Προς το περιεχόμενο

Εκτός φάσης Les Paul


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας θέλω να λειτουργήσω μία Gibson Les Paul εκτός φάσης Θέλω λοιπόν ένα ποτενσιόμετρο να το αλλάξω και στη θέση του να τοποθετήσω 1 Push pull.

θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει ένα link από το musicstore;

Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς το θες για ήχο αλά Peter Green. Έχουν οι μαγνήτες σου 4 καλώδια; Τότε γίνεται.  Αν όχι τότε πρέπει ν’ αντιστρέψει  σε έναν εκ των 2 τη μαγνητική μπάρα έμπειρος τεχνικός. 

  • Like 2

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα push push, τα κουμπιά της LES PAUL είναι δράμα για push pull

 

https://www.musicstore.com/en_GR/EUR/Allparts-Push-Push-Poti-500k-log-Schalter-Japan-6-Pins/art-GIT0006737-000

 

 

 

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
17 λεπτά πριν, Nestoras είπε

Προφανώς το θες για ήχο αλά Peter Green. Έχουν οι μαγνήτες σου 4 καλώδια; Τότε γίνεται.  Αν όχι τότε πρέπει ν’ αντιστρέψει  σε έναν εκ των 2 τη μαγνητική μπάρα έμπειρος τεχνικός. 

Γίνεται και με απλά καλώδια, η αναστροφή του magnet bar είναι ας πούμε ο "παραδοσιακός" βίντατζ τρόπος και συνήθως επιλέγεται για μόνιμη χρήση χωρίς push pull.

  • Like 1

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ez είπε

Γίνεται και με απλά καλώδια

Αν καταλαβαίνω σωστά το μόνο που θα χρειαστεί είναι να συνδεθεί έτσι ο διακόπτης ώστε να αλλάζει την πόλωση του ενός μαγνήτη. Σωστά;

20220330_214410[1].jpg

Επεξεργασμένο από serres
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
23 λεπτά πριν, serres είπε

Αν καταλαβαίνω σωστά το μόνο που θα χρειαστεί είναι να συνδεθεί έτσι ο διακόπτης ώστε να αλλάζει την πόλωση του ενός μαγνήτη. Σωστά;

20220330_214410[1].jpg

Πρέπει να κάνει συνδεσμολογία γνώστης ηλεκτρονικός, εγώ δεν ξέρω να σου πω ακριβώς. Αν έχεις γνώσεις και ικανότητες με κολλητήρια, δοκίμασε. Οι μαγνήτες σου είναι με braided wire?

 

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, ez είπε

Οι μαγνήτες σου είναι με braided

Seymour Duncan SH-1N

και

Seymour Duncan jazz SH-2

50 λεπτά πριν, ez είπε

Αν έχεις γνώσεις και ικανότητες με κολλητήρια, δοκίμασε.

   Ναι το ΄χω με τα κολλητήρια, με τους Καραγκιόζηδες δεν τα πάω πολύ καλά και επειδή κάθε φορά που τους συναντούσα στο χαζοκούτι κάτι περίεργο συνέβαινε με τις ορμόνες μου αποφάσισα πριν από πολλά χρόνια να το κάνω δώρο σε μια γειτόνισσα(όχι το κολλητήρι αλλά το χαζοκούτι). Η αλήθεια είναι πως τώρα που το ξανασκέφτομαι,  δεν ξέρω αν της έκανα καλό τελικά πάντως σίγουρα αυτό βοήθησε πάρα πολύ  εμένα στο να χρησιμοποιήσω το χρόνο μου πιο δημιουργικά και φυσικά να ασχοληθώ πολύ περισσότερο με την κιθάρα.

  Και να λοιπόν τώρα εδώ να ψάχνουμε το αουτ ο φεισ

Ωραία φάση αρκεί να κάνουμε σωστά τη σύνδεση μην προκύψουν τίποτις Καραγκιοζλίκια

   Ευχαριστώ Ηλία!

 

Υ.γ. Μια που σε πέτυχα, έναν μικρό supro που έχεις στα  live ποιο μοντέλο είναι;

Επεξεργασμένο από serres
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου