Προς το περιεχόμενο

Κλεμμένα μουσικά όργανα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδες γεια σας πριν κανα 2 χρονια οι leatherwolf ειχαν ερθει για 2  live σε αθηνα-θεσσαλονικη καπου στη μεση της διαδρομης χαθηκαν οι κιθαρες τους,μεγαλη ξεφτιλα για την χωρα μας θεωρω,πηρα λοιπον το θαρρος να τον ρωτησω αν βρεθηκε και οτι ενιωθα καπως ασχημα για το ολο γεγονος,η απαντηση του ηταν αυτη στελνοντας μου και αυτο το βιντεο,οπου φανταζομαι ειναι αυτη η κιθαρα -δεν ειμαι κιθαριστας-αν κανεις την εχει δει να περιφερεται πουθενα ας κανει τον κοπο για να τον ειδοποιησουμε οκ?

Yes this was my favorite guitar ever.....I can not be mad at my love for she wanted to roam free....maybe she loved Greece like me and will be back someday.

She was a grey smoke tiger maple top and fret board was maple with very distinct stripes in the wood grain. She was loved and held her whole life, until " Thessaloniki".....darn you " Thessaloniki"

 

I will pay hadsomly for her return with no questions....unless there is a great story that needs to be told.

 

I am not a man of anger and revenge only the will of mankind will bring her back.

 

 

hahahahaha!!! TURN UP THE F*CKING METAL!!!!         

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 125
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Η κιθαρα στο video δεν ειναι jackson ποσο μαλλον PC 2. Κρινοντας απο τα diamond inlays καποια BCR ειναι.

 

Επαιζα εκεινη τη βραδια με τους Leatherwolf στην Θεσσαλονικη. Απο τι θυμαμαι να ειπαν οι ΙΔΙΟΙ oι leatherwolf ηταν οτι η κιθαρα που τους ελλειπε ειχε μεινει για καποιο λογο Αθηνα απο λαθος της μεταφορικης και οτι δεν εκλαπη ποτε.

 

Οπως και να χει αν δεν την βρικαν ειναι μεγαλο κριμα, αλλα σας πληροφορω επειδη ημουν παρων με την οργανωση του λαιβαδικου μπορουσε να την κλεψει ο καθε περαστικος μιας και τις ειχαν αφησει στην ξεκλειδωτη αποθηκη του μαγαζιου που ειναι πανω σε κεντρικο δρομο στα λαδαδικα...

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...

Εκλάπη στην Βέροια ένα Roland synthesizer Fantom –X7 με σειριακό αριθμό ZV-58243.

 

Αν εμφανιστεί σε κάποιον, έχετε το υπ'οψη ή ενημερώστε με π.μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εκλάπη στην Βέροια ένα Roland synthesizer Fantom –X7 με σειριακό αριθμό ZV-58243.

 

Αν εμφανιστεί σε κάποιον, έχετε το υπ'οψη ή ενημερώστε με π.μ.

Εάν είσαι ο νόμιμος ιδιοκτήτης του μηχανήματος, να στείλεις επίσημο email στο [email protected] με τα πλήρη στοιχεία σου και να το δηλώσεις. Εάν δεν είσαι εσύ ο νόμιμος ιδιοκτήτης θα πρέπει να το κάνει αυτός διότι θα χρειαστούν πλήρη στοιχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Καλησπερα σε ολους!

 

Παρακαλω πολυ για τη βοηθεια σας ειναι πολυ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!

 

Χθες στις 19/12/2010 εκλαπησαν απο το εργαστηριο του οδοντοτεχνιτη και μουσικου Χρηστου Μπινιαρη 4 ΟΡΓΑΝΑ. Το εργαστηριο του βρισκεται στο Παλαιο φαληρο και φυσικα εκλαπησαν κι αλλα πραγματα.

 

Τα οργανα ειναι ολα χειροποιητα.

 

1) κιθαρα μοντελο Β3 του Χρηστου Βουλαδακη http://www.vouladakis.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=28&Itemid=1 2) Ενα Μπουλγαρι κατασκευης Νικου Κουκουλιτακη 3) Ενα μπουζουκι 4) Ενας τζουρας.

Δυστυχως δεν εχω αλλες πληροφοριες για τα οργανα.

Το μπουζουκι κι ο τζουρας ειναι τα πρωτα του οργανα που εφτιαξε ο ιδιος και τα αλλα ειναι φτιαγμενα για αυτον απο τους οργανοποιους φιλους του. Οπως καταλαβαινετε δεν εχει να κανει με χρηματικη αξια αλλα με πολυ δυνατη συναισθηματικη αξια. Εγω προσωπικα αν καποιος μου εκλεβε το πρωτο μου οργανο θα τον ξεσκιζα! Νομιζω οτι ειδικα οσοι ασχολουνται με την οργανοποιία με καταλαβαινουν απολυτα κι οχι μονο, για αυτο αλλωστε ζηταω τη βοηθεια σας!

 

Οποιος βρει ή υποψιαστει κατι ,παρακαλω παρα πολυ να επικοινωνησει μαζι μου στο τηλ 6937625368 ή στο μειλ μου [email protected] (Σταθης Μαραγκος) ή με τον ιδιο τον Χρηστο Μπινιαρη στο 6932372212 ή με τον οργανοποιο Χρηστο Βουλαδακη τον κατασκευαστη της κιθαρας στο 6972257238

Ευχαριστω παρα πολυ!

Eric Laptop με RME Multiface!!! Θα δουλεψει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Χθες το βραδυ κλαπησαν απο αυτοκινητο παρκαρισμενο στην περιοχη του Ψυρρη (Αθηνας και Βαρβακειος Αγορα για την ακριβεια) οι 2 παρακάτω κιθάρες:

 

1) Ακουστική - και καλα ελατο- μαρκας J&D μεσα σε μαυρη μαλακη θηκη rockbag.

 

2) Κλασσικη κιθαρα  Guernica 40Α- κεδρος- μεσα σε μαυρη σκληρη θηκη πλατης φελου.

 

Τα 2 οργανα εχουν πολυ μεγαλη συναισθηματικη αξια για τους κατοχους και οποιαδηποτε πληροφορια οδηγησει στην ευρεση τους θα ανταμοιφθει χρηματικα.

 

Οι κιθαρες βρισκονταν στο πορτ μπαγκαζ του αυτοκινητου το οποιο καποιος "τυχερος" παραβισε και τα πηρε. Μας εχουν συντροφευσει εδω και πολλα χρονια και ειναι κριμα να χαθουν για 2 γραμμαρια πρεζα...

 

Παρακαλω οποιος γνωριζει κατι να επικοινωνησει μαζι μου ειτε με πμ, ειτε με email στο [email protected] ειτε μεσω τηλεφωνου στο 694 7139341.

 

Υ.Γ. Αν οι διαχειριστες του Φορουμ κρινουν πως το συγκεκριμενο θεμα δεν ανηκει σε αυτον τον πινακα παρακαλω να το μεταφερουν οπου ανηκει. Ευχαριστω προκαταβολικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Συναδελφοι καλησπερα... παρακαλω την βοηθεια σας... πριν τρεις μερες αγνωστοι διερρηξαν ( εσπασαν τον τοιχο διοτι η πορτα ειχε σιδεριες) το studio μας στην Νεμεα Κορινθιας και μας αφαιρεσαν τα κατωθι.. (κονσολα , ενισχυτης μπασου και ενα μπασο wasburn )

 

http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?products_id=7220

 

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_hbw150.htm

 

το θεμα ειναι οτι οι κλεφτες ηταν κατα την γνωμη μου ασχετοι διοτι  αφησαν δυο λαμπατους ( fender & Marshall) και αλλα πραγματα μεγαλυτερης αξιας...

Ισως προωθηθουν σε καποι παζαρι των αθηνων....... Εαν κατι πεσει στην αντιληψη καποιου και θελει ασ επικοινωνησει στο 6970011240 (Πάνος)

ευχαριστω πολυ...

ΥΓ Δεν γνωριζω εαν το μνμ ειναι σε σωστο σημειο.Εαν οχι παρακαλω τους moderetors α το αναρτησουν σωστα . ευχαριστω και παλι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Καλημέρα συμφορουμίτες,

να προσθέσω κι εγώ τη δική μου ατυχή εμπειρία...

Χθες το απόγευμα βρέθηκα στο Mall στο Μαρούσι. Παρκάρησα το αυτοκίνητό μου στο αδιέξοδο της οδού Α.Παπανδρέου (λίγα μέτρα μακριά από το Υπ. Παιδείας...). Μόλις είχα παραλάβει από σετάπ μια ολοκαίνουρια Les Paul (κινέζικη ρέπλικα) με τη βαλίτσα της και παρκάροντας την έβγαλα από το πίσω κάθισμα και την έβαλα στο πορτ-μπαγκάζ, για προφανείς λόγους...

Φαίνεται ότι κάποιοι (#@%&^*& ακατανόμαστοι) την είχανε στημένοι εκεί γύρω και είδαν την κίνησή μου (διαφορετικά δεν ήταν ορατή η κιθάρα). Επιστρέφοντας βρήκα το πίσω τζάμι θρύψαλα και η κιθάρα είχε κάνει φτερά... Παρεπιπτόντως στον ίδιο δρόμο φεύγοντας υπήρχαν κι άλλα σπασμένα αυτοκίνητα. Η κλοπή δηλώθηκε στο Α.Τ. Αμαρουσίου, όπου μου είπανε ότι κακώς έκανα και την μετακίνησα στο πορτ-μπαγκάζ... Το καλύτερο που μπορούσα να κάνω ήταν να την πάρω λέει μαζί μου (στο πολυσύχναστο πολυκατάστημα...)! Επίσης δεν τους έκανε καμία εντύπωση το σημείο του περιστατικού, καθώς μάλλον αυτή η "μπίζνα" γίνεται εκεί σε καθημερινή βάση.

Παρακαλώ, αν τυχόν κανείς την σταμπάρει ή επιχειρήσουν να του την πουλήσουν, να στείλει ένα πμ ή ένα mail στο [email protected]. Η κιθάρα είναι ρέπλικα Gibson Les Paul Supreme (χωρίς κοιλότητες πίσω για τα ηλεκτρικά) σε χρώμα Cherry Sunburst. Serial Nο δεν πρόλαβα να σημειώσω (όχι απαραίτητα ότι θα ήταν και αληθινό).

Η κιθάρα δεν είναι πολύ μεγάλης αξίας, αν και στις εποχές που ζούμε δε νομίζω να περισσεύει έστω και 1 ευρώ από κανέναν. Εύχομαι να μη συμβεί σε άλλους, το ξενέρωμα είναι απερίγραπτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα ακορντεόν  weltmeister  μαύρο  s 4  κλεμμένο στα εξάρχια με μια θήκη μαύρη  και ένα ekuilazer μέσα  αν κάποιος  ακούει η βλέπει  κάτι  τηλ  6955575611  armandos  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου