Προς το περιεχόμενο

Άλλος ένας πουλάει τα δικαιώματα του


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

δεν εχω μπλοκάρει κανέναν

Ε, αν έχεις την καλοσύνη, εξήγησέ μου(μας) με ποιον τρόπο σου επιβάλλεται οτιδήποτε.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ρε συ Δημήτριε με όλο το θάρρος της εκτίμησής μου και της γνωριμίας μας.

Με τι χαλιέσαι ακριβώς δεν κατάλαβα.

Και η Μουσική διασκέδαση είναι και το σινεμά και όλα, και ποιους τρώς στην μάπα με το ζόρι δεν κατάλαβα.

Και το σποτφάι πως το λετε και το FB, προαιρετικό είναι.

Προσωπικά δεν ασχολούμαι με τίποτα από  αυτά, και μια χαρα διασκεδαζω και με την μουσικη και με το σινεμα.

Χθες, π.χ. βαριόμουν να ανέβω 10 σκαλιά να πάω εκει που έχω γύρω στις 1000 ταινίες σε dvd/ laserdisk/vhs) ή να πάω στο δίπλα δωμάτιο που έχω τους σκληρους με 5000 ταινίες, και λεω στην φίλη μου "παρε τηλεφωνο  στην μικρη -που δεν ειναι μικρη φοιτητρια ειναι- στην κόρη της, να μας δωσει τους κωδικους της  του Netflix να δουμε τι ειναι και αυτό το φρούτο, μην ψαχνουμε τι θα δουμε".

Τους πήραμε τους κωδικούς , καναμε καμια ωρα browsing....ολα χαζα μας φανηκαν και ξανά  είδαμε μια ταινία που την είχαμε δει και οι δύο κατα το παρελθόν και που φυσικά  την είχα και σε vhs ,και σε dvd, και σε .avi ....και σε .mp4).

Αυτές οι πλατοφόρμες ΔΕΝ αφορόυν τύπους σαν εμένα (που έχουν αρχείο και παγιωμένα γούστα) , αλλά άλλους.

Σαν και εμένα πιστεύω οτι εισαι και εσύ.

Τωρα πως , πόσα και γιατί βγάζει ο καθε τραγουδιστης ή ηθοποιός, συγνωμη δεν με νοιάζει, ουτε λογιστης του είμαι ούτε εξάδερφός του.

Άκου με αν θες , για να μην χαλιέσαι...αν χαλιεσαι.

Εχεις τη δισκοθήκη σου....άκου την....και ολα μια χαρα. Εγω τα βινυλια μου δεν φτανουν 2 ζωες να τα ακουσω  όλα (έχω 1000 τεμάχια)......μην πιάσω τα cd....ούτε ξέρω πόσα είναι πια.

 

Υ.Γ. Βρες και άλλους τρεις (εγω βρηκα 3 παλιους συμμαθητες από το δημοτικό) και πήγαινε για κανα χαρτί σε κάνα καφενε, εμείς έχουμε   regular card game καθε Δευτέρα και Τετάρτη απόγευμα .....και άσε τον Μπίμπερ πως τον λες, να πάει στην ευχη του θεού.

 

 

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου εξήγησα ότι πρόκειται περι μιας αναγνωρισιμότητας που δεν έχει αντίκρυσμα.

Τον χ παπάρα μπορεί κάποιος χωρίς να πληρώσει μία να τον κλικάρει από το πρωι μέχρι το βράδυ και να ανεβει το κοντέρ του στα ύψη.

Παλιότερα όταν το κοντέρ ήταν στα ύψη ήξερες ότι ο χ παπάρας έκανε τζίρο τόσα μύρια.

Σήμερα αυτό δεν ισχύει.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dimsonic είπε

σου εξήγησα ότι πρόκειται περι μιας αναγνωρισιμότητας που δεν έχει αντίκρυσμα.

Δεν θυμάμαι ποτέ να υπήρχε ευθεία αντιστοιχία ανάμεσα στην αναγνωρισιμότητα και την αξία, σε οποιοδήποτε τομέα. Όλοι οι καλλιτέχνες που θεωρώ desert island choices, ήταν πάντα πολύ λιγότερο δημοφιλείς από άλλους σύγχρονούς τους. Μερικοί ήταν (και είναι) εντελώς άσημοι. Τίποτε καινούργιο δε συμβαίνει, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συφιλιάζεσαι.

 

 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 3

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LK είπε

Ρε συ Δημήτριε με όλο το θάρρος της εκτίμησής μου και της γνωριμίας μας.

Με τι χαλιέσαι ακριβώς δεν κατάλαβα.

Και η Μουσική διασκέδαση είναι και το σινεμά και όλα, και ποιους τρώς στην μάπα με το ζόρι δεν κατάλαβα.

Και το σποτφάι πως το λετε και το FB, προερετικό είναι.

Προσωπικά δεν ασχοούμαι με τίποτα με αυτά, και μια χαρα διασκεδαζω και με την μουσικη και με το σινεμα.

Χθες, π.χ. βαριόμουν να ανέβω 10 σκαλιά να πάω εκει που έχω γύρω στις 1000 ταινίες σε dvd/ laserdisk/vhs) ή να πάω στο δίπλα δωμάτιο που έχω τους σκληρους με 5000 ταινίες, και λεω στην φίλη μου "παρε τηλεφωνο  στην μικρη -που δεν ειναι μικρη φοιτητρια ειναι- στην κόρη της, να μας δωσει τους κωδικους της  του Netflix να δουμε τι ειναι και αυτό το φρούτο, μην ψαχνουμε τι θα δουμε".

Τους πήραμε τους κωδικούς , καναμε καμια ωρα browsing....ολα χαζα μας φανηκαν και ξανά  είδαμε μια ταινία που την είχαμε δει και οι δύο κατα το παρελθόν και που φυσικά  την είχα και σε vhs ,και σε dvd, και σε .avi ....και σε .mp4).

Αυτές οι πλατοφόρμες ΔΕΝ αφορόυν τύπους σαν εμένα (που έχουν αρχείο και παγιωμένα γούστα) , αλλά άλλους.

Σαν και εμένα πιστεύω οτι εισαι και εσύ.

Τωρα πως , πόσα και γιατί βγάζει ο καθε τραγουδιστης ή ηθοποιός, συγνωμη δεν με νοιάζει, ουτε λογιστης του είμαι ούτε εξάδερφός του.

Άκου με αν θες , για να μην χαλιέσαι...αν χαλιεσαι.

Εχεις τη δισκοθήκη σου....άκου την....και ολα μια χαρα. Εγω τα βινυλια μου δεν φτανουν 2 ζωες να τα ακουσω  όλα (έχω 1000 τεμάχια).

 

Υ.Γ. Βρες και άλλους τρεις (εγω βρηκα 3 παλιους συμμαθητες από το δημοτικό) και πάμε για regular card game καθε Δευτέρα και Τετάρτη .....και άσε τον Μπίμπερ πως τον λες, να πάει στην ευχη του θεού.

 

 

ρε συ Λάκη, να συζητήσουμε δεν μπορούμε δηλαδής?

ΟΚ 

και γω έκατσα στο νετφλιξ και βαρέθηκα να σκρολάρω περιπέτειες άνευ ουσίας. Εχω μια ταινιοθήκη που δε μου φτάνουν δυο ζωές, έχω τους δίσκους μου κλπ.

Εχω και σποτιφάι. Εχω και το άλλο το τινταλ. Αν μου πεί κάποιος άκου τον τάδε και δεν τον ξέρω, τον βρίσκω εκεί και αν είναι όντως καλός μπορει και να ψωνίσω.

 

Δεν είναι το θέμα αν εσένα και μένα δεν τους αγγίζουν ή τους αφορούν.

Είναι το ότι διαμορφώνεται η κοινή γνώμη. Αύριο θα σου πούν (ήδη το λένε) ότι ο Μπανυ είναι καλύτερος από τους Pink floyd. Το rolling stone το περιοδικό προχτές έβγαλε τους 500 καλύτερους καλλιτέχνες και έβγαλε στο 7 την Taylor Swift. Ούτε καν τη Μαντόνα δεν είχε μέσα, δεν λέμε για Μπεσι Σμιθ ή Φιτζέραλντ κλπ

Και ότα η κοινή γνώμη διαμορφώνεται έρχεται ο καθένας και σου λεει, α ο τάδε είναι σπουδαίος με όλα τα συμπαραμαρτούντα.

 

Προσωπικώς?

εχέσθην.

Αλλά όταν βγαίνω με τους φίλους μου συζητάω. Αν δεν θέλετε να συζητάμε εδώ, πάω πάσο

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, dimsonic είπε

ρε συ Λάκη, να συζητήσουμε δεν μπορούμε δηλαδής?

ΟΚ 

και γω έκατσα στο νετφλιξ και βαρέθηκα να σκρολάρω περιπέτειες άνευ ουσίας. Εχω μια ταινιοθήκη που δε μου φτάνουν δυο ζωές, έχω τους δίσκους μου κλπ.

Εχω και σποτιφάι. Εχω και το άλλο το τινταλ. Αν μου πεί κάποιος άκου τον τάδε και δεν τον ξέρω, τον βρίσκω εκεί και αν είναι όντως καλός μπορει και να ψωνίσω.

 

Δεν είναι το θέμα αν εσένα και μένα δεν τους αγγίζουν ή τους αφορούν.

Είναι το ότι διαμορφώνεται η κοινή γνώμη. Αύριο θα σου πούν (ήδη το λένε) ότι ο Μπανυ είναι καλύτερος από τους Pink floyd. Το rolling stone το περιοδικό προχτές έβγαλε τους 500 καλύτερους καλλιτέχνες και έβγαλε στο 7 την Taylor Swift. Ούτε καν τη Μαντόνα δεν είχε μέσα, δεν λέμε για Μπεσι Σμιθ ή Φιτζέραλντ κλπ

Και ότα η κοινή γνώμη διαμορφώνεται έρχεται ο καθένας και σου λεει, α ο τάδε είναι σπουδαίος με όλα τα συμπαραμαρτούντα.

 

Προσωπικώς?

εχέσθην.

Αλλά όταν βγαίνω με τους φίλους μου συζητάω. Αν δεν θέλετε να συζητάμε εδώ, πάω πάσο

Δεν καταλαβες.

Συζητάμε , τι κάνουμε δυο μέρες τώρα;

Και να συζητήσουμε για το θέμα και άλλες 5 μέρες.

ΜΗΝ ΧΑΛΙΕΣΑΙ λέω (στενοχωριέσαι) επειδή εσυ το είπες ότι χαλιέσαι το λέω.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LK είπε

 

ΜΗΝ ΧΑΛΙΕΣΑΙ λέω (στενοχωριέσαι) επειδή εσυ το είπες ότι χαλιέσαι το λέω.

ε όχι και χαλιέμαι...

και το φαί μου θα φάω κανονικά το βράδυ και θα κοιμηθώ και ραδιόφωνο θα ακούσω (βραχέα) και αύριο στη λαϊκή θα πάω και το κομμάτι που φτιάχνω θα το συνεχίσω.

 

Προφανώς δεν μπορώ να βγαίνω κάθε βράδυ με τους φίλους για κουβέντα, βρίσκω κάποιους και εδώ

 

(αμα θέλω να χαλαστώ, έχω άλλα πολύ σοβαρότερα)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, dimsonic είπε

ε όχι και χαλιέμαι...

και το φαί μου θα φάω κανονικά το βράδυ και θα κοιμηθώ και ραδιόφωνο θα ακούσω (βραχέα) και αύριο στη λαϊκή θα πάω και το κομμάτι που φτιάχνω θα το συνεχίσω.

 

Προφανώς δεν μπορώ να βγαίνω κάθε βράδυ με τους φίλους για κουβέντα, βρίσκω κάποιους και εδώ

 

(αμα θέλω να χαλαστώ, έχω άλλα πολύ σοβαρότερα)

Πάσο τότε....ανακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, mediumswing είπε

Διαβασα οτι και οι 'yes' πουλανε τα δικαιωματα τους

χμμμ

ποιοί yes απο όλους τους yes...

μόνο οι δικηγόροι να ξεδιαλύνουν ποιός παίρνει τι μπορεί να κόστισαν και παραπάνω από τα δικαιώματα

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου