Προς το περιεχόμενο

OBEGRANSAD


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, dimsonic είπε

Οσο προχωραει η συζητηση αρχιζω να πιστευω οτι δεν εισαι για να ασχοληθεις. Κατι αλλο ζητας και δεν θα το βρεις στα πικαπ 

Ας μην είμαστε τέτοιοι... άσε τον άνθρωπο να βρει μόνος του αν τον ενδιαφέρει, όλοι στην αρχή έχουμε άτοπες απορίες.

 

hospes, πάρε ένα πικαπ αν σου αρέσει η ιδέα του βινυλίου... δεν είναι δα και γάμος... :) :)

 

 

  • Συμφωνώ 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, trolley είπε

hospes, πάρε ένα πικαπ αν σου αρέσει η ιδέα του βινυλίου...

εαν δεν περπατήσει...υπάρχουν και οι αγγελίες του Noiz!!!!!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, marathon είπε

εαν δεν περπατήσει...υπάρχουν και οι αγγελίες του Noiz!!!!!!!!

Λοιπόν... για να γελάσουμε.... (όχι ο dim, αυτός δεν θα γελάσει).... το 2018 όπου επανέφερα το βινύλιο στη ζωή μου, πήγα εις το τοπικό Public το οποίο είχε τότε ένα πολύ ενδιαφέρον τμήμα βινυλίων (ίσως το έχει ακόμη).... εποπτευόμενο από έναν επίσης ενδιαφέροντα τύπο που έπιανε κουβέντα με διάφορους για το πόσο λαλάκας είναι ο Kanye West.

 

Θαμώνες του συγκεκριμένου τμήματος ήταν κάτι τύποι σαράντα φεύγα (εγώ ακόμη μεγαλύτερος) οπότε όλοι κοιταζόμασταν μεταξύ μας μία ημέρα που είδαμε δύο κορίτσαρους να χαζεύουν και να επιλέγουν βινύλια με τα γνωστά νάζια και λοιπά.

 

Ο εποπτεύων άνδρας που ανέφερα ήδη, είδε πρώτος ότι κάτι δεν πήγαινε καλά με αυτά που βάζανε στο καλάθι τους, δηλαδή ήταν αδύνατο να ακούνε αυτά που επιλέγανε. Τους λέει λοιπόν "αυτά που διαλέγετε είναι για να τα ακούσετε ή για τοίχο;", και λέω μέσα μου "είμαι στη ζώνη του λυκόφωτος, ας το απολαύσω τουλάχιστον". Απαντούν αυτές "για τοίχο", "ε, τότε αφήστε τα αυτά, θα σας δείξω εγώ τι να πάρετε", οπότε αδειάζει το καλάθι και τις προωθεί σε μία ντάνα άγνωστων καλλιτεχνών όπου τα κομάτια ήταν όλα σε τιμή ευκαιρίας.

 

Αυτές άρχισαν την επιλογή εκ' νέου και τότε με χτύπησε κατακούτελα.... αγόραζαν για να διακοσμήσουν κάποιο χώρο, με κύριο κριτήριο τα χρώματα, όχι τη μουσική. Ο επόπτης το είχε ξαναδει αυτό και προκειμένου να μην ανεβάζει πίεση, είχε μαζέψει όλη τη σαβούρα σε ένα σημείο, ειδικά για τέτοιες περιπτώσεις.

 

Οι κορίτσαροι έφυγαν, και μείναμε με τις καμπούρες μας και τις κοιλιές μας να ψάχνουμε θησαυρούς παλαιόθεν κρυμμένους, όπως σαν κάποτε. Ο τύπος επέστρεψε στη συζήτησή που είχε για το πόσο μισεί το χιπ-χοπ.

Επεξεργασμένο από trolley
Ορθογραφικά Λάθη
  • Χαχα 2

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, trolley είπε

πήγα εις το τοπικό Public το οποίο είχε τότε ένα πολύ ενδιαφέρον τμήμα βινυλίων (ίσως το έχει ακόμη)....

 

Εχει...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Χιλιάδες φορές λογικότερη η απόκτηση βινυλίων ως αντικείμενα εικαστικής παρέμβασης και πειραματισμού, από το να αγοράζεις βινύλια ως μέσο ακρόασης. 🙃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, manosx είπε

 Χιλιάδες φορές λογικότερη η απόκτηση βινυλίων ως αντικείμενα εικαστικής παρέμβασης και πειραματισμού, από το να αγοράζεις βινύλια ως μέσο ακρόασης. 🙃

Μπαα

Εγω τα εχω για room treatment 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
6 ώρες πριν, trolley είπε

Λοιπόν... για να γελάσουμε.... (όχι ο dim, αυτός δεν θα γελάσει).... το 2018 όπου επανέφερα το βινύλιο στη ζωή μου, πήγα εις το τοπικό Public το οποίο είχε τότε ένα πολύ ενδιαφέρον τμήμα βινυλίων (ίσως το έχει ακόμη).... εποπτευόμενο από έναν επίσης ενδιαφέροντα τύπο που έπιανε κουβέντα με διάφορους για το πόσο λαλάκας είναι ο Kanye West.

 

Θαμώνες του συγκεκριμένου τμήματος ήταν κάτι τύποι σαράντα φεύγα (εγώ ακόμη μεγαλύτερος) οπότε όλοι κοιταζόμασταν μεταξύ μας μία ημέρα που είδαμε δύο κορίτσαρους να χαζεύουν και να επιλέγουν βινύλια με τα γνωστά νάζια και λοιπά.

 

Ο εποπτεύων άνδρας που ανέφερα ήδη, είδε πρώτος ότι κάτι δεν πήγαινε καλά με αυτά που βάζανε στο καλάθι τους, δηλαδή ήταν αδύνατο να ακούνε αυτά που επιλέγανε. Τους λέει λοιπόν "αυτά που διαλέγετε είναι για να τα ακούσετε ή για τοίχο;", και λέω μέσα μου "είμαι στη ζώνη του λυκόφωτος, ας το απολαύσω τουλάχιστον". Απαντούν αυτές "για τοίχο", "ε, τότε αφήστε τα αυτά, θα σας δείξω εγώ τι να πάρετε", οπότε αδειάζει το καλάθι και τις προωθεί σε μία ντάνα άγνωστων καλλιτεχνών όπου τα κομάτια ήταν όλα σε τιμή ευκαιρίας.

 

Αυτές άρχισαν την επιλογή εκ' νέου και τότε με χτύπησε κατακούτελα.... αγόραζαν για να διακοσμήσουν κάποιο χώρο, με κύριο κριτήριο τα χρώματα, όχι τη μουσική. Ο επόπτης το είχε ξαναδει αυτό και προκειμένου να μην ανεβάζει πίεση, είχε μαζέψει όλη τη σαβούρα σε ένα σημείο, ειδικά για τέτοιες περιπτώσεις.

 

Οι κορίτσαροι έφυγαν, και μείναμε με τις καμπούρες μας και τις κοιλιές μας να ψάχνουμε θησαυρούς παλαιόθεν κρυμμένους, όπως σαν κάποτε. Ο τύπος επέστρεψε στη συζήτησή που είχε για το πόσο μισεί το χιπ-χοπ.

.....έχω δει να κρεμάνε στα μπαλκόνια σι-ντι για να τρομάζουν τα περιστέρια.

Δεν είναι κακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, LK είπε

.....έχω δει να κρεμάνε στα μπαλκόνια σι-ντι για να τρομάζουν τα περιστέρια.

Δεν είναι κακό.

Και για σουβερ μια χαρα ειναι

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, LK είπε

.....έχω δει να κρεμάνε στα μπαλκόνια σι-ντι για να τρομάζουν τα περιστέρια.

 

Εκ πείρας..., δεν κάνουν δουλειά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cigaret13 είπε

Εκ πείρας..., δεν κάνουν δουλειά!

 

Κάνουνε όμως στο αυτοκίνητο για να εμποδίζουν τα μηχανήματα της τροχαίας που μετράνε ταχύτητα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου