Προς το περιεχόμενο

Ελεύθερος αυτοκινήτου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
7 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Και γιατί δεν άφηνες το αμάξι απέναντι, στην μάντρα με τα Βολγκσβάγκεν, δίπλα στα πίτουρα και τις ζωοτροφές?

Καμιά θείτσα δεν θα είχες στο κεφάλι σου εκεί.

Όλες θέλουνε να το βάλουνε όσο πιο κοντά στο σούπερ μάρκετ γίνεται.

Μα σου λεω "μαλώσαμε" (στα ορια του debate εννοώ) , με την φιλενάδα γι αυτόν τον λόγο.

Της λέω (γιατί και αυτη κεντρο μένει) ότι είναι λαλακία να ερχεσαι μεχρι εδώ με το αμάξι, ακόμα και φθηνότερα να είναι (που είναι) , γιατί δεν υπολογίζεις στο συνολικό κόστος  την βενζίνη και τον φαναρτζη (από τις συμπεθέρες)😝.

Καταλήξαμε στο ότι είμαι μονόχνωτος - γεροπαράξενος που δεν θέλει να ξεκουνιέται για τίποτα, αλλά δεν το συνέχισα γιατι μπορεί να είναι και έτσι, αλλά εγώ λεφτά σε λαμαρινά δεν δίνω ρε φίλε για μια χλωρίνη και ένα μαλακτικό, 😁

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LK είπε

αλλά εγώ λεφτά σε λαμαρινά δεν δίνω ρε φίλε για μια χλωρίνη και ένα μαλακτικό, 😁

 

Βρε αφού πήγες που πήγες, απέναντι ακριβώς από το σουπερμάρκετ της γνωστής αλυσίδας έχει οικόπεδο που παρκάρουνε κάτι σαράβαλα.🙃

Ας το άφηνες εκεί.

Εκτός και αν δεν μιλάς για το Lidl. :classic_wink:

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

 

Βρε αφού πήγες που πήγες, απέναντι ακριβώς από το σουπερμάρκετ της γνωστής αλυσίδας έχει οικόπεδο που παρκάρουνε κάτι σαράβαλα.🙃

Ας το άφηνες εκεί.

Εκτός και αν δεν μιλάς για το Lidl. :classic_wink:

Lidl πήγα.

Δεν πρόσεξα  καν τι έχει απέναντι να σου πω... ημουν σε μεγαλη ταραχή 😁

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά με ένα XT που είχα μικρός ανέβηκα σούζα όλη την Ακαδημίας στην Αθήνα από το φανάρι της Βεραντζέρου και με έπιασε το τελευταίο φανάρι της ευθείας και κώλωσα αλλιώς θα έπαιρνα τη στροφη και θα συνέχιζα μέχρι τη Βουλή.

 Αυτά χάνεις με τα μέσα μεταφοράς

 Αυτά και το ΚΑΤ🤣 με free ride με το ασθενοφόρο🤣

  • Χαχα 2

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάντως με βάση τις παρατηρήσεις μου ( καθως πλέον καπνιζω μονο εξω και στο σπίτι και στο γραφείο), είναι πώς το 75-80% αυτών που κάνουν χρήση αυτοκινήτου ......είναι γυναίκες.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, LK είπε

Πάντως με βάση τις παρατηρήσεις μου ( καθως πλέον καπνιζω μονο εξω και στο σπίτι και στο γραφείο), είναι πώς το 75-80% αυτών που κάνουν χρήση αυτοκινήτου ......είναι γυναίκες.

 

Δηλαδή σε κάθε αυτοκίνητο είναι 1 άντρας και 4 γυναίκες?

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Δηλαδή σε κάθε αυτοκίνητο είναι 1 άντρας και 4 γυναίκες?

Όχι , είναι μόνο γυναίκες.

Είτε μόνες, μέχρι τα 30.

Από 30-40 με μωρό, και μετά συμπεθέρες, που πάνε ΠΑΝΤΑ δυό-δύο.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, LK είπε

Χα!

Μια ημέρα ήμουν στο ισόγειο ...

Όλα τα εργαλεία-κατσαβίδια- ανταλλακτικά - λαλακίες είναι στον 3ο.

 

Εγώ μένω σε μεζονέτα - από όροφο σε όροφο πάω με το αυτοκίνητο - 12000 κυβικά ντήζελ, δικέ μου - με fender twin μέσα, tele σε όλα τα χρώματα του ουράνιου τόξου, και πένες από ελεφαντόδοντο - ωραία  διαδρομή και δεν έχει και πολύ κίνηση - μια φορά που πήρα Uber ήταν χάλια  

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, SibLt είπε

 - 12000 κυβικά ντήζελ,

τι τεκμήριο έχει αυτό; 😝

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Θεσσαλονίκη άμα βγεις λίγο από το κέντρο το αμάξι είναι must. Στα περισσότερα προάστια δεν έχει θέμα το πάρκινγκ και είναι άθλια τα μέσα μαζικής μεταφοράς.

Αθήνα είναι αλλιως. Τα Χριστούγεννα έμεινα μια βδομάδα Παγκράτι. Παλεύεται η συγκοινωνία και τα πόδια σε πάνε αρκετά. Βέβαια είχα και τα παιδιά οπότε δε μπορούσα να περπατήσω πολύ, πήγαμε Παγκρατι- Ακρόπολη με τα πόδια και ψοφήσαμε. Αυτό που με έσπασε απίστευτα ωστόσο ήταν η κινηση. Οι ουρές. Περισσότερο και απ' το πάρκινγκ. Πώς την παλεύετε;

  • Συμφωνώ 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου