Προς το περιεχόμενο

Presonus AudioBox iTwo / STEINBERG UR-22-MKII


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, LK είπε

Γράψε ωρέ.

Βασικάαααα (με ύφος νεαράς Μαρίας Ιωαννίδου) έχει δίκηο ο kpeyos, δηλαδή είναι θέμα drivers. Όμως, αυτό σχετίζεται - με τη σειρά του - με το ηχο-υποσύστημα που έχει (ή δεν έχει) το λειτουργικό. Στα Windows το επαγγελματικό audio ήταν πάντα ένα afterthought, στα Mac υπάρχει το Core Audio, το οποίο δίνει πραγματικά μηδενικό latency με όλες σχεδόν τις κάρτες ήχου, ακόμη και με Realtek τσιπάκια.

 

Ειδικά εσύ φίλε Lindy που λες ότι δεν έχεις εμπειρία με USB interfaces είναι πιθανό να πάθεις ένα μικρό σοκ από το πόσο διαφορετικά μπορούν να είναι τα πράγματα σε σχέση με τις PCI κάρτες, οπότε η πρότασή μου είναι να διαβάσεις πολλά reviews αλλά με αυτό το θέμα στην κορυφή των προτεραιοτήτων σου.

 

 

  • Like 2

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόλις τα παίξει η lexicon lambda μου που έχω γράψει τις μεγαλύτερες επιτυχίες μου 😂 θα δώσω την ευκαιρία στις audient. 

 Αλλα δεν χαλάει η άτιμη, σκύλος 😂

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

.....i see.

Εσύ @kpeyos για ποιά RME μιλάς.

Για δώκε ενα Link.

Μπορεί στα ντουζένια μου να θλέλω να χρησιμοποιήσω κάποιο από τα guitar combos της ΝΙ π.χ.

 

Αυτή?

https://www.thomann.de/gr/rme_quadmic_ii.htm?glp=1&gclid=Cj0KCQiAyracBhDoARIsACGFcS5Oy8ioUmutxCCgboWdNphhetw17u0mhaPXgW5EUBD_VNE-J7AgrGMaAqONEALw_wcB 

που ναι χωρίς midi είπαμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, LK είπε

Για δώκε ενα Link.

Μπορεί στα ντουζένια μου να θλέλω να χρησιμοποιήσω κάποιο από τα guitar combos της ΝΙ π.χ.

 

 

 

https://www.nakas.gr/en/proionta/epang-kos-ichos-eikona/studio/kartes-ichou/rme-rme-babyface-pro-fs-karta-ichou-usb_565778/

 

https://www.nakas.gr/en/proionta/epang-kos-ichos-eikona/studio/kartes-ichou/rme-rme-fireface-ucx-ii_821207/

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, LK είπε

Αυτη με τα 1300 € ωραία πάντως!

Αυτός είναι ο Λάκης που θέλουμε….όχι ο άλλος ο τσίπης!🤪

 

  • Χαχα 1

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, marathon είπε

Αυτός είναι ο Λάκης που θέλουμε….όχι ο άλλος ο τσίπης!🤪

 

Αφού γλιτώνω και 144.00 € λέμε! 😁

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, LK είπε

Αφού γλιτώνω και 144.00 € λέμε! 😁

 

Το θέμα είναι ότι τις βρίσκεις, γιατί όπως θα είδες ο Thomann δεν τις έχει πια.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

 

Το θέμα είναι ότι τις βρίσκεις, γιατί όπως θα είδες ο Thomann δεν τις έχει πια.

Ναι αυτό είναι το πρόβλημα....που να τη βρω. 🤪

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ναι κι εγώ κάτι σε Babyface ή UCX είχα στο μυαλό αλλά παλαιότερη, δεδομένου του budget. H RME εξάλλου υποστηρίζει τα πάντα για πάντα (οκ υπερβολή).

 

Πάντως μετά την MOTU εγώ κατάλαβα γιατί χτυπιέται ο κόσμος για τις κάρτες που έχουν καλούς windows drivers. Η επόμενη μου κάρτα θα είναι 100% RME, εκτός αν ξεφύγει η Apple με τα Silicon τόσο πολύ που καταφέρει να αντισταθμίσει την άπειρη απέχθεια που έχω σε αυτήν και τα προϊόντα της και πάω προς τα κει, που τότε παίζει να κρατήσω την Antelope και να μαι μια χαρά. 

Επεξεργασμένο από kpeyos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου