Προς το περιεχόμενο

το τέλος της μουσικής σύνθεσης όπως την ξέρουμε ή η αρχή ενός νεου είδους?


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, mediumswing είπε

Επίσης θα ήθελα να μάθω τι είναι αυτό (πέρα από την έρευνα) που μπορεί να ωθήσει κάποιον να ενεργοποιήσει την ΑΙ να γράψει μουσική ή ποίηση.

Λίγο πράγμα είναι η έρευνα; Υπάρχει, σαν κίνητρο, πίσω από τα μισά πράγματα που έχω κάνει στη ζωή μου, ίσως και περισσότερα. Και σε όλους τους φίλους μου, επίσης. 

 

58 λεπτά πριν, dimsonic είπε

ό,τι ωθεί και τους παραγωγούς αυτού να φτιάξει αυτό: λεφτά

Πάντως, οι περισσότερες μουσικές που παράγονται με την (αποκλειστική ή όχι) συνδρομή συστημάτων ΑΙ, και έχω ακούσει, κείτονται μακράν του να φέρουν έστω και ένα σεντ στους δημιουργούς τους. Αυτό ισχύει για όλη τη μουσική που γίνεται με τη βοήθεια συστημάτων ηλεκτρονικών υπολογιστών, από τον Ξενάκη, μέχρι τον Dave Seidel.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, trolley είπε

 

 

Πάντως, οι περισσότερες μουσικές που παράγονται με την (αποκλειστική ή όχι) συνδρομή συστημάτων ΑΙ, και έχω ακούσει, κείτονται μακράν του να φέρουν έστω και ένα σεντ στους δημιουργούς τους. 

 

 

ακόμα....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, dimsonic είπε

ακόμα....

Ευχαριστώ για τη διόρθωση. Εννοώ πως παραείναι "παράξενες" για να έχουν οποιαδήποτε δημοφιλία.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δείτε το αρχικό βίντεο στο σημείο αυτό και βάλτε πάνω από το κεφάλι του πρωταγωνιστή μια λάμπα και στα μάτια του το σήμα του δολαρίου

 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου