Προς το περιεχόμενο

high volume


NT Nick Trick

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

χαιρετω οπως παντα! παιδια εχω ενα θεμα... εχω καποια amp στο pc αλλα μου βγαζουν χαμηλο ηχο! τι μπορω να κανω γιαυτο? καποιο πεταλακι ισως που να ανεβαζη την ενταση... να δεινη εξτρα ηχο, αλλα δεν ξερω πιο. ή υπαρχη και καποιο εξτρα software να γλιτωσο λεφτα, αλλιος πεταλι! περιμενω αποψης, ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Επεξεργασμένο από nickrahm

its rock n roll. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Αν θες σώνει και καλά πεταλακι παρε το mxr micro amp.

Αλλα προηγουμενως πες μας ποια ampειναι αυτα που παιζουν σιγα και ποια δυνατα

Επεξεργασμένο από dimsonic

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Nick λίγο δύσκολο τα Amps στο PC να μη δίνουν αρκετή ένταση!

Ή τα ηχεία σου δεν υποστιρίζουν μεγαλύτερη ένταση, ή κάτι έχει πάει στραβά στις ρυθμίσεις!

 

Στη χειρότερη μπορείς να δοκιμάσεις να βάλεις το Amp sim σε ένα DAW, ότι χρησιμοποιείς, Reaper, Cakewalk... και να του φορτώσεις ένα limiter, και απλά να ανεβάσεις το output gain.

  • Συμφωνώ 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Alex Raptakis είπε

Ρε συ Nick λίγο δύσκολο τα Amps στο PC να μη δίνουν αρκετή ένταση!

Ή τα ηχεία σου δεν υποστιρίζουν μεγαλύτερη ένταση, ή κάτι έχει πάει στραβά στις ρυθμίσεις!

 

Στη χειρότερη μπορείς να δοκιμάσεις να βάλεις το Amp sim σε ένα DAW, ότι χρησιμοποιείς, Reaper, Cakewalk... και να του φορτώσεις ένα limiter, και απλά να ανεβάσεις το output gain.

εχεις δικιο alex. απλα επειδη ειμαι σε laptop, χρησιμοποιω τα ηχεια του laptop...(κλαιν)! θα παρω δυο ξεχωριστα, καινουργια, καλα και θα τα συνδεσω και θα ειμαι οκ. ευχαριστω για τις απαντησης παιδια. dim χρησιμοποιω ολα τα γνωστα amps(amplitube 4, 5, bias fx, guitar rig 6). τα λεμε παιδες, εκλησε το θεμα.  

its rock n roll. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου