Προς το περιεχόμενο

YouTube χωρίς ενοχλητικά διαφημιστικά διαλείμματα.


Vale Rossi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω έχω μπλοκερ. Όπου μπαίνει.

Αν όμως στο κινητό μου έρθει λινκ και το ανοίξω, τότε δεν πιάνει ο μπλόκερ. Τότε περιμένω. Συνήθως δεν πατάω το λινκ καν.

Ξέρω ότι για κάποιους δεν είναι πολιτικώς ορθόν. Δεν τους συμμερίζομαι. Στο χέρι του youtube είναι να βρει το κλείδωμα. Αν θέλει πραγματικά να κλειδώσει ας το βρει. Αλλά δεν θέλει. Θέλει και να αρμέγει κάποιους και να δείχνει διαφημίσεις σε όποιους δεν ξέρουν τα κατατόπια. Win win λέγεται.

 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Θα ήθελα να προσθέσω, πως το ίντερνετ και η μπίζνα του κινήθηκε στα τυφλά.

Δεν είναι παραδοσιακή τέχνη, ούτε εμπόριο για να ακολουθήσει κανείς την πεπατημένη. Κανείς δεν ήξερε, ούτε ξέρει το πως θα εξελιχθεί και ποιο θα είναι το επιχειρηματικό μοντέλο μιας και τα πάντα είναι πρωτόγνωρα. Αλλάζουν ακόμα και τώρα που γράφουμε.

Σάμπως ήξερα εγω το 1998 ότι θα γίνω webmaster; Τιν' αφτό;

  • το 2000 που ξεκίνησε το forum του Noiz, ο κόσμος έγραφε με επιχειρήματα και αντάλλασε απόψεις.
  • Το 2006 ήρθε το Facebook και τα like και το follow για να καταλήξουν σε παρέες, γνωστών   συμφωνούντων χωρίς αντίλογο.
  • Το ίδιο και στο Twitter όπου υπο το πέπλο της ανωνυμίας βρίζονται σε δύο αράδες.
  • Το Youtube υπήρχε σαν υπερδύναμη μιας και το πιο δύσκολο και κοστοβόρο είναι να προσφέρεις βίντεο αλλά ανεβάζαμε μικρά, κακής ποιότητας βίντεο λόγω μικρών ταχυτήτων που διαθεταμε. Αυτό άλλαξε τώρα και τα βίντεο έγιναν δίωρα και 4Κ. Συνεχίζει να εξυπηρετεί.
  • Και μετα ήρθε ο έρωτας...😄 Το Instagram μόνο με φωτογραφίες.
  • Και σήμερα αυτό που τα τραντάζει όλα και παίρνει τα σκήπτρα, το Tik Tok με 30" βίντεο απο το κινητό μόνο. Και όλοι έχουν κινητό.

Και ποιος ξέρει τι θ' ακολουθήσει... τα πράγματα κινούνται σε αχαρτογράφητα νερά.

Λέτε να ξεχάσουμε να γράφουμε;🤔

Χωρίς να θεωρώ πως δεν υπάρχουν και πονηριές και απατεώνες, άνθρωποι είμαστε, κανένα από όλα αυτά και όχι μόνο αυτά (για να βλογάμε και τα γένια μας), δεν θα είχε επιπλεύσει αν δεν έκανε κάτι σωστό.

 

Και αυτό που συζητάμε για το ίντερνετ είναι

  1. θέλεις δωρεάν υπηρεσία... θα έχει διαφήμιση.
  2. δεν σου αρέσουν; πλήρωσε μια μικρή συνδρομή να μην τις βλέπεις.

Και μη νομίζει κανείς πως είναι εύκολο να βρει κανείς διαφημιζόμενους. Και γιατί να πληρώσει ο διαφημιζόμενος εφ' όσον οι επισκέπτες βάζουν adblock;

Πως θα συνεχίσει να υπάρχει χωρίς έσοδο;

Πως θα πληρώσει το νοίκι του και τους υπαλλήλους;

 

Δεν θες να στηρίξεις κάτι όταν σου αρέσει;

Για μένα είναι απλή η απάντηση αλλά αν μπορεί κάποιος να σκέφτεται διαφορετικά και έχει ήσυχη συνείδηση, ποιος είμαι εγω που θα τον αλλάξω.

  • Like 2

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ωραία το κανάλι μου στο YouTube έχει συνολικά 7200 προβολές και κάποια βίντεο έχουν διαφημίσεις.Ποσα λεφτά θα πάρω και πότε;Θα πληρώσω το ρεύμα του χειμώνα;;....

Αστειεύομαι έχω πειράξει τον μετρητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

616 ευρώ η μεγαβατώρα έκλεισε για αύριο. Αρα 61,6 και όχι 80 η κιλοβατώρα όπως έγραψες.

Αυτά για να μην λέει κανείς πως το διάβασε στο Noiz.😉

 

Θα πονέσουμε όλοι.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

δεν έχουν καμία σχέση με "ηθοπλασίες, οίκτο ή αυτοσυγκράτηση"

 

Κυρ φιουζιονάρα μου, αυτές οι τρεις λέξεις μπήκαν πιο πολύ για να σκιαγραφήσουν το "προφιλ" μιας επιχείρησης. Την "ψυχή" της δηλαδή, αν έχει. Δεν έχω καμία αυταπάτη ότι οι επιχειρήσεις δεν είναι ιδρύματα κοινωφελή και φιλανθρωπικά. Απλά, δεν μου έχει τύχει να προσπαθεί κάποιος να μου πουλήσει Ωmega Seamaster "με το ζόρι". Αχ καλέ πώς σου πάει το σιμάστερ, τι γκόμενος είσαι συ και τέτοια. Ξέρεις πού έχεις μπει, ξέρεις τι αγοράζεις, ξέρουν αυτοί τι ρόλο βαράς, ξέρουν τι σου πουλάνε.

 

Τώρα στου γιοτουμπ πχ, έχει από ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ πράγματα, μέχρι οι μπλανήτες είναι μπζέμα.

 

Οπότε μου το κάνει ο άλλος λίγο πιο δύσκολο 

9 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Δεν θες να στηρίξεις κάτι όταν σου αρέσει;

να στηρίξω κάτι που μου αρέσει, γιατί στηρίζω και όλη την παρελκόμενη σαβούρα.

 

Πώς ήσαν παλιά τα National Geographic, το History Channel κι αυτά, που είχαν ωραία πραγματάκια και άξιζε να τα δεις; Ε κάποτε τα πληρώναμε με τον μακαρίτη τον πατέρα μου τα βλέπαμε. Μετά από πολύ λίγα χρόνια, δεν ήσαν του ίδιου επιπέδου, και άρα σταματήσαμε να τα πληρώνουμε. C'est la vie. Αυτορυθμίστηκε το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Yannis Methenitis είπε

616 ευρώ η μεγαβατώρα έκλεισε για αύριο. Αρα 61,6 και όχι 80 η κιλοβατώρα όπως έγραψες.

Αυτά για να μην λέει κανείς πως το διάβασε στο Noiz.😉

 

Μιλάει για τις τιμές των προμηθευτών για τον Σεπτέμβριο.

 

https://www.msn.com/el-gr/news/other/tιμολόγια-ρεύματος-αυτές-είναι-οι-τιμές-ανά-πάροχο-για-τον-σεπτέμβριο/ar-AA10Tk9H?li=BBqxHCu

 

1 λεπτό πριν, Ali Barout είπε

Ξέρεις πού έχεις μπει, ξέρεις τι αγοράζεις, ξέρουν αυτοί τι ρόλο βαράς, ξέρουν τι σου πουλάνε.

 

Τώρα στου γιοτουμπ πχ, έχει από ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ πράγματα, μέχρι οι μπλανήτες είναι μπζέμα.

 

 

Σύμφωνοι.

Αλλά εσύ όταν μπαίνεις στο Youtube  δεν ψάχνεις συγκεκριμένα πράγματα?

Κάθεσαι και βλέπεις ότι σου σερβίρει?

 

Σαν το εμπορικό κέντρο ένα πράγμα.

Από κάλτσες μέχρι αεροπλάνα πουλάει.

Εγώ θέλω χορδές ασούμε.

Ε χορδές θα πάρω (όχι ότι θα τις χρησιμοποιήσω δηλαδής).

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Αλλά εσύ όταν μπαίνεις στο Youtube  δεν ψάχνεις συγκεκριμένα πράγματα?

Κάθεσαι και βλέπεις ότι σου σερβίρει?

Όχι, βλέπω πράγματι αυτό που θέλω. Αλλά το youtube στοκάρει και κάλτσες και αεροπλάνα, τα οποία είναι μάπα τελείως, για εμένα, και του κοστίζουν για να τα στοκάρει. Εγώ θα ήθελα, εγωιστικά μιλώντας, ένα πολύ γυμνασμένο και λιτό γιουτούμπ, να μου λέει για χορδές ΠΑΛΙΕΣ συνέχεια, και άκου κι ετούτη άκου κι εκείνη κι αυτή είναι 2 μηνών, αυτή αλλάχτηκε την τσικνοπέμπτη, αυτή του Ευαγγελισμού. Και να έλεγε μετά τι τις θέλουμε τις κάλτσες και τα αεροπλάνα ρε παιδιά, ανοίχτε δίπλα ένα youtok να τα στοκάρουμε εκεί και αφήστε εδώ την καλή ποιότητα, κι όπως θέλει να δει ΝΑ ΠΛΕΡΩΣΕΙ.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Χωρίς να υπερβάλλω, εγώ τέτοιο Youtube έχω, κυρ Αλή μου. 

Τωρα αυτό οφείλεται στη μονομανία των ενδιαφερόντων μου... ειδήσεις, κιθάρες, φωτογραφία, debates, software, moto GP και motorsports ή ίσως βοηθάει και η συνδρομή;

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Όχι, βλέπω πράγματι αυτό που θέλω. Αλλά το youtube στοκάρει και κάλτσες και αεροπλάνα, τα οποία είναι μάπα τελείως, για εμένα, και του κοστίζουν για να τα στοκάρει.

 

Τώρα κατάλαβα τι ακριβώς εννοούσες.

Προσωπική μου άποψη ... δεν είναι δυνατόν να κάνει κανείς τέτοια επιλογή και να είναι αποδεκτή (εκτός από τον ίδιο τον χρήστη).

Ήδη προσπαθεί να το κάνει το youtube βάσει αλγόριθμων.

Όμως επειδής δεν μπορεί κανείς να ξεχωρίσει τι είναι σαβούρα και τι όχι, ειδικά όταν πρέπει αυτή να εξατομικευτεί κιόλας, είναι υποχρεωμένο να στοκάρει την σαβούρα μαζί με τα άλλα.

 

Ίσως αυτό που εσύ κι εγώ θεωρούμε σαβούρα, να αποφέρει τα περισσότερα έσοδα στην πλατφόρμα (να έχει μεγάλη θέαση και άρα και διαφημίσεις).

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου