Προς το περιεχόμενο

Cubase 12


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Όπως είπε και ο Ali σχεδόν όλα γίνονται και γίνονταν χωρίς το 12 Pro, αρκεί να ήξερες και να'χες και λίγο χρόνο. 

Εννοείται πως έχω ρυθμίσει το/α controller (faders, κουμπια) μόνος μιας και δεν αλλάζω controller... τακτικά. Βέβαια για ένα στουντιο που μπαινοβγαίνουν διάφοροι έχει νόημα να γίνεται αυτόματα.

Οσο για τα υπόλοιπα τα έχω συσσωρέψει σε standalone εφαρμογές όπως και όσοι απο εμάς δουλεύαμε και πριν.

Φυσικά δεν έχουμε όλοι τις ίδιες ανάγκες αλλά για έναν home recordist για προσωπική χρήση, όπως εγω πλέον, το Elements είναι ταμαμ και το αναβάθμισα κιόλας σε 12 με 25 ευρώ για να υπάρχει.

 

Σίγουρα υπάρχουν τσάμπα προτάσεις όπως το Bandlab που θα μου έκανε την δουλειά, όμως γνωρίζω την πλατφόρμα για να δουλεύω με πλήκτρα αντι για ποντίκι και κυριότερο έχω εκατοντάδες τελειωμένα και ημιτελή projects που δεν θα δουλέψουν σε άλλη πλατφόρμα εκτός του Cubase.

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πλέον η θάλασσα έγινε γιαούρτι.

Παίρνεις απίστευτα πράγματα και τεχνολογία σε τιμές εξευτελιστικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, LK είπε

Πλέον η θάλασσα έγινε γιαούρτι.

Παίρνεις απίστευτα πράγματα και τεχνολογία σε τιμές εξευτελιστικές.

αρκεί να μην θέλουν ρεύμα ή καύσιμα γιατί θα πληρώσεις εκεί τη διαφορά🤣

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα.

 

Να κάνω εδώ μια ερώτηση για να μην ανοίγω νέο θέμα;

 

Πως αντιμετωπίζετε το clipping (αν το λέω σωστά) αλλά όχι λόγω έντασης, αλλά όταν κόβετε ένα σημείο του track και το συνδέετε με ένα άλλο. Δηλαδή γράφω μια κιθάρα 2 φορές και θέλω να ενώσω τα καλά σημεία. Κάποιες φορές το πετυχαίνω να μηδενίσω το clipping αλλά όχι με πολύ μεγάλη επιτυχία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώρες ώρες μου λείπει και εμένα το Cubase. Είμαι χρόνια στο logic και έχω σιχαθεί τη στροφή στην ηλεκτρονικούρα. Σκέφτομαι καιρό να το γυρίσω, αλλά παραμένει πανάκριβο αυτό το συνεχόμενο update που να πάρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε αν μπορείς την τελευταία έκδοση και τουλάχιστον για 5 χρόνια (λίγα λεω) δεν θα θες αναβάθμιση.

Για πιο λόγο αλλωστε;

  • Συμφωνώ 1

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου