Προς το περιεχόμενο

Ελεύθερος αυτοκινήτου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Μλκ...εσύ δεν έχεις αμάξι.

Την Christine έχεις 😁

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ali Barout είπε

Εμένα τρόμπα βενζίνης μου μυρίζεται.

 

Κι αυτό παίζει ναί.

Υπάρχει και η πιθανότητα να "την ακούει" επειδή βγάζω τον πόλο γιατί το κινώ σπάνια.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

 

Κι αυτό παίζει ναί.

Υπάρχει και η πιθανότητα να "την ακούει" επειδή βγάζω τον πόλο γιατί το κινώ σπάνια.

Αν δεν κάνει επαφή ο πόλος, δεν κάνει ούτε γκαφ. Αν στρέφει αλλά δε λέει να σκάσει, από ρεύμα και μίζα είναι κομπλέ, (εκτός αν κάνει γκλισσάντα η μίζα, ακούγεται εκεί) μάλλον τροφοδοσία πάει. Μη νομίζεις ότι ξέρω κι εγώ σίγουρα, ό,τι έχω κλέψει από τη μαστοράντζα που συναναστρέφομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Αν δεν κάνει επαφή ο πόλος, δεν κάνει ούτε γκαφ. Αν στρέφει αλλά δε λέει να σκάσει, από ρεύμα και μίζα είναι κομπλέ, (εκτός αν κάνει γκλισσάντα η μίζα, ακούγεται εκεί) μάλλον τροφοδοσία πάει. Μη νομίζεις ότι ξέρω κι εγώ σίγουρα, ό,τι έχω κλέψει από τη μαστοράντζα που συναναστρέφομαι.

 

Δεν κάνει γουρ γουρ καθόλου.

Φραπ, γεια σας.

Δεν νομίζω ότι δεν κάνει επαφή, απλά τα ηλεκτρικά συστήματα παθαίνουν ταραχή βάλε-βγάλε τον πόλο.

Μπορεί να την έχει ακούσει και ο εγκέφαλος, δεν ξέρω.

 

Στο συνεργείο ήτανε 2 μέρες, και απ' ότι μου είπε ο μάστορας, όποτε το δοκίμαζε έπαιρνε με την μια.

Αυτός δεν είχε βγάλει τον πόλο βέβαια.

Τι στο διάολα, αυτή η τρόμπα πολύ επιλεκτική μας προέκυψε.

Εμένα μου κρατάει μούτρα φαίνεται.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεκρό τελείως δηλαδή, ουτε ένα γκαχ όταν στρίβει το κλειδί στην ανάφλεξη; Τότε μπορεί να είναι και πόλος. Μπορεί να θέλει λίγο τρίψιμο και καλύτερο σφίξιμο. Είναι περίεργα αυτά. Κι αν δεν τύχει και στο μάστορα δε σε παίρνει στα σοβαρά.😑

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνήθως η τρόμπα βενζίνης ή δουλεύει ή δεν δουλεύει.

 Και άμα έχει πρόβλημα και σταματάει να δουλεύει αυτό γίνεται όταν ζεσταίνεται.

 Μιας και είμαι ΞΕΡΟΛΑΣ και ΦΑΦΛΑΤΑΣ ενώ στην πραγματικότητα ξέρω πολύ λίγα και αυτά με ημιμάθεια που είναι χειρότερη από την αμάθεια μπορώ να σου πω ΥΠΕΥΘΥΝΑ🤣 πως όταν ζεσταίνεται το αμάξι δεν το κάνει.

 

 ¨Εχεις πρόβλημα στο cold start αν διάβασα καλά οπότε δοκίμαζε με γκάζι μήπως είναι τίποτα αισθητήρες οξυγόνου (αμα γυρνάει η μίζα) ή βηματικό μοτέρ ρελαντί, ή το MAF

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες το τρισυμπιτερ και τα μπουζί-μπουζοκαλώδια (δύσκολα νά'ναι αυτά)

Επεξεργασμένο από cigaret13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου