλογος, μόνο που εσυ ασχολείσαι με τον δεύτερο.

 

Φτάνει.

 

 

  • Like 3

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
44 λεπτά πριν, Tamtam είπε

Αν θεωρείς ότι σε έιπε κάποιος κομματόσκυλο, ζήτα τα ρέστα από τον Χαρίλατρον.

Τι λες παιδάκι μου. Έβρισα εγώ τον άνθρωπο?

 

Εγώ επεσήμανα ένα πράγμα: Έχω την εντύπωση ότι αυτό που φαίνεται ένα τραγούδι διαμαρτυρίας (όπως το 99% του είδους) και το οποίο είναι λογικό πολλοί το βλέπουν ως τέτοιο (μεταξύ αυτών ίσως και ο OP), είναι στην πραγματικότητα  κομματική "παραγγελιά".  

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Εγώ έχω χαλαρώσει ήδη, ο @cos_dr έχει ρεβμΑ και βγαίνει σίγουρα και μου εχει υποσχεθεί θέση σε υπουργείο, θα μάθω επιτέλους στα 56 τι είναι αυτό το....8ωρο που έχουν όλοι αφηνιάσει μαζί του... :)

 

Κωτσο το 8ωρο δεν φαντάζομαι να το κατάργησε στο δημόσιο ο ακροδεξιός,έτσι δεν είναι ?

 Για το 8ωρο να το ξεκαθαρίσουμε.

 Ο εργαζόμενος θα έχει τη δυνατότητα να αιτείται τις + - ώρες κλπ.  σε συνεννόηση με τον εργοδότη.

 Και στο δημόσιο υπάρχουν ήδη παραδείγματα διευρυμένου ή μειωμένου ωραρίου.

 

 Το περίεργο είναι πως το νομοσχέδιο λέει  πως πλέον το διευρυμένο ωράριο θα μπορεί να το αιτείται νόμιμα ο εργαζόμενος ακόμα και αν είναι οριοθετημένο με συλλογική σύμβαση μεμονωμένα, δηλαδή είναι ΠΡΟΝΟΜΙΟ ΤΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ  και συνεχίζει λέγοντας πως ο εργοδότης αν ο εργαζόμενος δεν το δεχτεί, δεν έχει δικαίωμα να τον απολύσει.....................  Λίγο οξύμωρο δεν είναι αυτό? χαχαχχαχαχχααχχαχαχχαχα

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Άλλοι σχετικοί κανονισμοί που αφορούν το νήμα είναι:

 

Παράθεση

Γράφουμε ευγενικά. Δεν επιτρέπονται κάθε είδους προσωπικές επιθέσεις, προσβλητικά σχόλια, αγενή και εριστικά μεταξύ των μελών. Απαγορεύονται τα προκλητικά ποστ που χαρακτηρίζουν αρνητικά κάτι, κάποιον ή κάποιους αφού οδηγούν σε flame wars.

 

Οποιαδήποτε απορία για κλείδωμα ή διαγραφή μηνύματος ή θέματος ή τη διαχειριστική διαδικασία θα πρέπει να υποβάλλεται με προσωπικό μήνυμα (PM) ή e-mail στους αρμόδιους moderators ή τον administrator και όχι με δημιουργία θέματος (topic). Οποιοδήποτε παρόμοιο θέμα δημιουργηθεί, θα κλειδώνεται ή σβήνεται αμέσως.

 

Μη συμμόρφωση στα παραπάνω μπορεί να οδηγήσει σε διαγραφή της δημοσίευσης ή και σε άμεση και μόνιμη διαγραφή του μέλους.

 

Θυμηθείτε: Η πρόσβαση σε αυτό το forum δεν είναι κεκτημένο δικαίωμα κανενός. Πρέπει λοιπόν να το χρησιμοποιείτε με σεβασμό στους κανόνες. Αν αυτοί οι κανόνες δεν σας αρέσουν, θυμηθείτε πως κανένας δεν σας ανάγκασε να γίνετε μέλος στο forum μας.

 

 

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, yameth είπε

Απο τα 150τόσα τα 50 είναι δικά σου ποστ κι αναρωτιέμαι ποιός έχει ατζέντα.


Βάλατε και ποστόμετρο?
Σοβαρό κριτήριο εχεις Γιάννη. Εχω λιγότερα ποστ από τους περισσότερους εδώ πέρα, τι παιδιαρίσματα είναι αυτά?
Κάνει ο άλλος ένα πολιτικό ποστ, το επισημαίνω και μου την πέφτετε οι παλιοί εν χορώ?
Γιατί;
Για ένα ποστ που οι περισσότεροι συμφωνούν ότι είναι πολιτικό?
Και μου μιλάς για κανονισμούς που δεν είναι επιλεκτικοί;

Μην ανησυχείς και μια χαρά καταλαβαίνουν όλοι αυτό που γράφω.

Επεξεργασμένο από Tamtam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου