Προς το περιεχόμενο

τι ψωνίσατε την μαύρη Παρασκευή ή την κυβερνοΔευτέρα ?


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Nekkon είπε

Gretsch Electromatic 5422tg σε walnut stain

 

Έτσι ξεκινάνε οι influencers.

Στην αρχή σε βάζουν στα μαλακά, και μετά σε χώνουν στα σκληρά ασούμε.

Να δεις που θα σε κάνουν να πάρεις τελεκάστερ στο τέλος.

Έτσι την πάτησε και ο @gkourmoul1 και τώρα χρειάζεται απεξάρτηση ασούμε.

  • Χαχα 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

https://www.nakas.gr/el/proionta/cyber-week/ntrams-krousta/piatinia-black-friday/meinl-percussion-meinl-21-piatini-byzance-transition-ride_554279/

 

Μετά τα πλήκτρα, το μπάσο και την κιθάρα ήρθε νομίζω η ώρα να μάθω ντραμς γιατί όλοι μου οι γνωστοί και φίλοι είτε είναι 100% straight rock με Zildjian Custom As και Paiste 2002s, είτε είναι θεοκούζουλοι πειραματικοί ethnic που δεν παίζουν 4/4 ούτε με το πιστόλι στον κρόταφο. Δεν μπορώ να βρώ κάτι ενδιάμεσο. Πάνω κάτω ο ίδιος λόγος που ξεκίνησα να μαθαίνω κιθάρα πριν 20 χρόνια.

 

Επίσης εντόπισα τον επί 15 χρόνια αρχιμάστορα της Meinl, κάπου στα βάθη της Τουρκίας και του έκανα μια παραγγελία για τα υπόλοιπα, στο 1/4 των τιμών...αλλά αυτά ήταν εκτός Black Friday.

Επεξεργασμένο από kpeyos
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kpeyos είπε

https://www.nakas.gr/el/proionta/cyber-week/ntrams-krousta/piatinia-black-friday/meinl-percussion-meinl-21-piatini-byzance-transition-ride_554279/

 

Μετά τα πλήκτρα, το μπάσο και την κιθάρα ήρθε νομίζω η ώρα να μάθω ντραμς γιατί όλοι μου οι γνωστοί και φίλοι είτε είναι 100% straight rock με Zildjian Custom As και Paiste 2002s, είτε είναι θεοκούζουλοι πειραματικοί ethnic που δεν παίζουν 4/4 ούτε με το πιστόλι στον κρόταφο. Δεν μπορώ να βρώ κάτι ενδιάμεσο. Πάνω κάτω ο ίδιος λόγος που ξεκίνησα να μαθαίνω κιθάρα πριν 20 χρόνια.

 

Επίσης εντόπισα τον επί 15 χρόνια αρχιμάστορα της Meinl, κάπου στα βάθη της Τουρκίας και του έκανα μια παραγγελία για τα υπόλοιπα, στο 1/4 των τιμών...αλλά αυτά ήταν εκτός Black Friday.

Ω ρε μάνα μου! €330 ένα πιατίνι. Δεν είχα ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 ώρες πριν, mpamps είπε

Ω ρε μάνα μου! €330 ένα πιατίνι. Δεν είχα ιδέα.

 

Ναι εντάξει δε βγαίνει, γι αυτό έψαξα και βρήκα τον μάστορα, τουλάχιστον γλυτώνεις τα έξοδα διανομής, τα endorsements και καμιά κατοστή Γερμανούς διευθυντάδες (για να είμαι δίκαιος όμως αν δεν υπήρχαν αυτοί αποκλείεται να ανακάλυπτα ότι μου αρέσει αυτός ο ήχος).

 

Κι απ την άλλη βέβαια οι κιθαρίστες ακόμη αγοράζουν κλώνους tube screamer & bluesbreaker στα 500€. Τουλάχιστον ένα πιατίνι έχει μια παράδοση στην τέχνη και 5 ώρες δουλειά 😅

 

 

Επεξεργασμένο από kpeyos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αναβάθμιση στο V collection 9 της Arturia.

Αλλά φυσικό προϊόν δεν αγοράζω και γενικά θεωρώ κάτι helloween(εξαιρούνται η μπάντα και οι ταινίες) και Black Friday, μαλακίες τούμπανα...

Αλήθεια ρε παιδιά, η μέρα μετά τη black friday είναι black sabbath;

Επεξεργασμένο από UnderGround

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, UnderGround είπε

Αλήθεια ρε παιδιά, η μέρα μετά τη black friday είναι black sabbath;

 

Και μετά που θα μάθει η γυναίκα τον λογαριασμό, είναι sunday bloody sunday...

  • Χαχα 3

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου