Προς το περιεχόμενο

Άλλος ένας πουλάει τα δικαιώματα του


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

την έχουμε κάνει τη συζήτηση. Εγώ έχω την άποψή μου.

ταυτίζεται με του καλλιτέχνη.

Την καταθέτω

 

https://www.ultimate-guitar.com/news/general_music_news/iconic_drummer_carmine_appice_says_theres_no_money_in_songwriting_anymore_claims_streaming_destroyed_the_music_business.html

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ αυτός ο πασίγνωστος τα πούλησε..., στον "άγνωστο" Appice θα κολλήσουμε....;

https://www.athensvoice.gr/politismos/mousiki/786911/tzastin-biber-poulise-gia-200-ekat-dolaria-ta-dikaiomata-tis-mousikis-tou/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεστήκαμε για τον μπόμπο.

Ο Appice είναι ο Appice. Δεν είναι ο Mick Jagger, αλλα μουσικά κάπου εκεί γύρω είναι.

και το θέμα δεν είναι η πώληση

 

οι λόγοι είναι

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεις να πας κοντρα στις επιθυμίες των καταναλωτών. Αν ο λαος θελει πιθηκια στο youtube να το παιζουν Αλ Πατσινο στο Σημαδεμενο , τοτε αυτο θα παρει. Και αν το streaming δεν τον καλυπτει τον κυριο, ας πουλαει μονο βινυλια 😆

 

 Καλα κανει και πουλαει τα δικαιωματα, αφου βρηκε καποιον να τα αγορασει. Δεν καταλαβαινω τη γκρινια, του χρωσταει καποιος λεφτα; Η διαλυση ηρθε απο το ιντερνετ, ειναι γιγαντιαια τα συμφεροντα, και με φοβερες προεκτασεις περαν της οικονομιας, δε θα σταματησει η επελαση των γιγαντων για τον καθε μπουμερ, ας αφησει την κλαψα.

Επεξεργασμένο από manosx
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Το διάβασα το άρθρο (όλο...) και το μόνο που έχω να πω είναι...: "όσα δεν φτάνει η αλεπού....."

Εσυ που τα φτανεις στειλτα στο σποτυφαει

Μόλις τώρα, manosx είπε

 

 

 Καλα κανει και πουλαει δικαιωματα, αφου βρηκε καποιον να τα αγορασει. Δεν καταλαβαινω τη γκρινια, του χρωσταει καποιος λεφτα; Η διαλυση ηρθε απο το ιντερνετ, ειναι γιγαντιαια τα συμφεροντα, και με φοβερες προεκτασεις περα της οικονομιας, δε θα σταματησει η επελαση των γιγαντων για τον καθε μπουμερ, ας αφησει την κλαψα.

 

Αυτο που ειλικρινα εχω βαρεθει εδω μεσα ειναι αυτο το βιολι.

Εσυ δηλαδη τωρα αλεπου εισαι ή μπουμερ ή υπερανω και καθεσαι στον καναπε με τον κουβα με τα καλαμποκια?

 

Η ξερεις καλυτερα απ αυτον?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη σοβαρα, τωρα το πηρες χαμπαρι τι παιζει; Τοσα χρονια που τα εχει παρει ολα ο διαολος, το streaming περιμενες για να ξεσπαθωσεις;

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Όπως έχουν τα πράγματα τώρα φαίνεται λογική η πώληση. Για φαντάσου όμως να σπάσει το μονοπώλιο των youtube - spotify ένας νέος παίκτης εξ Ανατολών λέμε τώρα και να δώσει στους δημιουργούς ένα 20%!!! 

Θα τρέξουν όλοι να πάνε εκεί και θα αδειάσει το youtube σε μια εβδομάδα. Θα κλάψουνε μανούλες γι΄αυτούς που έδωσαν τα δικαιώματά τους κοψοχρονιά! 

Εσείς νομίζετε ότι είναι χαζός αυτός που αγοράζει τώρα δικαιώματα? Είναι πολύ μεγάλη η πίτα!! 

Τροφή για σκέψη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
7 ώρες πριν, dimsonic είπε

 Εγώ έχω την άποψή μου.

 

Ας πω και εγώ τη δική μου.

Τί πάει να πεί "δικαιώματα";.

Έκαναν ένα τραγουδι...και έτρωγαν μέχρι και το εγγόνια τους.

Όλος ο κόσμος κατ΄αποκοπή πληρώνεται.

Φαντάσου να πλήρωνα δικαιώματα στον υδραυλικό κάθε φορά που πήγαινα τουαλέτα.

Δικαιώματα στον μηχανικό , κάθε φορά που έμπαινα σπίτι μου.

Να μου πλήρωναν δικαιώματα για κάθε μερα που κυκλοφορούν ελέυθεροι και δεν μπήκαν φυλακή.....

Μας πούλησαν ένα τραγούδι σε δίσκο , μετά το πήραμε και σε κασσέτα....άντε το πηραμε το ίδιο και σε cd.....και πάλι λεφτά θέλουν...... ας χαλαρώσουν λίγο.....😆

Μου γιναν  χρηματιστήριο και τα κλαπατσίμπαλα....

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, makam είπε

Όπως έχουν τα πράγματα τώρα φαίνεται λογική η πώληση. Για φαντάσου όμως να σπάσει το μονοπώλιο των youtube - spotify ένας νέος παίκτης εξ Ανατολών λέμε τώρα και να δώσει στους δημιουργούς ένα 20%!!! 

Θα τρέξουν όλοι να πάνε εκεί και θα αδειάσει το youtube σε μια εβδομάδα. Θα κλάψουνε μανούλες γι΄αυτούς που έδωσαν τα δικαιώματά τους κοψοχρονιά! 

Εσείς νομίζετε ότι είναι χαζός αυτός που αγοράζει τώρα δικαιώματα? Είναι πολύ μεγάλη η πίτα!! 

Τροφή για σκέψη..

 

ακριβώς αυτό σημαίνει ότι τα δικαιώματα πάντα απέδιδαν στους ιδιοκτήτες και μουσικούς ενώ πλέον αποδίδουν μόνο στους ιδιοκτήτες. Αλλιώς κανένας χαζός δεν θα τα αγόραζε.

Για όσους δυσπιστούν δείτε το playlist στο netflix που είναι και σουηδική παραγωγή και καλύπτει το θέμα spotify και την κατρακύλα από την σωτηρία και καλά των μουσικών στον εκ νέου πλουτισμό των εταιρειών και φυσικά του spotify χάριν της νέας τεχνολογίας.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Άλλος ένας πουλάει τα δικαιώματα του

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου