Προς το περιεχόμενο

Εφυγε ο Jeff Beck


odis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

@Terry RoscoeBeck5

Πάντως αυτή ακριβώς η συμπεριφορά της μακαρίτισσας είναι η διαφορά πολιτισμού των Βρετανών , που προσωπικά μου τη δίνει.

Δηλαδή, ακόμα και να μη  τους ήξερε....κάτσε μάθε 2 πράγματα για αυτούς που θα συναντήσεις, ευγένεια λέγεται.

Φαντάζεσαι ένα meeting με αυτούς, και τον Bill Clinton Π.χ...Θα έβγαζε το σαξόφωνο και θα τζάμαραν.

Ή με τον Ομπάμα; Θα έκαναν hi 5 και μετα ο Μπάρακ θα χόρευε breaking dance με το infatuation.

Δράττομαι της ευκαιρία δε (με το infatuation)  να πώ και γω δυο λόγια για τον μακαρίτη.

Η προσωπική του δουλειά δεν μου άρεσε καθόλου, οκ εξαιρώ το "The Pump" από το soundtrack του risky business, αλλά τα sessions του ηταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 λεπτά πριν, LK είπε

Πάντως αυτή ακριβώς η συμπεριφορά της μακαρίτισσας είναι η διαφορά πολιτισμού των Βρετανών , που προσωπικά μου τη δίνει.

Μην είσαι τόσο σκληρός part two 😄

Σε εκείνη την εκδήλωση είχε να δει τους "πάντες όλους"- ήταν ένα event για τους Βρετανούς καλλιτέχνες συνολικά, οπότε ήταν μαζεμένος λαός απ' όλα τα "κονκλάβια", θέατρο, κινηματογράφος, μουσική κλπ. Βέβαια, ομολογώ ότι κουφάθηκα ότι δεν τους γνώριζε. Δηλαδή που ζούσε, τι άκουγε, δεν είχε πάρει μυρωδιά τι έπαιζε στη χώρα της τόσες δεκαετίες;

 

Από την άλλη, καλύτερα που δεν τους ήξερε, καθότι μας χάρισε αυτό το ασύλληπτο στιγμιότυπο 😆   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Βέβαια, ομολογώ ότι κουφάθηκα ότι δεν τους γνώριζε. Δηλαδή που ζούσε, τι άκουγε, δεν είχε πάρει μυρωδιά τι έπαιζε στη χώρα της τόσες δεκαετίες;

 

 

Και εγώ δυσκολεύομαι να το πιστέψω, μέχρι που σκέφτηκα ότι το κανε και επίτηδες για να τους πικάρει.

Διότι δεν μιλάμε για "βρετανους καλλιτέχνες",  μιας και  είτε μας αρέσουν, είτε δεν μας αρέσουν (εγώ π.χ.  δεν τραβάω κάνα ζόρι με κανέναν τους- ούτε τρελαίνομαι)  αυτοί οι 4 είναι world wide famous icons.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, LK είπε

Και εγώ δυσκολεύομαι να το πιστέψω, μέχρι που σκέφτηκα ότι το κανε και επίτηδες για να τους πικάρει.

Κοίτα, η μακαρίτισσα βέβαια ήταν "Ταλιμπάν" όσον αφορούσε την αφοσίωση της στις βασιλικές της υποχρεώσεις. Πιστεύω ότι ήταν τόσο μέσα σε αυτό, που δεν πρέπει ποτέ να ασχολήθηκε ή να παρακολούθησε την βρετανική μουσική σκηνή. Για την Ελισάβετ έχουμε διαβάσει αρκετά, και από αυτά προκύπτει ότι τα γούστα της ήταν κάτι Vera Lynn, κάτι θρησκευτικοί ύμνοι, κάτι "αρχαία" μιούζικαλ...  

Οπότε θεωρώ γνήσια την άγνοια της όταν τους είδε- αλλά και εντυπωσιακή.  

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Terry RoscoeBeck5 είπε

Κοίτα, η μακαρίτισσα βέβαια ήταν "Ταλιμπάν" όσον αφορούσε την αφοσίωση της στις βασιλικές της υποχρεώσεις. Πιστεύω ότι ήταν τόσο μέσα σε αυτό, που δεν πρέπει ποτέ να ασχολήθηκε ή να παρακολούθησε την βρετανική μουσική σκηνή. Για την Ελισάβετ έχουμε διαβάσει αρκετά, και από αυτά προκύπτει ότι τα γούστα της ήταν κάτι Vera Lynn, κάτι θρησκευτικοί ύμνοι, κάτι "αρχαία" μιούζικαλ...  

Οπότε θεωρώ γνήσια την άγνοια της όταν τους είδε- αλλά και εντυπωσιακή.  

 

Μπορεί.

Φαντάζεσαι τον Μητσοτάκη ή τον Τσίπρα να ρωτούσε τον Βοσκόπουλο τον Τόλη , "εσύ τι κάνεις είπαμε;" 🤪

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Αυτή ήταν και η δική μου σκέψη. Αλλά στο βίντεο δεν με βοήθησε- όχι τόσο καλής ποιότητας (από VHS) και τον δείχνει ελάχιστα. 

Σίγουρα είναι αυτό το natural, η συναυλία είναι του 1981, οπότε δεν μου έχει... στρίψει να ακούω παντού JB 😄  

 

Πάντως με την (θλιβερή) ευκαιρία του θανάτου του Beck, ας θυμηθούμε αυτό το... μυθικό στιγμιότυπο:

 

may...hi i am the queen.........clapton..  hi i am god  page..hi i am lucifers friend......beck...hi i am jeff......

  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μα τι σχέση έχει η βασίλισσα με πρωθυπουργούς/προέδρους και τους συγκρίνετε;

Η μια είναι κειμήλιο και οι άλλοι διοικητές εν ενεργεία μιας χώρας.

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
13 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Μα τι σχέση έχει η βασίλισσα με πρωθυπουργούς/προέδρους και τους συγκρίνετε;

Η μια είναι κειμήλιο και οι άλλοι διοικητές εν ενεργεία μιας χώρας.

Έλα μωρέ, για το fun τις υπόθεσης.

Αλλά για αυτό έβαλα και το video με τους roxette , όλο το παλάτι γκρουβαρε και μάλιστα standing ovation στο τέλος..... και ο Κάρολος βαρούσε παλαμάκια 🤪....τιμούν τους καλλιτέχνες τους οι Σουηδοί. .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, LK είπε

Έλα μωρέ, για το fun τις υπόθεσης.

Αλλά για αυτό έβαλα και το video με τους roxette , όλο το παλάτι γκρουβαρε και μάλιστα standing ovation στο τέλος..... και ο Κάρολος βαρούσε παλαμάκια 🤪....τιμούν τους καλλιτέχνες τους οι Σουηδοί. .

Γιατί οι ABBA και αυτοί έχουν φέρει πιο πολύ χρήμα και από τη Volvo. 

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Nestoras είπε

Γιατί οι ABBA και αυτοί έχουν φέρει πιο πολύ χρήμα και από τη Volvo. 

true story.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου