Προς το περιεχόμενο

Dukas Guitars


Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.guitars.gr/dukas-black-starlight-for-evripides-zemenides/

 

Χάρμα οφθαλμών.

Έχει φτιάξει κάποιος,κιθάρα,στο Ντούκα;

Εξ ολοκλήρου,όχι partcaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι εν αναμονή.

Ελπίζω να είμαι έτοιμος σύντομα.

Έχω παίξει με αρκετά όργανα του Σταύρου και μπορώ να πω τα καλύτερα.

Επίσης, κάνει πολλή καλή δουλειά με τις Jazzmaster, ειδικά από όταν ξεκίνησε να βάζει Mastery γέφυρες.

(Δεν είμαι σε αναμονή για Jazzmaster, παρεμπιπτόντως)

Το καλό της όλης υπόθεσης είναι ότι είσαι συνέχεια σε επαφή καθ' όλη τη διάρκεια της δημιουργίας και για την παραμικρή λεπτομέρεια.

Το κακό της όλης υπόθεσης είναι η καθυστέρηση λόγω πολλών παραγόντων (one man operation και πλέον καθυστερήσεις σε παραλαβές πρώτων υλών, εξαρτημάτων, και και και...)

Αν ξέρεις ακριβώς τι θέλεις και αν συμφιλιωθείς με το ότι το όργανο που θα φτιάξεις δεν θα έχει (μάλλον) τη μεταπωλητική αξία μιας πιο γνωστής μάρκας, θα έλεγα go for it.

  • Like 2

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Flotzen είπε

ειδικά από όταν ξεκίνησε να βάζει Mastery γέφυρες.

Πια νομιζω βαζει τις halon και για τις jm, αλλα ειναι ανοθχτος σε οτι επιλεξεις.

Σε ολα τ αλλα προσυπογραφω. Εχω φτιαξει οργανο στον σταυρο( δες την κιθαρα στο προφιλ μου), ενω εχω παρει κι αλλα που δινει στο καταστημα,κιθαρες, μπασο, πεταλια κλπ). Η κατασκευη ειναι εξαιρετικη. Ο ιδιος επαγγελματιας με ολη τη σημασια, αλλα και ανθρωπινος σε οτι του ζητησεις κι οτι απορια εχεις. Στα fender οργανα το χει τερματισει πιστευω μ την καλη εννοια. Επισης περα απο την αβιοπιστια, ευελιξια, την ανεση στο παιξιμο, τα πολυ καλα υλικα και μαγνητες υπαρχει πολυ καλη αντιληψη στην αισθητικη. Το οργανο π θα φτιαξεις εκει θα το συζητησετε αρκετα καθ ολη τη διαρκεια, ωστε να ειναι καλο το αποτελεσμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Αετός είπε

@FlotzenΑναμένουμε review.

Εγώ να δεις πως αναμένω να την πάρω.

Πέρασε και λίίίίγος καιρός απ' όταν την παρήγγειλα.

Για να είμαι και δίκαιος, όμως, του ζήτησα πολύ ιδιαίτερα πράγματα.

Περισσότερα, όταν με το καλό παραλάβω.

Οι μαγνήτες, απ'όσο ξέρω, είναι επιλογή του πελάτη.

Ό,τι ζητήσεις βάζει.

  • Συμφωνώ 1

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Flotzen είπε

Εγώ να δεις πως αναμένω να την πάρω.

Πέρασε και λίίίίγος καιρός απ' όταν την παρήγγειλα.

Για να είμαι και δίκαιος, όμως, του ζήτησα πολύ ιδιαίτερα πράγματα.

Περισσότερα, όταν με το καλό παραλάβω.

Οι μαγνήτες, απ'όσο ξέρω, είναι επιλογή του πελάτη.

Ό,τι ζητήσεις βάζει.

Εύχομαι,να είναι,αυτό που περιμένεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ.

Εύχομαι να σας αρέσει μιας και θα είναι πολύ προσωπικό το όλο concept.

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζω τον Σταυρο εδω και αρκετα χρονια, εχω παιξει με πολλες απο τις partcaster του (εχω και εγω μια) και με καναδυο απο τις πρωτες-πρωτες Dukas που ειχε φτιαξει. Πολυ ομορφα στημενα οργανα, με πολυ προσοχη στην λεπτομερεια. Δυστυχως δεν βρισκομαι πολυ συχνα πλεον προς Ιωαννινα μερια και ετσι δεν ετυχε να δοκιμασω καμια απο τις πιο προσφατες, maybe one day. Μπορω παντως σιγουρα να προσυπογραψω αυτα που εγραψεο geka, εχω τα καλυτερα να πω για τον Σταυρο απο πλευρας επαγγελματισμου.

Flotzen με το καλο να σου ερθει η κιθαρα, αναμενουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου