Προς το περιεχόμενο

Σωστός τρόπος back-up και επαναφοράς - Korg PA (600)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.
 
Έχω ένα korg pa600 και Musicorama set.
 
Επιπλέον έχω φτιάξει πολλούς custom ρυθμους για συγκεκριμένα τραγούδια, εξ αρχής με ήχους του οργάνου και όχι του Musicorama.
 
Θέλω σας παρακαλώ, κάποιοι γνώστες του pa600 να μου πουν τι ακριβως πρέπει να κάνω ώστε να σώσω σε στικάκι καινούριο, ένα set που θα περιέχει όσα styles. sounds, samples και performance θέλω, απο το musicorama αλλα και την custom δουλεια μου. Όλα σε ένα.
Ρωτάω επειδή υπάρχει και άλλη "σαβούρα" στο όργανο και θέλω να του κάνω format ώστε να το κάνω τελείως εργοστασιακό και να φορτώσω κατευθείαν μόνο το set που θα έχω δημιουργήσει.
 
Δεν καταλαβαίνω το manual ακριβως και επιπροσθέτως χθες δεν μου έκανε full back up.
 
Μήπως πρέπει να κάνω save και όχι utility -> backup ??

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς να εχω το συγκεκριμένο μοντέλο (έχω το 700) και επειδή απο μοντελο σε μοντελο αλλαζει, καταρχήν τσέκαε ότι είσαι στο τελευταιο os 2.1 https://www.korg.com/us/support/download/product/0/90/

 

δεν θυμαμαι αν χρειαζεται ξεχωριστο αρχειο για reset η το εχει επάνω.

 

τωρα οσον αφορα το backup

1. πρωτα πρεπει να κανεις ενα full resource backup απο το utility

2. μετα reset

3. το bacκup θελει librarian τυπου wave extractor ωστε να επεξεργαστεις σε pc τι ακριβως θελεις να κρατησεις

4. να φορτώσεις αυτά που θελεις

5. να ξανακανεις backup ωστε την επομενη φορα να εισαι κομπλε και να κανεις resource restore απο το utility

 

εχω την εντύπωση οτυι μπορεις να διαλεξεις τι θελεις να κρατησεις και απο το utility αλλα θα πρεπει να ξερεις τι  ισως χαθουν πραγματα....

  • Like 1

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για τα info. 

 

Το πρόβλημα αρχίζει απο το οτι πηγα να κανω κατ επαναληψη ενα full resource backup απο το utility, με καινουριο στικακι formatted στο pa600. 

 

Μου βγαζει μυνημα "error"

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου