Προς το περιεχόμενο

YouTube χωρίς ενοχλητικά διαφημιστικά διαλείμματα.


Vale Rossi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
22 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Μετάνιωσα που δεν άλλαξα λάστιχα στη μηχανή

Ρε συ αυτό με τα λάστιχα μας το λες το λες εδώ και 10 χρόνια κάθε φορά που σε βασανίζουν τρόικες εσωτερικού ή εξωτερικού. Μήπως είσαι κατ' επιλογήν παλαιολαστιχάκιας και τα ρίχνεις στους κυβερνώντες? 

Πριν 4 χρόνια το youtube μου πέταξε αυτο το video ως διαφήμιση.

Το είδα μέχρι το τέλος γιατί μου άρεσε η μουσική - κονσέρβα (αντί του κλισέ κινεζο-beat). Θεώρησα ότι άνθρωποι με ξεχωριστή αισθητική ίσως κάνουν και καλή δουλειά. Έβαλα μια δοκιμαστική παραγγελία και 4 χρόνια μετά είμαι χαρούμενος που έχω έναν αξιόπιστο προμηθευτή στον οποίο έχω κάνει τζίρο πάνω από 15.000 Ευρώ. 

 

Αν είχα ad blocker θα έτρεχα ακόμα στα μηχανουργεία στα Καλύβια να με ΨΕΥΤΙΖΟΥΝ οι ντόπιοι μάστορες 😁.

 

 

 

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, harilatron είπε

Ρε συ αυτό με τα λάστιχα μας το λες το λες εδώ και 10 χρόνια κάθε φορά που σε βασανίζουν τρόικες εσωτερικού ή εξωτερικού. Μήπως είσαι κατ' επιλογήν παλαιολαστιχάκιας και τα ρίχνεις στους κυβερνώντες? 

Γιατί ακριβαίνουν τα λάστιχα και μειώνονται οι μισθοί και οι συντάξεις ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ?

 Γιατί φθείρονται πιο γρήγορα από ότι παλαιότερα, γιατί όλα στην αίσθηση είναι πιο πλαστικά και μυρίζουν κάπως?

 Γιατί με τόση ΕΠΙΣΤΗΜΗ, ΤΕΧΝΟΓΝΩΣΙΑ, ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ αντιμετωπίζουμε συνεχώς κρίση και υπάρχει μια αίσθηση στους πολίτες πως είναι τεχνητές και κάποιοι κερδοσκοπούν και οι περισσότεροι υποφέρουν?

 Γιατί όλο και περισσότερες συνδρομές που δεν ικανοποιούν και τελικά πρέπει να πληρώσεις και παραπάνω για την καλύτερη υπηρεσία που τελικά δεν είναι και τόσο καλή?

 Γιατί από μία διαφήμιση τώρα πρέπει να δεις τρεις?

 Γιατί νιώθουμε πως η αυτορρύθμιση των αγορών δεν είναι προς όφελος του καταναλωτή και του εργαζόμενου και όλο και φθίνουν οι θεσμοί που τις ελέγχουν και τελικά αυτοί που κατηγορούν τα πλαφόν και τον κρατικό έλεγχο σε κάθε κρίση λένε πως τελικά πρέπει να σκεφτούμε αν θα πρέπει να ελέγξουμε τις αγορές και να τις ρυθμίσουμε με περισσότερες και πιο ουσιαστικές και πιο ανεξάρτητες αρχές?

 

 Ναι, αλλάζω λάστιχα στην ίδια μηχανή γιατί είναι όλο και πιο μακρινό το όνειρο για εμένα να πάρω άλλη γιατί θα αγχώνομαι και πιο πολύ να μην μου την κλέψουν εκεί που την αφήνω, μήπως στο πάρκινγκ θα πληρώνω όπου πάω αλλά θα μου αντιγράψουν το κλειδί και θα μου τη σταμπάρουν, γιατί δεν μου δίδεται το αίσθημα ασφάλειας και η βενζίνη που της βάζω το ίδιο το κράτος παραδέχεται πως δεν μπορεί να μου εγγυηθεί την ποιότητά της γιατί δεν μπορεί να ελέγξει τους πρατηριούχους που κλέβουν σε μεγάλο ποσοστο και θα μου τη χαλάσει την καινούρια και θα μου σαπίσει το ντεπόζιτο.

 

 Γιατί όμως?

 Κανείς δεν μου απαντάει γιατί?

 Γιατί ζούμε λέει την μεγαλύτερη ενεργειακή κρίση από την εποχή του Β'ΠΠ και ΔΕΝ ΦΤΑΙΜΕ, μπορούμε απλά να την παρατηρούμε και να απολαμβάνουμε την ανάπτυξη σε αριθμούς και φυσικά να αμοιβόμαστε και να το λέμε μαυρισμένοι παίρνοντάς τα από παντού και θα περιμένουμε την αυτορρύθμιση.

 

 Δεν είμαι κατ επιλογήν.

 Κατά ανάγκην είμαι που μου την δημιουργούν κινώντας μου το ενδιαφέρον, την προσοχή, την επιθυμία με τις ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΕΣ τους ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ που μπορώ να τις ξεφορτωθώ με 8,5 ευρώ αλλά.......................

 

Λίγα είναι τα ψωμιά τους.

 Γιατί δεν παράγουν υπεραξία.

 Παράγουν χρέη δυσβάσταχτα και κοινωνική σκλαβιά και αδικία.

  Και άλλα πολλά ............

  τα έχω γράψει στα κομμάτια μου τα μουσικά

  και ας μην έχουν λόγια🤣

 Εγώ δεν μπορώ να δίνω και άλλες συνδρομές ιδιαίτερα τώρα με την ακρίβεια και την κακή μισθοδοσία και την έμμεση και άμεση επαυξημένη φορολογία.

 Λυπάμαι, δεν μπορώ, έκοψα τους μισούς καφέδες.

 Μετάνιωσα που δεν άλλαξα λάστιχα στη μηχανή πέρσι γιατί φέτος είναι πιό ακριβά και πιο δυσέβρετα.

 Θα βλέπω τις διαφημίσεις και θα κάνω όνειρα βλέποντας όλους αυτούς τους όμορφους ανθρώπους στο όμορφο περιβάλλον της διαφήμισης με την όμορφη μουσική. τα μηνύματα, τις εκπτώσεις γιατί αυτά που διαφημίζουν δεν μπορώ και όλα να τα πάρω.

 

 Και αντε να δουλέψω παραπάνω για να βγάζω πιο πολλά για να πληρώνω συνδρομή, δεν θα έχω χρόνο για να δω τόσο youtube και θα παιδεύομαι πιο πολύ κιόλας.

 Οπότε καλύτερα διαφημίσεις για να μπορώ να ονειρεύομαι, να εμπνέομαι και να γράφω καλύτερη μουσική πιο γρήγορα για να καίω και λιγότερο ρεύμα χαχαχαχαχαχα🤣

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

uBlock Origin λέγεται ο ad blocker για να μην ψάχνετε, μόλις τον εγκαταστήσετε στον FireFox -φυσικά- εμφανίζεται ένα εικονίδιο πάνω δεξιά όπου υπάρχει ένα τεράστιο κουμπί για να απενεργοποιείτε τον ad blocker στο εκάστοτε site, στο noiz για παράδειγμα, ώστε να ενισχύετε την σελίδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Άγιος είπε

uBlock Origin λέγεται ο ad blocker για να μην ψάχνετε, μόλις τον εγκαταστήσετε στον FireFox -φυσικά- εμφανίζεται ένα εικονίδιο πάνω δεξιά όπου υπάρχει ένα τεράστιο κουμπί για να απενεργοποιείτε τον ad blocker στο εκάστοτε site, στο noiz για παράδειγμα, ώστε να ενισχύετε την σελίδα

Στο PC δεν έχω προβλημα ακριβως γι αυτό και έχει και πιο σύγχρονες επιλογές να βγάζεις και τα πλαίσια με τα related και τα recommended πριν το τέλος του βιντεο.

 

 Για το κινητό καμια λύση δεν έχω ψάξει , για το app δηλαδή στο android του φτωχού, δεν έχω apple, βρωμάν τα χνώτα μου από την πείνα🤣

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

 

Δεν μου λέτε ρε παιδιά, αν υποθέσουμε (υπόθεση εργασίας) ότι υπήρχε στο youtube με το που έμπαινες, η επιλογή "να βλέπω διαφημίσεις", και η επιλογή "χωρίς διαφημίσεις".

Όλα δωρεάν, χωρίς συνδρομές.

 

Ποια επιλογή θα κάνατε και γιατί?

 

 

το ερώτημα άτοπο.

Η ουσία είναι, να έχει το βίντεο κάτι χρήσιμο να πει και να είναι ευχάριστο.

Πάρε παράδειγμα το βίντεο που παρατέθηκε εδώ που υποτίθεται εξηγεί τις διαφορές.

Μέχρι τα 6 λεπτά εξηγούσε για τους σπόνσορές του και το τι θαααα πει αργότερα. Και τι θα έλεγε? γιατί το βίντεο του 1Μ απέδωσε χ και το 2Μ ψ. Ο δε τόνος της φωνής του και ο λόγος του ήταν απωθητικός. Και τι θα μας έλεγε ανάλυση για το 1Μ και το 2Μ. Εδώ ο κοσμάκης δεν πιάνει 10000, αν και υπάρχουν εξαιρετικά βίντεο με 5000 και 1000.

Τα έχουμε πει.

Απο τη στιγμή που μπήκε η Ασία και η Ανατολή στο χορό θα ισοπεδωθούν τα πάντα. 6 δις είναι έναντι 1 το πολύ του "σύγχρονου δυτικού" κόσμου. Και καλώς ή κακώς ανήκουμε και τα ενδιαφέροντά μας είναι στο 1 δις

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Στο PC δεν έχω προβλημα ακριβως γι αυτό και έχει και πιο σύγχρονες επιλογές να βγάζεις και τα πλαίσια με τα related και τα recommended πριν το τέλος του βιντεο.

 

 Για το κινητό καμια λύση δεν έχω ψάξει , για το app δηλαδή στο android του φτωχού, δεν έχω apple, βρωμάν τα χνώτα μου από την πείνα🤣

ακόμα δεν έχω αγοράσει smartphone και μάλλον δεν θα αποκτήσω ποτέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

το ερώτημα άτοπο.

Η ουσία είναι, να έχει το βίντεο κάτι χρήσιμο να πει και να είναι ευχάριστο.

 

Απο τη στιγμή που μπήκε η Ασία και η Ανατολή στο χορό θα ισοπεδωθούν τα πάντα. 6 δις είναι έναντι 1 το πολύ του "σύγχρονου δυτικού" κόσμου. Και καλώς ή κακώς ανήκουμε και τα ενδιαφέροντά μας είναι στο 1 δις

 

Τώρα κοίταξε τι έγραψες βρε dim.

Αν η ουσία είναι "να έχει το βίντεο κάτι χρήσιμο να πει και να είναι ευχάριστο", τι σχέση έχουν τα βγιούζ των ασιατών?

 

Εγώ μίλησα για τις διαφημίσεις στο μέσο/πλατφόρμα.

Η θεματολογία και η ποιότητα του κάθε βίντεο που ανεβάζει χρήστης της, είναι άλλο καπέλο.

 

Στο παράδειγμα που έδωσες, η απάντηση είναι συγκεκριμένη, απλή και εύκολη.

Δεν σου κάνει ο τρόπος του βίντεο?

Τον βρίσκεις απωθητικό?

Μαζί σου.

Δεν τον βλέπεις, δεν σε αναγκάζει κανείς, δεν είναι ΕΡΤ και ΥΕΝΕΔ.

Και το ίδιο κάνεις με ότι περιεχόμενο ή όποιον youtuber δεν σου αρέσει.

 

Δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα.

  • Συμφωνώ 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

 

Δεν τον βλέπεις, δεν σε αναγκάζει κανείς, δεν είναι ΕΡΤ και ΥΕΝΕΔ.

 

 

 

Με ανάγκαζαν να τις πληρώνω μεν αλλά δεν θυμάμαι να με ανάγκασαν  να τις βλέπω. 🤣Μήπως πάλι θέλουμε  να κλείσουμε την ΕΡΤ?🤣

 

  • Χαχα 2

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Τώρα κοίταξε τι έγραψες βρε dim.

Αν η ουσία είναι "να έχει το βίντεο κάτι χρήσιμο να πει και να είναι ευχάριστο", τι σχέση έχουν τα βγιούζ των ασιατών?

τα βγιουζ των ασιατών θα καθορίσουν το μέγεθος και την ποιότητα της αγοράς. Ήδη την ποιότητα την έχουν ρίξει στα ταρταρα και όλοι προσπαθούν να της μοιάσουν στα εξωτερικά τουλάχιστον χαρακτηριστικά για να επιβιώσουν. Όταν βλέπεις κανάλια σαν του beato να πρέπει να κάνουν μούτες και να έχουν ηλίθια splashscreens σημαίνει ότι πήραν τον κατήφορο.

Το ίδιο συμβαίνει και μουσικά. Πλέον τα χιτς καθορίζονται σε χώρες της απω ανατολής και σε λίγο εκεί θα πάνε και οι διακρίσεις. Το ίδιο γίνεται και στον κινηματογράφο. Που έχει εξαφανιστεί υπερ των τηλεταινιών νετφλιξ. Ακόμα και στα οσκαρ μπήκαν παραγωγές νετφλιξ.

Η αγορά καθορίζει το προϊόν που θα παραχθεί. Εμείς είμαστε εκτός νοοτροπίας αυτής της αγοράς.

 

22 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Εγώ μίλησα για τις διαφημίσεις στο μέσο/πλατφόρμα.

Η θεματολογία και η ποιότητα του κάθε βίντεο που ανεβάζει χρήστης της, είναι άλλο καπέλο.

Δεν ξερω αν λέγοντας μέσο εννοείς γενικά το διαδίκτυο ή youtube, tiktok κλπ. Πάντως είναι ξεκάθαρο ότι τουλάχιστον η οπτική ακόμα και στα σοβαρά βίντεο, το περιτύλιγμα δηλαδή, έχει αρχίσει να παίρνει γεύση εμποροπανήγυρης για να επιβιώσει

 

22 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Στο παράδειγμα που έδωσες, η απάντηση είναι συγκεκριμένη, απλή και εύκολη.

Δεν σου κάνει ο τρόπος του βίντεο?

Τον βρίσκεις απωθητικό?

Μαζί σου.

Δεν τον βλέπεις, δεν σε αναγκάζει κανείς, δεν είναι ΕΡΤ και ΥΕΝΕΔ.

Και το ίδιο κάνεις με ότι περιεχόμενο ή όποιον youtuber δεν σου αρέσει.

 

Δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα.

 

το πρόβλημα είναι ότι σαβουρεύουν τα καλά, έτσι ώστε να κλέψουν κάτι από την πίτα της ανατολής

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου