Προς το περιεχόμενο

Τι Πένες χρησιμοποιείτε?


Superfunk

Τι Πένες χρησιμοποιείτε?  

77 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι μάρκα Πένες χρησιμοποιείτε?

  2. 2. Τι τύπο?

  3. 3. Τι πάχος?



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για πείτε και πένες... 🙂

 

Προσωπικά πάντα 0,73 (δεν μου αρέσει τίποτα ελαφρύτερο και τιποτα βαρύτερο) , Dunlop Ultex για all around, PW & Herco Gold nylon για ρυθμικά & οταν νοιώθω μπρούκλης.... Dunlop Pure Tone για leads (τρομερες πενες απο Ultex που μοιάζει με πραγματικο tortoise αλλα πανάκριβες) 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξτραβαριές πάντα.

Έχω χρησιμοποιήσει κατά καιρούς σχεδόν τα πάντα, και στάμπυ και τριγωνικές, και κεραμικές, και διαφανείς και πλαστικές, και ... κλπ.

Όταν χρησιμοποιώ κάποια για καιρό, συνήθως κολλάω και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω άλλη.

 

Τα τελευταία χρόνια χρησιμοποιώ μια συγκεκριμένη που δεν ξέρω τι είναι γιατί έχει ξεβάψει εντελώς, αλλά .... τρέμω μη την χάσω.

 

  • Like 2
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dunlop Primetone Classic Sharp Tip 3mm (477-305) εδώ και πάμπολλα χρόνια μετά απο δοκιμές ενός κουβά πένες για πάσα νόσον και πάσα whatever...

 

ΥΓ: polycarbonate είναι το υλικό

 

 

 

Επεξεργασμένο από Freedom
  • Like 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dunlop Tortex - Jazz IΙI .73 για ηλεκτρικη (νομιζω πλεον μονο σε Flex βγαινουν αυτες) και Standard 1.14 για ακουστικη. Oταν μεγαλωσω και γινω πελουσιος θα παρω και ΠλουΤσιπ 😆*

 

 

*Xωρις διαθεση να μεισωσω "εξωτικες" πενες, αν μου κλικαρει να'τα ειχα να τα εδινα...αλλα πολλα λεφτα ρε παιδι μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Primetone και ultex 0,73 κυρια. Τελευταια δεν μπορω να βρω τις ultex  και φορτωθηκα κ καποιες tortex, χωρις ν μαρεσουν πολυ. Επισης με τις διαφορες πενες που μουν ερθρι σαν δωρο με τον εξοπλισμο πεταλακια κλπ.

Στις ακουστικες dunlop 0,60

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, odis13 είπε

Dunlop Tortex - Jazz IΙI .73 για ηλεκτρικη (νομιζω πλεον μονο σε Flex βγαινουν αυτες) και Standard 1.14 για ακουστικη. Oταν μεγαλωσω και γινω πελουσιος θα παρω και ΠλουΤσιπ 😆*

 

 

*Xωρις διαθεση να μεισωσω "εξωτικες" πενες, αν μου κλικαρει να'τα ειχα να τα εδινα...αλλα πολλα λεφτα ρε παιδι μου. 

Βγαίνουν ακόμα σε Tortex Jazz III

https://www.thomann.de/gr/dunlop_tortex_jazz_iii_white_073.htm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποίησα πένα από το 1972 έως περίπου το 2012. Χρησιμοποιούσα σχεδόν έναν τύπο πένας, και μάλιστα μία (την ίδια) συγκεκριμένη που ήταν η κλασική fender heavy 

https://www.rihardos.gr/el/fender-351-shape-shell-heavy.html?gclid=Cj0KCQiA9OiPBhCOARIsAI0y71CUn75CJasZE8oi4b87yhfHYMeyGANYe94F8QloN9wdjcd3HxuwwccaAlgWEALw_wcB

Την είχα από το 1977 περίπου πάντα μαζί μου στο πορτοφόλι μέχρι πριν κανα δυο χρόνια που κάπου έχει πέσει κάτω ή ανάμεσα σε κανενα καναπε. Με την χρήση είχε φαγωθεί από την μια από μέσα και από την άλλη απ έξω και είχε πάρει ένα εντελώς διαφορετικό κοντόχοντρο σχήμα. Ούτως ή άλλως την χρησιμοποιούσα όλο και πιό σπάνια, όσο εξελίσσεται η τεχνική μου με τα δάχτυλα.

Εχω πλέον μια πένα από σχεδόν κάθε είδος και τις χρησιμοποιώ μόνο όταν χρειάζεται και ανάλογα με το κομμάτι.

Πολλές φορές επίσης αντί για πένα χρησιμοποιώ το νύχι του δείκτη που επειδή έχει σχεδόν καταστραφεί το ενισχύω με logo στιγμής. Εδώ και 4-5 μήνες χρησιμοποιώ πρόσθετα ψεύτικα (γυναικεία) νύχια και κόλλα που τα βούτηξα από την θυγατέρα. Είναι πολλά υποσχόμενα αλλά ακόμα δεν τα έχω συνηθίσει ώστε να μπορώ να σας δώσω feedback.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου