Προς το περιεχόμενο

Hardwire RV-7 Stereo Reverb - Θέμα με λυχνία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

 

Χρόνια τώρα έχω το Hardwire RV-7 Stereo Reverb, το οποίο όμως πριν 3-4 χρόνια ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί η λυχνία και ήταν συνεχώς σβηστή παρά το γεγονός ότι λειτουργεί κανονικά σαν πετάλι. Το πήγα σε έναν τεχνικό ο οποίος άλλαξε κάτι μέσα στην πλακέτα απ΄ ότι μου είπε και για 1 μήνα είχε δουλέψει. Το έφτιαξε ακόμη 2 φορές από τότε και πάλι η διάρκεια που δούλεψε ήταν εκεί κοντά στον μήνα. Τώρα το έχω στο σπίτι για τζαμάρισμα γιατί σε πρόβα ή σε live δεν γίνεται χωρίς τη λυχνία. 

 

Αρχικά να ρωτήσω αν το έχει κανένας άλλος και του εμφάνισε το ίδιο θέμα και αν ναι τι έκανε. Εντάξει από τότε έχω αγοράσει το tc electronic Hall of Fame 2, απλά το RV-7 είχε ότι χρειαζόμουν + το reverse mode που το χρησιμοποιούσα αρκετά συχνά. 

  • Μπερδεύτηκα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 2 hardwire πετάλια και με έβαλες να ψάχνω τη λυχνία τους 😁. Προφανώς εννοείς το led λειτουργίας, σωστά;

  • Χαχα 3

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Jazzjoker είπε

Έχω 2 hardwire πετάλια και με έβαλες να ψάχνω τη λυχνία τους 😁. Προφανώς εννοείς το led λειτουργίας, σωστά;

 

Το led μωρέ ναι. Άκου λυχνία είπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
16 ώρες πριν, broxopios είπε

Το πήγα σε έναν τεχνικό ο οποίος άλλαξε κάτι μέσα στην πλακέτα απ΄ ότι μου είπε και για 1 μήνα είχε δουλέψει. Το έφτιαξε ακόμη 2 φορές από τότε και πάλι η διάρκεια που δούλεψε ήταν εκεί κοντά στον μήνα.

Και αφού βλέπεις πως συνεχίζει το ίδιο ακριβώς πρόβλημα γιατί δεν το πήγες σε άλλο τεχνικό ή ακόμα καλύτερα στο επίσημο service ?

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Και αφού βλέπεις πως συνεχίζει το ίδιο ακριβώς πρόβλημα γιατί δεν το πήγες σε άλλο τεχνικό ή ακόμα καλύτερα στο επίσημο service ?

 

Ήταν εκτός εγγύησης και για να πω την αλήθεια δεν το σκέφτηκα για επίσημο service. Έχω αρκετά πετάλια και είναι το πρώτο που μου χάλασε. Επίσης λόγω επαρχίας ακόμη και αυτόν από τύχη τον βρήκα. Θα με ενδιέφερε όμως να το ψάξω γιατί είναι ένα πετάλι που το έχω αγαπήσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
14 λεπτά πριν, broxopios είπε

 

Ήταν εκτός εγγύησης και για να πω την αλήθεια δεν το σκέφτηκα για επίσημο service. Έχω αρκετά πετάλια και είναι το πρώτο που μου χάλασε. Επίσης λόγω επαρχίας ακόμη και αυτόν από τύχη τον βρήκα. Θα με ενδιέφερε όμως να το ψάξω γιατί είναι ένα πετάλι που το έχω αγαπήσει. 

• Το επίσημο service δεν είναι μόνο για τα εντός εγγύησης. Τέλος πάντων.

• Σχετικά με την επισκευή μπορείς να ρωτήσεις εδώ.

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

• Το επίσημο service δεν είναι μόνο για τα εντός εγγύησης. 

 

Ναι το γνωρίζω αλλά έχει καεί η γούνα μου οικονομικά από αντίστοιχες περιπτώσεις. 

 

Ευχαριστώ θα καλέσω να ρωτήσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου