Προς το περιεχόμενο

Αυτό θα πρεπε να μπει σαν προϋπόθεση να το δεις πριν ανοίξεις προφίλ και βάλεις αγγελίες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

 

Φίλε μου σκέψου το εξής (που είναι πιθανό).

Αν σε όλα αυτά που γράφεις, ο άλλος αντί να σου κάνει παζάρι (όταν σε έχει τραβήξει στου διαόλου την μάνα πρώτα), σου βγάλει ένα μαχαίρι (ή έχει τρεις - τέσσερεις μαζί του), και σου πει "άφησέ το, φύγε και μην πεις τίποτα" τι θα έλεγες?

Όλα μέσα είναι, και ξέρεις το ρίσκο που παίρνεις κάθε φορά.

 

Και κλέφτες υπάρχουν, και λαμόγια, και απατεώνες, και παρτάκηδες, και καλά παιδιά, και .... απ' όλα.

 

Εσύ ως πωλητής ορίζεις τους όρους της συναλλαγής.

Φρόντισε οι όροι που ορίζεις να σε κρατούν (όσο το δυνατόν) μακριά από τέτοιες περιπτώσεις.

δηλαδη εξισωνουμε τον τομαρακισμο με κακουργηματα τωρα και λεμε παλι καλα που δε μας κλεβουν σε καθε αγγελια; τοσο πολυ καταντησε αυτη η σελιδα; 

απο τετοιες περιπτωσεις που αναφερεις ξερω μια χαρα να προστατευτω φιλε μου. το προβλημα ειναι οτι απο αργοσχολους χασομερηδες δυσκολα μπορεις να γλιτωσεις το χρονο που θελουν να σου φανε

The b-b-bird bird bird, the bird is the word

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, PeterGriffin είπε

το noiz απεκτησε κοσμο με αλλα δεδομενα και τωρα εχει γινει ενα τεραστιο χασιμο χρονου οταν θελεις να αγορασεις/πουλησεις μεσω αγγελιας

 

Να σου πω (αν δεν το ξέρεις), ότι το noiz δεν ευθύνεται για τις αγγελίες, ούτε μπορεί να κάνει αστυνόμευση.

 

Για τις αγγελίες υπεύθυνοι είναι οι συναλλασσόμενοι.

  • Συμφωνώ 5

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φίλε Peter, είσαι αγενής απέναντι στους υπόλοιπους συμφορουμήτες που προσπαθούν με πολλούς τρόπους να σου εξηγήσουν κάτι για το οποίο από μόνος σου έγραψες στο forum.

 

Παρακαλώ να μη μιλάμε λες και απευθυνόμαστε σε φιλαράκια μας απ'το στρατό, σεβασμός στον συνομιλητή και διάθεση για κουβέντα. Δεν είναι δικαστήριο εδώ, ούτε κατάστημα μουσικών οργάνων.

 

Όπως σου είπαν και παραπάνω, όταν θέλεις να συμμετέχεις σε ένα transaction με έναν άγνωστο, υπάρχουν διάφοροι κίνδυνοι.

 

Δε μιλώ εκ μέρους του ιδιοκτήτη του site, αλλά το smartnoiz δεν είναι ο κηδεμόνας σου για να σε προστατεύσει από τον οποιοδήποτε και παρ'όλα γίνονται μεγάλες προσπάθειες από τη διαχείριση για να διατηρηθεί καθαρός ο χώρος από απατεώνες, συχνά με τίμημα τη χαμηλότερη επισκεψιμότητα.

 

Η συζήτηση για τα ευτράπελα των αγγελιών έχει γίνει δεκάδες φορές, έχω ανοίξει και εγώ ο ίδιος θέμα για αυτό στο παρελθόν. Δεν ξέρω τι ακριβώς περίμενες να ακούσεις, αλλά δεν είναι σωστό να απευθύνεσαι έτσι σε άλλα άτομα, μόνο και μόνο επειδή δε σου είπαν "πες τα μεγάλε, έχεις δίκιο, πάρτους τα σώβρακα".

  • Συμφωνώ 5

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

 

Να σου πω (αν δεν το ξέρεις), ότι το noiz δεν ευθύνεται για τις αγγελίες, ούτε μπορεί να κάνει αστυνόμευση.

 

Για τις αγγελίες υπεύθυνοι είναι οι συναλλασσόμενοι.

το ξερω αυτο που λες δε χρειαζεται να το αναφερεις. οπως επισης για και την ποιοτητα του κοσμου δεν ευθυνεται το noiz αλλα δυστυχως εδω  ειμαστε

The b-b-bird bird bird, the bird is the word

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, PeterGriffin είπε

φιλε μου ή δεν καταλαβαινεις στοιχειωδως πως λειτουργει μια συνεννοηση ή κανεις οτι δεν καταλαβαινεις για να αναλωνομαστε στα τετριμμενα.

 

 

θα μου επιτρέψεις να αρχίσω να ....εκνευρίζομαι.

Βλεπω ότι έχεις εμφανιστεί και ουσιαστικά δημιουργείς ένα θέμα εκεί που όπως σου είπα το έχουμε χιλιοσυζητήσει και πάντα καταλήγουμε στο ίδιο, και επιμένεις να βγάλεις μια κοινότητα (στην οποία δεν συμμετέχεις και η τελευταία σου συμμετοχή πάλι ήταν να κουνάς το δάχτυλο στην διαχείριση) εν ολίγοις ότι δεν ξέρει τι κάνει και πως να συμπεριφερθεί στο συγκεκριμένο θέμα.

Δεν είμαι αφεντικό εδώ μέσα, αλλά θεωρώ ότι αυτά τα έχουμε "λυμένα", τα λέμε μια χαρά μεταξύ μας, μην πάς τώρα να μας ...βάλεις και σε τάξη....

 

Σου εξήγησα εγώ ο ίδιος απο την αρχή ότι το βίντεο που έβαλες είναι σχεδόν κουκουρούκου και ότι οι αγγελίες θέλουν κόπο ιδίως αν πουλάς και τρόπο είτε πουλάς είτε αγοράζεις.

Και πάνω κάτω το ίδιο εξήγησαν και οι άλλοι.

It's a free country και το ίδιο ισχύει στις αγγελίες. Δεν υπάρχει "κανόνας" και δεν υπάρχει αστυνομία. Είσαι ενήλικας και αναλαμβάνεις τις ευθύνες σου.

Ναι υπάρχει η τακτική της υπερεκτίμησης, του παζαριού, της μιζέριας και της ματζιριάς. Είναι στο χέρι σου να το αντιμετωπίσεις. Είτε πουλάς είτε αγοράζεις.

 

  • Συμφωνώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PeterGriffin είπε

δυστυχως εδω  ειμαστε

 

Κι εσύ μέσα είσαι, μην το ξεχνάς αυτό.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Δεν είμαι αφεντικό εδώ μέσα, αλλά θεωρώ ότι αυτά τα έχουμε "λυμένα", τα λέμε μια χαρά μεταξύ μας, μην πάς τώρα να μας ...βάλεις και σε τάξη....

 

 αυτο το πλοιο εχει σαλπαρει πλεον

 

7 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Σου εξήγησα εγώ ο ίδιος απο την αρχή ότι το βίντεο που έβαλες είναι σχεδόν κουκουρούκου και ότι οι αγγελίες θέλουν κόπο ιδίως αν πουλάς και τρόπο είτε πουλάς είτε αγοράζεις.

Και πάνω κάτω το ίδιο εξήγησαν και οι άλλοι.

It's a free country και το ίδιο ισχύει στις αγγελίες. Δεν υπάρχει "κανόνας" και δεν υπάρχει αστυνομία. Είσαι ενήλικας και αναλαμβάνεις τις ευθύνες σου.

Ναι υπάρχει η τακτική της υπερεκτίμησης, του παζαριού, της μιζέριας και της ματζιριάς. Είναι στο χέρι σου να το αντιμετωπίσεις. Είτε πουλάς είτε αγοράζεις.

 

οταν ολοι εχουν αυτη τη νοοτροπια εννοειται οτι οι αγγελιες θελουν κοπο οταν ο ενας αδειαζει τον αλλον και ο τριτος τον δευτερο συστηματικα και για καποιο λογο ειναι αποδεκτο και επικροτειται κιολας. το βιντεο καθολου κουκουρουκο δεν ειναι και ξερω τουλαχιστον καμια 15-20αρια ατομα που κανουν συχνα συναλλαγες και πιστεψε με η αποψη τους σε αυτο το θεμα ειναι αυτη που εκφραζει και το βιντεο

7 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Κι εσύ μέσα είσαι, μην το ξεχνάς αυτό.

οντως και πρεπει μαλλον να υιοθετησω το modus operandi του χωρου αποτι βλεπω

Επεξεργασμένο από PeterGriffin

The b-b-bird bird bird, the bird is the word

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει πάνω από 15-20 συναλλαγές (αγορές) στο νοιζ. Πάντα προκαταβαλλω τα χρήματα (είμαι από νησί) και μετά περιμένω τον αγοραστή να μου στείλει το προϊόν. Ποτέ δεν εχει στραβωσει η δουλειά. Πάντα το προϊόν έρχεται στην ώρα του και άρτιο.

 

Βέβαια, προσπαθώ να μειώσω το ρίσκο, με το να αποκωδικοποιω σωστά το περιεχόμενο της αγγελίας, καθώς και με αρκετό μπλα-μπλα πριν στείλω χρήματα.

 

 

Επεξεργασμένο από gkourmoul1
  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, PeterGriffin είπε

 αυτο το τρενο εχει σαλπαρει πλεον

 

οταν ολοι εχουν αυτη τη νοοτροπια εννοειται οτι οι αγγελιες θελουν κοπο οταν ο ενας αδειαζει τον αλλον και ο τριτος τον δευτερο συστηματικα και για καποιο λογο ειναι αποδεκτο και επικροτειται κιολας. το βιντεο καθολου κουκουρουκο δεν ειναι και ξερω τουλαχιστον καμια 15-20αρια ατομα που κανουν συχνα συναλλαγες και πιστεψε με η αποψη τους σε αυτο το θεμα ειναι αυτη που εκφραζει και το βιντεο

οντως και πρεπει μαλλον να υιοθετησω το modus operandi του χωρου αποτι βλεπω

 

δεν ξέρω για ποιό τραίνο μιλάς.

Σίγουρα έχεις δικούς σου κώδικες.

 

Το βίντεο είναι άντε μην πω.

Το μισό εξαντλείται στο ότι αμα κάνεις παζάρι από 450 στα 350 πρέπει στον επόμενο τόνο να αγοράσεις.

Αν έχω δει ηλίθια βίντεο....

 

Όσο για modus operandi το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, PeterGriffin είπε

οντως και πρεπει μαλλον να υιοθετησω το modus operandi του χωρου αποτι βλεπω

 

Αν το είχες κάνει ήδη, δεν θα ήσουν τόσο απόλυτος στα συμπεράσματά σου, ειδικά όταν αυτά χαρακτηρίζουν έναν χώρο (τσουβαλιάζοντας τα μέλη του) που δεν έχει καμία σχέση με αυτά που περιγράφεις.

 

Επίσης θα ήσουν περισσότερο "ανοιχτός" στις λογικές απόψεις που σου ειπώθηκαν από πολλούς, και δεν θα επέμενες τόσο έντονα στα ίδια πράγματα με περισσή στενοκεφαλιά.

 

Μήπως λοιπόν να το υιοθετήσεις στ' αλήθεια?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • πριν BillTrantos κλείδωσε το θέμα
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου