Προς το περιεχόμενο

Κλεμμένα μουσικά όργανα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια.  Ηθελα να ανακοινωσω οτι πριν 2 μερες μου κλεψαν την κιθαρα (απο Κοζανη) μια ηλεκτρικη μαυρη ibanez grg270 και την πεταλιερα digitech rp250. Καπως πρεπει να ανακοινωθει (και στους πολιτές) γιατι ειναι πολυ πιθανο να παρει τηλεφωνο (αυτος που την εκλεψε) καποιον που πουλαει, για ανταλαγη!  Ευχαριστω πολυ! Αν χρειαστει να επικοινωνισετε μαζι μου , το κινητο ειναι 6976580157 .Γιαννης.      ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Στέλνω φωτο από 2 κιθάρες που εκλάπησαν χθες.Η μία ήταν σε μαύρη σκληρή θήκη και η άλλη σε μαλακή μαύρη.Αν κάποιος μάθει κάτι ας τηλ στο 6979971785.

 

*το αυτοκόλλητο στη strat είχε βγει

*στη σκληρή θήκη υπήρχαν μερικά αυτοκόλλητα δίπλα στο χερούλι

this3r_010.thumb.jpg.85c91a513fa9bbf3b46ad96a8d14099a.jpg

gg_013.thumb.jpg.8bb3a86c52b8d7603b14db0b66acd408.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν πιστεύω ότι οι κλέφτες είναι φανατικοί αναγνώστες των μουσικών forum,σε όποιον έχει απωλέσει οτιδήποτε έχω να προτείνω το παρακάτω:

 

Aναζητείστε στις αγγελίες του noiz το αντικείμενό σας με όρους όπως μάρκα,μοντέλο..

Μια αναζήτηση κάθε φορά,όχι συνδυασμό λέξεων..

Μια φορα π.χ.με Gibson,τη επόμενη με Les Paul,κ.λ.π.

 

Στο τέλος κάθε αναζήτησης υπάρχει μια επιλογή στο κάτω μέρος της σελίδας

"E-mail Alert για" ώστε αν για παράδειγμα ανέβει μια "Gibson" στις αγγελίες να σας έρθει mail.

 

Με αυτό τον τρόπο έχει βρει φίλος εξατμισεις από μηχανή,σε μοτο-αγγελίες,

όπου ο κλέφτης τις ανέβασε αρκετούς μήνες μετά την κλοπή.

Και ναι,τις πήρε πίσω..

 

Υ.Γ.Αν για οποιονδήποτε λόγο πρέπει να σβηστούν όσα έγραψα,ας σβηστούν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sedna λυπάμαι... αν θες δώσε και μερικές πληροφορίες παραπάνω (την περιοχή που έγινε η κλοπή, τον χώρο κλπ). Ίσως αυτό βοηθήσει κάπως. Aν έχεις και τα serial numbers θα ήταν καλό να τα παραθέσεις.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

και 2 κιθαρες,μια japan jazzmaster me serial number T + μια squier strat με αλλαγμενα ηλεκτρικα,μαγνητες και neck εκλαπησαν απο το σπιτι μου στο μετς,δυστυχως δεν εχω κρατησει καποιο serial number,της strat πρεπει να ηταν yz..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Καλημέρα..

Η αφορμή που γράφω για πρώτη φορά στο φόρουμ είναι δυστυχώς δυσάρεστη,

καθώς θέλω να αναφέρω την κλοπή του εξοπλισμού του μπασίστα της μπάντας που παίζω(μπάσο και 3 πεταλάκια σε μαύρη τσάντα).Η κλοπή έγινε στο Μοναστηράκι πριν από 2 ώρες περίπου

μετά από live στην περιοχή(Πέμπτη 1η Νοεμβρίου 2012 ώρα 1 τη νύχτα).Δυστυχώς

το παιδί είχε την ατυχή έμπνευση να αφήσει τα πράγματα στο αμάξι του και να επιστρέψει για λίγο στο χώρο του live και του άνοιξαν το πορτ-μπαγκάζ.Το μπάσο είναι

Schecter μοντέλο stiletto extreme 4,χρώματος black-cherry και τα πετάλια Electro Harmonix Bass Big Muff Pi,Electro Harmonix Micro Q-Tron Envelope Filter και Korg κουρδιστήρι.

Το γνωρίζουμε ότι είναι σχετικά απίθανο να τα συναντήσει κανείς,αξίζει η προσπάθεια πάντως.Μπορείτε να μου στείλετε π.μ.

Ευχαριστώ.

542546_279648015470032_1988924182_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Καλησπέρα φίλοι του νοιζ..Το σάββατο στης 22 του μήνα απο την οδό μεγάλου αλεξάνδρου στο μεταξουργείο μας έκλεψαν μια fender deluxe 72 terlecasdter brown me mapla μανικι squier jaguar bass kai sabian xl series πιατίνια..

 

αν κάποιος γνωρίζει κάτι ή βρει τα όραγανα κάπου ασ έχει το νου του..

 

ευχαριστούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι γινεται ρε παιδες ...πολυ κλοπη κιθαρας εχει πεσει τελευταια....καθε μερα ακουω και απο μια....χτες κλεψαν και μια les paul Θεσαλλονικη του Ναστα.

 

ελεος

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλοι του νοιζ..Το σάββατο στης 22 του μήνα απο την οδό μεγάλου αλεξάνδρου στο μεταξουργείο μας έκλεψαν μια fender deluxe 72 terlecasdter brown me mapla μανικι squier jaguar bass kai sabian xl series πιατίνια..

 

αν κάποιος γνωρίζει κάτι ή βρει τα όραγανα κάπου ασ έχει το νου του..

 

ευχαριστούμε

Καλο ειναι να βαλεις καποιες φωτο και να γραψεις κανα serial number...!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου