Προς το περιεχόμενο

Beat it solo cover.-Van Halen


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, fusiongtr είπε

Εμένα μου άρεσε και το γυαλί ασούμε.

Ωραίος.

Το γυαλι προεκυψε απο επιστροφη παιδικης χαρας με μικρο. Μπαινουμε σπιτι, τρεχει πλενεται φιλια μαμα ,εγω κιθαρα  λεω κατσε να δουμε τι θα βγει μεχρι το φαγητο . Και εκανα μερικες απελπιδες προσπα.θειες

Επεξεργασμένο από ignantios
  • Like 1

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσκολο σολο κ απιτητικο, ευγε ,εχεις βελτιωθει σε σχεση με καποια αλλα που θυμαμαι. Τι θα προσεχα εγω λιγο σε επομενα attempts….θα ηθελα να ειναι λιγο πιο fluid το παιξιμο στα σημεια με το taping

  • Like 1

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, fenderiarhs είπε

Δυσκολο σολο κ απιτητικο, ευγε ,εχεις βελτιωθει σε σχεση με καποια αλλα που θυμαμαι. Τι θα προσεχα εγω λιγο σε επομενα attempts….θα ηθελα να ειναι λιγο πιο fluid το παιξιμο στα σημεια με το taping

Εχεις δικιο για το fluid (αβιαστο) taping και εμενα μου ακούγεται  "καπως". Απο την αλλη το περιμενα πιο ευκολο σαν σολο αλλα διαψευστηκα ,εχει βαθμο δυσκολιας καλο . Με δυσκολεψε και εκει καθομαι και σκεφτομαι ποσο διανοιες κιθαριστικα ηταν ολοι αυτοι. Ενα βαθμο δυσκολιας εβαλε επισης και το τρεμολο της στρατ που δεν βολεύει  σαν σχημα ο λεβιες καθολου για τετοια παιξιματα.

 

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, ignantios είπε

 Ενα βαθμο δυσκολιας εβαλε επισης και το τρεμολο της στρατ που δεν βολεύει  σαν σχημα ο λεβιες καθολου για τετοια παιξιματα.

 

 

Δε το'χα προσεξει! Εξτρα points! Νομιζα πως επαιζες με φλουντ. Δε θα το δοκιμαζα ποτε με τρεμολο στρατ. Για την ακριβεια εχω να το δοκιμασω απο τοτε που ειχα φλουντ και κουρδιζα υφεση.

 

Πολυ πιο υπουλο σολο απ'οτι φαινεται. Δε καταφερα να το κανω ποτε να καθεται καλα ουτε χρονικα, ουτε τα νταιβ μπομπζ του.. Ακομα κ τα ταπινγκ λικ που απο μονα τους δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερα οταν πας να παιξεις το σολο μεσα στον χαμο του που βαζεις τις φρασεις (κ χρονικα κ αναμεσα στις συνεχομενες τρεμολιες) καταρρεουν. Πολυ δυσκολα να ακουστει αυθεντικο.

 

Μπραβο λοιπον για το αποτελεσμα δεδομενου κ οτι το εβγαλες μεσα σε λιγο χρονο

 

Αυτο που λες περι διανοιων (ενταξει δε μ'αρεσει να χρησιμοποιω αυτο τον ορο προτιμω το παιχταραδες) εχει πολυ πλακα. Εμεις καθομαστε κ προσπαθουμε να βγαλουμε κατι με τις ωρες που για τον εντυ ηταν απλα ο τροπος που επαιζε χωρις καν να το σκεφτει. Το στυλ του. Παει στον Κουισι, ακουει το κομματι, 2-3 τζαμαρισματα πανω απο το μπακινγκ κ ο αλλος μετα κραταει το καλυτερο τεηκ (ή κοβει-ραβει σημεια απο τα 2-3 αυτα τεηκ που ειχε). 

  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

Δε το'χα προσεξει! Εξτρα points! Νομιζα πως επαιζες με φλουντ. Δε θα το δοκιμαζα ποτε με τρεμολο στρατ. Για την ακριβεια εχω να το δοκιμασω απο τοτε που ειχα φλουντ και κουρδιζα υφεση.

 

Πολυ πιο υπουλο σολο απ'οτι φαινεται. Δε καταφερα να το κανω ποτε να καθεται καλα ουτε χρονικα, ουτε τα νταιβ μπομπζ του.. Ακομα κ τα ταπινγκ λικ που απο μονα τους δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερα οταν πας να παιξεις το σολο μεσα στον χαμο του που βαζεις τις φρασεις (κ χρονικα κ αναμεσα στις συνεχομενες τρεμολιες) καταρρεουν. Πολυ δυσκολα να ακουστει αυθεντικο.

 

Μπραβο λοιπον για το αποτελεσμα δεδομενου κ οτι το εβγαλες μεσα σε λιγο χρονο

 

Αυτο που λες περι διανοιων (ενταξει δε μ'αρεσει να χρησιμοποιω αυτο τον ορο προτιμω το παιχταραδες) εχει πολυ πλακα. Εμεις καθομαστε κ προσπαθουμε να βγαλουμε κατι με τις ωρες που για τον εντυ ηταν απλα ο τροπος που επαιζε χωρις καν να το σκεφτει. Το στυλ του. Παει στον Κουισι, ακουει το κομματι, 2-3 τζαμαρισματα πανω απο το μπακινγκ κ ο αλλος μετα κραταει το καλυτερο τεηκ (ή κοβει-ραβει σημεια απο τα 2-3 αυτα τεηκ που ειχε). 

Ευχαριστώ πολυ για τα λογια σου. Διανοια εννοω κιθαριστικη και νομιζω οτι ηταν. Αλλο ενα που νε ειχε εντυπωσιασει ηταν το σολο του wait απο τον αλλο τεραστιο Vitto Brata που ηταν one take και αυτοσχεδιασμος και οταν ζητησε απο τον παραγωγο να το ξαναπαιξει πιο σωστα ο παραγωηος αρνηθηκε!!!

  • Like 1

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το one take δεν ειναι το θεμα (καλα, ειναι κ αυτο). Το οτι ειναι one take αυτοσχεδιασμοι (εστω κ αν ο καθενας απο αυτους ειχε πολυ στανταρισμενες συνηθειες) ειναι το εντυπωσιακο. Δεν ειναι κατι που εχεις συνθεσει μελετησει κ απλα παιζεις one take. Κ ο Μπρατα το εκανε πανω σε δικο του κομματι (που σιγουρα εχεις δοκιμασει πραγματα οταν μπαινεις στουντιο να γραψεις) ο αλλος σε ενα μουσικο μερος που δεν ειχε ξανακουσει. Κ ναι ενταξει αρμονικα ειναι λιγο περιορισμενα αυτα τα ρυθμικα κ λιγο τυφλοσουρτης αλλα παλι θελει προσωπικοτητα

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το σόλο το αγαπώ! Φοβερό και το δικό σου εννοείται! Κρίμα που σε βλέπουμε στο πλάι και όχι από μπροστά βέβαια :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό! Τα περισσότερα σημεία ακούστηκαν πολύ καλά, άψογες οι αρμονικες στην αρχη, την αρμονική στο 0:22 μπορεί να την έχασες αλλά ακούστηκε όμορφα όχι κούφια, γενικά άνετος και fluid στο ταπινγκ. Αλλά η αρμονική στο 0:22 είναι πονηρή, δεν μου βγαίνει σε όλες τις κιθάρες. Στην στρατ, παραδόξως (χωρις φλόυντ), πάντα μου βγαίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου