Προς το περιεχόμενο

NT Clips


NT Nick Trick

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, SibLt είπε

Τι βρίσκεις ευγενικό βρε @Άγιος

Το να λέμε σε έναν φίλο που είναι αφοσιωμένος και τη βρίσκει με τη μουσική να την παρατήσει και να γίνει κηπουρός?    

Αν ήταν κηπουρός θα του συνιστούσα να μην παρατήσει την κηπουρική για τη μουσική. επίσης θα του συνιστούσα να ανεβάζει πιο αραιά βίντεο ώστε να βελτιώνεται από βίντεο σε βίντεο και έτσι να έχει κανείς κάτι να του πει. Αυτά που ανεβάζει δεν είναι για διασκέδαση, θέλουν κόπο και προσπάθεια για να τα ακούσεις, γι αυτό λέω.

Ολοι περάσαμε από την φάση να ανεβοκατεβαίνουμε τις κλίμακες για προπόνηση αλλά δεν τα βγάλαμε όλα στη φόρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, SibLt είπε

Τι βρίσκεις ευγενικό βρε @Άγιος

Το να λέμε σε έναν φίλο που είναι αφοσιωμένος και τη βρίσκει με τη μουσική να την παρατήσει και να γίνει κηπουρός?    

 

Σκληρό ναι, άδικο ναι, αγενές δεν νομιζω.

Ούτε εμένα μου άρεσε το περιεχόμενο του πρώτου ποστ του Μάνου, αλλά εκτιμώ την ευθύτητα, την ειλικρίνεια, και σίγουρα εκτιμώ την (ταχεία) ικανότητα να παραδέχεται ένα λάθος.

 

Στον καθένα μπορεί να συμβεί μια κακή μέρα, με κακή ψυχολογία. Όλοι έχουμε τα προβλήματα μας και σηκώνουμε έναν σταυρό, μεγάλο ή μικρό. Δεν κόβουμε κεφάλια.

 

Ο Νίκος έχει διανύσει πολύ δρόμο και μας έχει εκπλήξει με τη βελτίωση του. Γουστάρει αυτό που κάνει και καλό είναι να συνεχίσει να το κάνει και να προσπαθεί.

 

Επεξεργασμένο από gkourmoul1
  • Like 2
  • Συμφωνώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Όταν κάποιος αγαπαει κάτι κ του λες παράτα το δεν το έχεις, τον πληγώνει. Αν το αγαπάει πραγματικά να μην το αφήσει . Αυτό που του δίνει η μουσική δε θα το βρει πουθενά. Κ γι'αυτό παίζουμε όλοι. Τα λόγια κ οι κριτικές όσο κ να πονάνε είναι δευτερεύοντα. Παρόλα αυτά μπορούν να βοηθήσουν, ακόμα κ τα πιο σκληρά. Ίσως περισσότερο τα πιο σκληρά.

Να σε κάνουν να εστιάσεις. Να πεις όχι ρε φίλε δεν ξανανεβαζω μέχρι να υπάρχει διαφορά, αντιληπτή κ από εμένα . Όχι να είναι καλό αυτό που θ'ανεβασω. Να είναι καλύτερο από το προηγούμενο. Μόνο αυτό να σε νοιάζει. Κ εστίασε σε ένα πράγμα, σε μια κ μόνο βελτίωση τη φορά

 

Όταν ήμουν εγώ αρχάριος πάντως το φχαριστιομουν πολύ περισσότερο από τωρα. Δεν είχα αίσθηση κινδύνου. Δεν ήξερα πως δεν έπαιζα καλα (καλά ο μέσος έφηβος -20αρης έπαιζε πολύ πολύ χειρότερα τότε απ'ότι τώρα, οπότε ήμασταν πολύ λιγότερο ενημερωμένοι -υποψιασμενοι). Ήθελα να παίζω παντού με όποιον βρω, με ό,τι όργανο βρεθεί, σε ό,τι περίσταση (ας σπάω-σπαμε σε όλους τα νεύρα) , τα σκοτωμένα πάουερ κορντζ μου με κακό ηχο-ρυθμο, τα ίδια 5-10 βασικα ακορντα που ξέρουμε όλοι κ ας μην ξέρω το προγκρεσιον, τη μια κλίμακα που ήξερα με τις ίδιες ιδέες κ ρυθμούς οποίο κ αν ήταν το κομμάτι κ το ύφος .

 

Αυτή η εμμονή να παίζω γιατί έτσι, με συντηρούσε για χρόνια πορωμενο, μέχρι που κάθε ένα δύο χρόνια  γνώριζα κάποιον πολύ πιο μπροστά από εμένα που με τις συμβουλές του κ όση γνώση μπορούσε να μου δώσει σε δύο τρεις επισκέψεις στο σπίτι με αντίτιμο κέρασμα σουβλάκια, έφτιαχνα μαθήματα για τα επόμενο 6μηνο καθώς ήταν ο μόνος τρόπος βελτίωσης. 

 

Θέλει όμως ειλικρίνεια κ δουλειά όταν έρθει η στιγμή που μπορείς να πάρεις.

 

Οπότε Νικ μην πτοεισαι. Όλοι ημασταν περίπου εκεί που είσαι. Παίξε γιατί δε μπορείς να κάνεις αλλιώς κ ψάξε για τέτοια άτομα (πολυ πιο προχωρημενα) ή για δάσκαλο. Κ να είσαι ειλικρινής στο τι θες κ κυρίως στο που βρίσκεσαι.

 

Θες να παίζεις?

Θες να βελτιωθείς? 

 

Όλα η ανάγκη τα γεννα

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Like 2

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

 

Όταν ήμουν εγώ αρχάριος πάντως το φχαριστιομουν πολύ περισσότερο από τωρα.

 

Ωωωω ναι.

ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑΙ.

  • Ευχαριστώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

 

 

 

 

 

31 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

 

Στον καθένα μπορεί να συμβεί μια κακή μέρα, με κακή ψυχολογία. Όλοι έχουμε τα προβλήματα μας και σηκώνουμε έναν σταυρό, μεγάλο ή μικρό. Δεν κόβουμε κεφάλια.

 

Έχεις δικιο Γιωργο 

ο @manosx είναι από τους αγαπητούς μου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Στον καθένα μπορεί να συμβεί μια κακή μέρα, με κακή ψυχολογία. Όλοι έχουμε τα προβλήματα μας και σηκώνουμε έναν σταυρό, μεγάλο ή μικρό.

Ετσι ακριβως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, SibLt είπε

 

ο @manosx είναι από τους αγαπητούς μου

 

Να το κοιτάξεις αυτό.....😊  Απότομα στα σκληρά δεν λέει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Να το κοιτάξεις αυτό.....😊  Απότομα στα σκληρά δεν λέει..

Το έπιασες σωστά, βρε Βόρειε 

Δεν το πάω απότομα

Ξεκίνησα με το να αγαπάω τον @Superfunk

 

  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, SibLt είπε

Το έπιασες σωστά, βρε Βόρειε ....

 

Λοιπόν εσύ, κάποιον μου θυμίζεις, αλλά δεν μπορώ να βρω ποιον.

 

 

 

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Λοιπόν εσύ, κάποιον μου θυμίζεις, αλλά δεν μπορώ να βρω ποιον.

Πες του να βάλει κι αυτός μια υπογραφή στα Κινέζικα που να (μας) εξηγεί....

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου