Προς το περιεχόμενο

Ατσαλινα ταστα ..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Έβαλα σε μια squier protone ατσάλινα τάστα από allparts(Jumbo μέγεθος).Η καλύτερη αναβάθμιση σε μια κιθάρα καθώς αν τα γυαλίσεις σωστά έχουν φοβερή αίσθηση και τα δάχτυλα δεν ακουμπάνε ποτέ στην ταστιέρα το οποίο εμένα με βολεύει πολύ.Bending κτλ είναι παιχνίδι.

Απλά αν το κάνεις μόνος σου να ξέρεις ότι είναι πολύ επίπονη εργασία και χρειάζονται κατάλληλα εργαλεία καθώς είναι απίστευτα σκληρά.

 

οχι δεν ξερω να αλλαζω ουτε τα γυαλιζω,σε τεχνικο θα την παω,80% των κιθαριστων ελληνες και ξενοι προτεινουν αλλαγη με ατσαλινα,η μονη ενσταση μου ειναι οτι χανει το οργανο fender stratocaster american std λιγο απο την προσωπικοτητα της δεν γνωριζω ομως ποσο λιγο....τεσπα σε ευχαριστω πολυ,μαλλον παω για ατσαλινα!

12 ώρες πριν, kpeyos είπε

 

Επειδή έχω βρεθεί άπειρες φορές να κάνω κύκλους γύρω απ τον εαυτό μου, μετά από 20 χρόνια βάλε βγάλε ο χρυσός μου κανόνας είναι: αν ακούγεται ήδη όπως το θες μην πειράζεις τίποτα. Δεν υπάρχει "αναβάθμιση" που να μην αλλάζει την εξίσωση έστω και λίγο.

το ποσο λιγο ειναι το ζητουμενο...παω για ατσαλινα,σε ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, komis dracoulas είπε

οχι δεν ξερω να αλλαζω ουτε τα γυαλιζω,σε τεχνικο θα την παω,80% των κιθαριστων ελληνες και ξενοι προτεινουν αλλαγη με ατσαλινα,η μονη ενσταση μου ειναι οτι χανει το οργανο fender stratocaster american std λιγο απο την προσωπικοτητα της δεν γνωριζω ομως ποσο λιγο....τεσπα σε ευχαριστω πολυ,μαλλον παω για ατσαλινα!

το ποσο λιγο ειναι το ζητουμενο...παω για ατσαλινα,σε ευχαριστω πολυ

Η πιο ακριβή σειρά American ultra lux Stratocaster φοράει ατσάλινα τάστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Miltos23 είπε

Πραγματικα απορώ πως σου φθείρονται τα τάστα τόσο γρήγορα.. Εγκυκλοπαιδικά δηλαδή!

 

Είχα παίξει με ατσαλινα και μου άρεσαν, όταν θα χρειαστει refret η καλή μου κιθαρα θα της βάλω τέτοια. 

 

Έχοντας διαβασει τις απαντήσεις των υπολοιπων νομίζω ότι ειναι καθαρά θέμα αν θες να ρισκάρεις ή οχι. Νομίζω ένας τεχνικός θα μπορέσει να σε κατατοπίσει παραπάνω για τις αλλαγές στον ήχο.

καλησπερα ειναι θεμα χρονου και παιξιματος...παιζω 3 με 4 ωρες την ημερα κατα μεσο ορο,μετα την δουλεια μου ασχολουμε μονο με την μουσικη,ακουω μουσικη και παιζω μουσικη,εχω σταματησει tv, pc παιχνιδια  video games κτλ εδω και πολλα χρονια..επισης χρησιμοποιω αρκετα το αριστερο χερι στην ταστιερα μονο του χωρις το δεξι για πενα,αυτο χωρις  πολυ gain θελει δυναμη στα δαχτυλα και ετσι την πληρωνουν τα ταστα...

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Η πιο ακριβή σειρά American ultra lux Stratocaster φοράει ατσάλινα τάστα.

σε ευχαριστω πολυ για την πληρφορια !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου