Προς το περιεχόμενο

Εφυγε ο Jeff Beck


odis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κάτι πολύ αγαπημένο και ίσως αδύνατον να παιχτεί με κιθάρα.

Όχι φυσικά από τον Τζεφ

 

 

  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα απορουσα με αυτο το κοινο τι ηθελε να δείξει ο Αντονιονι, γιατι αληθοφανες να μας πεισει οτι ηταν....

Δεν

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Αυτή είναι μια από τις λατρεμένες μου εκτελέσεις του "ύμνου"

 

ΥΓ: Πάντα ήμουν 100% σίγουρος ότι ο μπασίστας έπαιζε με JB, μέχρι που είδα το live και μου έπεσε το σαγόνι με το P. Ποιος είναι ο μπασίστας, που έβγαλε αυτή την ηχάρα με το P;

 

 

 

Μήπως ο Mo Foster είναι με το P στο οποίο πρόσθεσε και εναν J μαγνήτη κάποια στιγμή ( το 1979 όπως λέει εδώ..) ;  

https://www.mofoster.com/instruments.html#undefined

Επεξεργασμένο από musician
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
7 ώρες πριν, musician είπε

 

 

 

Μήπως ο Mo Foster είναι με το P στο οποίο πρόσθεσε και εναν J μαγνήτη κάποια στιγμή ( το 1979 όπως λέει εδώ..) ;  

https://www.mofoster.com/instruments.html#undefined

Αυτή ήταν και η δική μου σκέψη. Αλλά στο βίντεο δεν με βοήθησε- όχι τόσο καλής ποιότητας (από VHS) και τον δείχνει ελάχιστα. 

Σίγουρα είναι αυτό το natural, η συναυλία είναι του 1981, οπότε δεν μου έχει... στρίψει να ακούω παντού JB 😄  

 

Πάντως με την (θλιβερή) ευκαιρία του θανάτου του Beck, ας θυμηθούμε αυτό το... μυθικό στιγμιότυπο:

 

  • Ευχαριστώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 ώρες πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

 

Πάντως με την (θλιβερή) ευκαιρία του θανάτου του Beck, ας θυμηθούμε αυτό το... μυθικό στιγμιότυπο:

 

Ξενέρωτοι Άγγλοι , αυτή δεν τους ήξερε.....οι άλλοι σούζα.

Δες πώς διασκεδάζουν οι σωστοι Βασιλιάδες....και πως φέρονται οι ροκερς...

 

 

  • Like 2
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
19 λεπτά πριν, LK είπε

Ξενέρωτοι Άγγλοι , αυτή δεν τους ήξερε.....οι άλλοι σούζα.

Μην είσαι τόσο σκληρός. Ήταν μπροστά στη βασίλισσα, λογικό να συμπεριφερθούν ανάλογα. 

Αλλά η Ελισάβετ θεάρα. Κάτι του στιλ, καλώς τα παιδιά τα 4-0, τι είστε εσείς, βαράτε κάνα οργανάκι, νέοι μουσικοί; 😄 

 

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να γράψω πολλά για τον "δικό μου" Jeff Beck...αλλά είμαι έκπληκτος και άφωνος!

Είχα τη τύχη να τον δω 2 φορές live. Τη μία το 2004 όταν τυχαία κάποιοι φίλοι μου είπαν ότι είχαν εισιτήρια για Λονδίνο για να τον δουν....τους είπα δώστε μου 15 λεπτά, πήγα γραφείο, έκλεισα εισιτήρια, ξενοδοχείο και Royall Albert Hall, παράτησα τους πάντες και τα πάντα και πήγα! Έπαιζε για τα γενέθλια του στα 60 του.

Τη δεύτερη φορά, το 2009, ήρθε ο μικρός γιός μου και μου είπε..."ο Slash είναι πολύ καλός κιθαρίστας". Έτσι του έδωσα την ευκαιρία, πάλι στο RAH, να δεί ένα κορυφαίο κιθαρίστα. Δεν ξέρω τί κατάλαβε ένας 17χρονος, αλλά θα έχει να λέει ότι σε εκείνη τη συναυλία, είδε ένα jam που δεν θα ξαναγίνει (πια) ποτέ. Jeff Beck-David Gilmour...

image.thumb.jpeg.72179a9fe51fdfb17b8d7b2cabb16bad.jpeg

  • Like 5

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Μην είσαι τόσο σκληρός. Ήταν μπροστά στη βασίλισσα, λογικό να συμπεριφερθούν ανάλογα. 

Αλλά η Ελισάβετ θεάρα. Κάτι του στιλ, καλώς τα παιδιά τα 4-0, τι είστε εσείς, βαράτε κάνα οργανάκι, νέοι μουσικοί; 😄 

 

Δες τον Δανιήλ της Σουηδίας , στο video με τους Ροξέτ.....γελάνε μέχρι και τα αυτιά του που γινε πρινς.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου