Προς το περιεχόμενο

Amplitube Fender


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
2 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Και προμόσιον, μην το ξεχνάμε αυτό, κι εκεί LK ασούμε.

Τι προμόσιον και τι καφέδες.... και αυτους εγώ τους έκαμα..

Πες τον ρομπεν να μας φτιάξει έναν βαρυ γλυκό να δουμε...

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, LK είπε

Τι προμόσιον και τι καφέδες.... και αυτους εγώ τους έκαμα..

 

Άμα σε χρέωνες πάντως για όλα αυτά που έκανες, δεν θα σου φτάνανε τα λεφτά να σε πληρώσεις.

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ μας, ο Ρομπεν δεν είναι και κανας Ωνάσης. Ούτε πουλάει δίσκους με τη σέσουλα. Στο baked potato βαράει. Με 300 άτομα τη βραδιά.

Βέβαια σε βίντεο που είδα για το rig του, που όλοι ξέρουμε οτι έχει τη μηχανή του Αλέξανδρου, την κουβέντα την έκανε κανείς άλλος από τον Τζο Γκλέηζερ και όταν τον ρωτούσαν τι μαγνήτες φοράει αυτός κοιτουσε με απορία πάλι τον Τζο, "τι βάλαμε εδώ"

Εκείνο που θέλω να πω είναι ότι όταν φτάσεις έστω και ένα δίσκο να κάνεις δεν θα κουβαλήσεις ενισχυτή, ούτε θα περάσεις χορδές ούτε θα φτιάξεις intonation. Αλλά κυρίως θα ηχογραφήσεις με ενισχυτή.

Όλοι οι ρέστοι κιθαρίστες κρεββατοκάμαρας βαριόμαστε να σκύψουμε να περάσουμε το καλώδιο usb στην κάρτα. Σιγά μην κουβαλήσουμε. Αλλά δεν μας παίρνει να παίξουμε στο σπίτι. Στο σπίτι δεν μπαίνει ενισχυτής στο 11. Και έχω φτιάξει κομμάτια με τον ενισχυτή στο 11.

 

Μηχανήματα κουβάλησα στα πρώτα πρώτα βήματα και...στο στρατό.

 

Για μένα κιθαρίστες σαν τον Ρομπεν δεν μπορούν να γράψουν χωρίς αληθινό ενισχυτή. Κυρίως γιατί την ώρα που παίζουν δεν τον νιώθουν. Εκεί είναι η διαφορά. Σίγουρα θα μπορούσαν να γράψουν χωρίς και λίγοι να καταλάβαιναν.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
10 λεπτά πριν, dimsonic είπε


Όλοι οι ρέστοι κιθαρίστες κρεββατοκάμαρας βαριόμαστε να σκύψουμε να περάσουμε το καλώδιο usb στην κάρτα. Σιγά μην κουβαλήσουμε.

Εδω ακριβώς είναι η ένστασή μου.

Δεν βαριόμαστε  και καθόλου, απλά ΔΕΝ μπορούμε / προλαβαίνουμε να τα κάνουμε όλα μόνοι μας.

Θυμάμαι χαρακτηριστικά ένα video μου, που κάποια πλάνα του τα έκανα πρωί , ανάμεσα στο διάστημα διακοπής ενός δικαστηρίου.

Δίκασα.....διέκοψε....πήγα σπίτι...το έκανα λεμπουρδέ.....άλλαξα ρούχα...γύρισα τα πλάνα.....ξανα έβαλα κοστούμι συνέχισα τη δίκη και όταν τελείωσα κατάκοπος το μεσημέρι.....έβαλα τον χώρο σε τάξη.

Οκ ήμουν νέος - ορεξάτος.

Πλέον δεν σηκώνω κάμερα ή δεν πατάω ρεκόρντ.....αν δεν πληρωθώ... μας τελείωσαν αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LK είπε

Εδω ακριβώς είναι η ένστασή μου.

Δεν βαριόμαστε  και καθόλου, απλά ΔΕΝ μπορούμε / προλαβαίνουμε να τα κάνουμε όλα μόνοι μας.

 

Πλέον δεν σηκώνω κάμερα ή δεν πατάω ρεκορντ.....αν δεν πληρωθώ... μας τελείωσαν αυτά.

 

σε λίγο δεν θα μπορούμε να περπατήσουμε, τι μας λες τώρα. 

Όταν φτιάχνω συνδέσεις στο ρακ, το κάνω ξαπλωμένος ανάσκελα. Όλα τα άλλα άκυρα.

Γι αυτό σιγά σιγά φεύγουν όλα και μένουν τα ψηφιακά.

Μ αρέσει που το 2021 αγόρασα 2 ενισχυτές τρομάρα μου.

 

Καλά...αυτό με τα λεφτά με καθάρισε στ αλήθεια.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

 

σε λίγο δεν θα μπορούμε να περπατήσουμε, τι μας λες τώρα. 

Όταν φτιάχνω συνδέσεις στο ρακ, το κάνω ξαπλωμένος ανάσκελα. Όλα τα άλλα άκυρα.

Γι αυτό σιγά σιγά φεύγουν όλα και μένουν τα ψηφιακά.

Μ αρέσει που το 2021 αγόρασα 2 ενισχυτές τρομάρα μου.

 

Καλά...αυτό με τα λεφτά με καθάρισε στ αλήθεια.

 

Τα πάνω ισχύουν.Όλα.

 

Τι σε καθάρισε; 'Οχι θα κάθομαι να βγαζω φωτος ή να κάνω παραγωγες τζαμπα (video/μουσικη) .

Και το know how το χω  και τον εξοπλισμό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LK είπε

Τα πάνω ισχύουν.Όλα.

 

Τι σε καθάρισε; 'Οχι θα κάθομαι να βγαζω φωτος ή να κάνω παραγωγες τζαμπα (video/μουσικη) .

Και το know how το χω  και τον εξοπλισμό...

το know how το εχω. Ο,τι φτιαχνω γιατι το φτιαχνω? πες εσυ
Χωρια κατι βιντεακια tutorial...ή τα "video" που φτιαχνω για το "καναλι". τα εχουμε πει. Για τους 15 που θα τα δουν?

 

να χτες ανακάλυψα το amplitube που είχα.

Λεω να κάνω βίντεο?

άντε μωρε....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
11 λεπτά πριν, dimsonic είπε

το know how το εχω. Ο,τι φτιαχνω γιατι το φτιαχνω? πες εσυ
Χωρια κατι βιντεακια tutorial...ή τα "video" που φτιαχνω για το "καναλι". τα εχουμε πει. Για τους 15 που θα τα δουν?

 

να χτες ανακάλυψα το amplitube που είχα.

Λεω να κάνω βίντεο?

άντε μωρε....

Δεν ξέρω γιατί το φτιάχνεις.

Μπορεί να σε ευχαριστεί....καλά κάνεις.

Εμένα όλη αυτη η μανούρα πλέον με κουράζει.

Το κανάλι στο youtube είναι ΠΟΛΥ δυσκολη δουλεια...πολύς χρόνος....και δεν πληρώνει σε Ελληνικά επίπεδα.

 

Για εμένα....κρατάω μονο μερικά κόνσεπτ φωτογραφίας για την ψυχή μου ή μερικά που στέλνω στην vogue.

Κατά τα λοιπά κάνω φωτογραφίσεις , κάνω videos και παραγωγές μουσικές....για τις οποίες φυσικά πληρώνομαι και ΑΠΑΙΤΩ να μην μπω καν στα credits.

Ό,τι πληρώνεις και φεύγει από εμένα.....είναι δικό σου, ούτε με νοιάζει...κάντο ό,τι θες.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LK είπε

Δεν ξέρω γιατί το φτιάχνεις.

Μπορεί να σε ευχαριστεί....καλά κάνεις.

Εμένα όλη αυτη η μανούρα πλέον με κουράζει.

Το κανάλι στο youtube είναι ΠΟΛΥ δυσκολη δουλεια...πολυ χρόνος....και δεν πληρώνει σε Ελληνικά επίπεδα.

 

Για εμένα....κρατάω μονο μερικά κονσεπτ φωτογραφίας για την ψυχή μου ή μερικά που στέλνω στην vogue.

Κατα τα λοιπά κάνω φωτογραφίσεις , κάνω videos και παραγωγες μουσικές....για τις οποίες φυσικά πληρώνομαι και ΑΠΑΙΤΩ να μην μπω καν στα credits.

Ό,τι πληρώνεις και φεύγει από εμένα.....είναι δικό σου, ούτε με νοιάζει...κάντο ό,τι θες.....

Με ευχαριστεί να φτιάχνω μουσική.

Το κανάλι γιατί το έχω δεν ξέρω.

 

τώρα μη μου λες για φωτογραφίες. Μετά από χιλιάδες λήψεις αγόρασα ξανά φωτογραφική μετά από 10 χρόνια και έβγαλα φωτογραφίες για 10 μέρες. Μετά από 300 φωτογραφίες, άρχισα να αναρωτιέμαι γιατί βγάζω φωτογραφίες.

 

Δεν κάνω τίποτα για κανέναν επι πληρωμή. Τζάμπα όποιος θέλει πολύ ευχαρίστως

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

Τζάμπα όποιος θέλει πολύ ευχαρίστως

 

Το τζάμπα δεν το θέλει ούτε ο Θεός....😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου