Προς το περιεχόμενο

COMACOZER - MYDRIASIS (Full Album)


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά το θεωρώ ένα από τα καλύτερα άλμπουμ της τελευταίας 5ετίας. Βγήκε το καλοκαίρι τoυ 2019 (χειμώνας για την Αυστραλία). Τα κρουστά είναι παιγμένα από τον Andrew "Pana" Panagopoulos. Δεν έχω ακούσει ακόμα ολόκληρο το Sun of Hyperion (split album). Όταν το ακούσω, θα εκφράσω και άποψη όπως λέει και ο φίλος @dimsonic 🤐
"Long story short" που λένε και στο χωριό μου, "smoke 'em if you got 'em"...😉


https://comacozer.bandcamp.com/album/mydriasis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κατάλαβα τι σχέση έχει αυτό με το άλλο (sun of ...) και γιατί γίνεται αναφορά στο δεύτερο ενώ το θέμα αφορά το πρώτο. (αν πρόκειται για διαφορετικά πράγματα)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, dimsonic said:

δεν κατάλαβα τι σχέση έχει αυτό με το άλλο (sun of ...) και γιατί γίνεται αναφορά στο δεύτερο ενώ το θέμα αφορά το πρώτο. (αν πρόκειται για διαφορετικά πράγματα)

Πρόκειται για άλλο άλμπουμ. Δεν έχω ακόμα "ετυμηγορία". Κι επειδή η παρατήρησή σου με έκανε να θυμηθώ τον Ουμπέρτο Έκο «'Εδωσαν δικαίωμα λόγο σε λόχους ηλιθίων οι οποίοι προηγουμένως δεν μιλούσαν παρά σε μπαρ, μετά από ένα ποτήρι κρασί. Τότε δεν έκαναν κακό στους υπόλοιπους. Εκεί κάποιος τους έκοβε την κουβέντα ενώ τώρα έχουν το ίδιο δικαίωμα να μιλούν όσο και ένα βραβείο Νόμπελ»

είπα να συμμορφωθώ κα να μην εκφράσω άποψη για κάτι που δεν το έχω ακούσει ολόκληρο. Για να μην παρεξηγηθώ, θεωρώ πως ορθώς "με έβαλες στην θέση μου" σε άλλο thread...αν κι αυτό δεν με κάνει να αλλάζω άποψη για τους radio djs... είμαι λίγο "μουλάρι" σε αυτά...🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε τότε, αφού δεν το άκουσες, δεν υπήρχε καν λόγος να αναφερθεί.

Αρα επι του προκειμένου, επι της μυδρίασης έχεις άποψη και αυτό είναι το θέμα μας. Τα λέω σωστά?

(διότι είμαι λίγο old school)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, dimsonic said:

ε τότε, αφού δεν το άκουσες, δεν υπήρχε καν λόγος να αναφερθεί.

Αρα επι του προκειμένου, επι της μυδρίασης έχεις άποψη και αυτό είναι το θέμα μας. Τα λέω σωστά?

(διότι είμαι λίγο old school)

Σωστά. Είπα όμως να σε "τσιγκλίσω" μπας και τ' ακούσεις και πεις την άποψή σου! 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το λιγο που ακουσα δεν βρηκα κατι που να με κανει να αφιερωσω μια ωρα. Είναι εξαιρετικά κομπρεσαρισμενο και δεν αναπνεει.

Εξωστρακισμενο ειδος για τα γουστα μου εδω και πολλα χρόνια.

Αν επιμενεις μπορω να του δωσω δευτερη ευκαιρία καθαρα για ακαδημαϊκή προσέγγιση 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, dimsonic said:

Απο το λιγο που ακουσα δεν βρηκα κατι που να με κανει να αφιερωσω μια ωρα. Είναι εξαιρετικά κομπρεσαρισμενο και δεν αναπνεει.

Εξωστρακισμενο ειδος για τα γουστα μου εδω και πολλα χρόνια.

Αν επιμενεις μπορω να του δωσω δευτερη ευκαιρία καθαρα για ακαδημαϊκή προσέγγιση 

Δεν θα επέμενα ΠΟΤΕ να ακούσει κάποιος κάτι που δεν τον ικανοποιεί και φυσικό κι επόμενο, δεν θα έκρινα ΠΟΤΕ κάποιον από κάτι που άκουσε και δεν τον ικανοποιεί (στο κάτω κάτω της γραφής, ποιός μου έδωσε τέτοια δικαιώματα κι αν μου τα έδωσε, κακώς το έπραξε...δεν τα ασκώ ποτέ). Σε τέτοια θέματα ισχύει το "περι ορέξεως...". Τώρα βέβαια μπορεί και να κάνω λάθος, αλλά είπαμε...."μουλάρι"...🤣
Στο δια ταύτα τώρα, σεβαστή η άποψή σου για το άλμπουμ. 🙏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άκουσα όλο.
Σε γενικές γραμμές μου άρεσε.

 

Με κούρασε η αργή εξέλιξη των κομματιών και η επαναληψιμότητα, τα οποία όμως είναι χαρακτηριστικά αυτού του είδους της μουσικής.

 

Θεωρώ ότι πρέπει να είσαι σε ένα συγκεκριμένο mood για να το απολαύσεις.

 

Μου άρεσε ιδιαίτερα το Tryptamine.

 

Το πιθανότερο είναι Ότο δε δε επιστρέψω για μελλοντική ακρόαση εκτός ίσως από το Tryptamine.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ενώ μου αρέσει η "κεντρική ιδέα", η ατμόσφαιρα που αποπνέει, δεν μου αρέσουν καθόλου οι "βρώμικες" κιθάρες του. Μου ακούγονται πολύ χαοτικές (αν και νομίζω ότι έγινε ηθελημένα) σε βαθμό που μου χαλάνε την ατμόσφαιρα. 

ΥΓ: Βέβαια περί ορέξεως...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, mpamps said:

Θεωρώ ότι πρέπει να είσαι σε ένα συγκεκριμένο mood για να το απολαύσεις.

...είπαμε..."smoke 'em if you got 'em"...🤣

2 minutes ago, Terry RoscoeBeck5 said:

ΥΓ: Βέβαια περί ορέξεως...

...amen...🙏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου